ZAPRASZAMY NA KONFERENCJE WE WROCŁAWIU !

Zapraszamy Was już na ostatnią w tym roku, bezpłatną konferencję z cyklu: "Położne kobiet - siła w porozumieniu”.

Będzie z energią i merytorycznie, będzie o pielęgnacji, laktacji, diecie, nowej generacji rodzących Y i Z, trudne tematy jak depresja okołoporodowa także będą - o nich warto rozmawiać –nie sprawimy, że znikną, ale opowiemy o tym jak badać ryzyko i nasilenie takich objawów oraz co robić gdy się pojawią. 

miasto: Wrocław

termin: 13 listopada br.

Jeśli jesteś położną, doulą, profesjonalistką pracującą z kobietami w okresie okołoporodowym i chcesz zaprzyjaźnić się ze Standardem organizacyjnym opieki okołoporodowej w towarzystwie otwartym na wymianę doświadczeń i dialog bądź z Nami- zarejestruj się tutaj

Program i adres konferencji znajdziesz w tym miejscu.

 

Zapraszamy!

 

Z góry dziękuję

ZAPRASZAMY NA KONFERENCJE W RZESZOWIE !

Dzień Dobry po wakacjach!

Wracamy do Was z naszymi konferencjami.

 

Wystartowała rejestracja na konferencję "Położne kobiet - siła w porozumieniu".

To już przedostatnia, bezpłatna konferencja w tym roku.

 

miasto: Rzeszów

termin: 16 października br.

 

Jeśli jesteś położną, doulą, profesjonalistką pracującą z kobietami w okresie okołoporodowym i chcesz naładować akumulatory na jesień - zarejestruj się tutaj.

 

Program i adres konferencji znajdziesz w tym miejscu.

 

Zapraszamy!

Podejmujemy interwencje w szpitalach

Już prawie 50 tysięcy kobiet wypełniło ankietę „Głos matek ma moc zmiany”. Dzięki informacjom od kobiet możemy działań na rzecz poprawy opieki w szpitalach. Możemy interweniować w konkretnych placówkach – wszędzie tam gdzie łamane są prawa pacjenta oraz Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej.  

31 lipca został wysłany wniosek o podjęcie działań do szpitala we Włocławku!

Czytaj więcej: Podejmujemy interwencje w szpitalach

Matronujemy! Wybierz łagodność

Trwa ogólnopolska akcja „Wybierz łagodność” marki JOHNSON'S baby, której matornujemy! W ośmiu największych miastach Polski odbywają się bezpłatne warsztaty dla położnych.

W imieniu Fundacji Rodzić po Ludzku występuje Anna Zdral, która mówi, jak łagodnie komunikować się z kobietami w trakcie połogu.  Na warsztatach można spotkać się także z innymi super-specjalistami: dr hab. med. Wojciech Feleszko, który bardzo ciekawie opowiada o mikrobiomie skóry noworodków i niemowląt, oraz ekspertka marki JOHNSON’S® Agnieszka Machnio, mówiąca  zmianach, jakie zaszły w formułach i wyglądzie kosmetyków JOHNSON’S®. 

Patronat honorowy nad akcją edukacyjną objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, a merytoryczny Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych oraz Fundacja Rodzić po Ludzku. 

Aby zapisać się na warsztaty wystarczy wypełnić formularz na stronie www.johnsonsbaby.com.pl/zapisz-sie-na-warsztaty 

Koniecznie obejrzyjcie, jak Anna Zdral mówi o połogu i baby bluesie!

 

anna zdral 

Pomóż stworzyć nową www.rodzicpoludzku.pl

Nasza strona www.rodzicpoludzku.pl ma już 10 lat! Zmierzamy do upragnionej przebudowy! :) Możecie nam pomóc w jej zaprojektowaniu. 

Ankieta na temat www.rodzicpoludzku.pl

Jeżeli znacie naszą stronę, korzystacie z niej, podzielić się swoimi uwagami, sugestiami, pomysłami, inspiracjami. Wypełnijcie krótką ankietę, powiedzcie nam co chcecie znaleźć na nowej stronie i jak powinna wyglądać.

 

Ankieta jest anonimowa, każda Wasza opinia jest dla nas ważna!

 

Czytaj więcej: Pomóż stworzyć nową www.rodzicpoludzku.pl

Wybierz łagodność

Fundacja Rodzić po Ludzku objęła patronatem merytorycznym” warsztaty dla położnych „Wybierz łagodność”.

To czwarty rok działań edukacyjnych JOHNSON’S®. 8 kwietnia rozpoczyna się akcja „Wybierz łagodność”, podczas której eksperci przekażą wiedzę z zakresu mikrobiomu skóry dziecka i komunikacji z matkami w trakcie połogu.

Czytaj więcej: Wybierz łagodność

Twoja twarz dla naszej akcji

Niedługo po raz drugi ruszamy z akcją "Głos matek ma moc zmiany" - kampanią zachęcającą kobiety w całej Polsce do wypełniania ankiety na temat swojego porodu i opieki w szpitalu. Chcemy zaprosić Was żebyście wsparły naszą akcję Waszymi twarzami. Chcemy, żeby tegoroczny baner tworzyły twarze kobiet, które wierzą, że głos matek ma moc zmiany. 

 

Twoja twarz dla akcji

 

Jeżeli chcesz wesprzeć naszą akcję przyślij swoje zdjęcie oraz zgodę na publikację wizerunku (w wersji elektronicznej) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . Na Wasze zdjęcia czekamy do 4 marca.

Zgoda na publikację wizerunku

Fundacja Rodzić po Ludzku poszukuje specjalisty/ki ds. fundraisingu i działań PR.

Jeśli szukasz pracy, która zmienia świat na lepszy, ma sens i jest ważna dla innych ludzi, to wyślij swoje zgłoszenie i dołącz do naszego zespołu!

Zapraszamy do zespołu Fundacji Rodzić po Ludzku. Jesteśmy organizacją pozarządową działającą od ponad 22 lat na rzecz kobiet w ciąży i matek małych dzieci. Sprawdzamy, jak działają szpitale, jak przestrzegają praw pacjenta i Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej, jak traktowane są kobiety, ich dzieci, staramy się interweniować tam, gdzie łamane jest prawo. Prowadzimy także działania edukacyjne skierowane do kobiet i personelu medycznego.

Czytaj więcej: Fundacja Rodzić po Ludzku poszukuje specjalisty/ki ds. fundraisingu i działań PR.

Zapraszamy do udziału w projekcie NA STRAŻY "rodzić po ludzku"

NA STRAŻY  rodzić po ludzku

 

Uważasz, że każda kobieta ma prawo „rodzić po ludzku"? Uważasz, że Standard Opieki Okołoporodowej powinien być realizowany przez szpitale w całości? Widzisz, że coś nie działa w szpitalach w Twojej okolicy, regionie i chciałabyś to zmienić? Zabierz głos w tym temacie! Ten projekt jest dla Ciebie!

Zapraszamy Cię do wspólnego prowadzenia działań na rzecz poprawy opieki okołoporodowej w szpitalach w Polsce.

Czytaj więcej: Zapraszamy do udziału w projekcie NA STRAŻY "rodzić po ludzku"

Stanowisko Fundacji Rodzić po Ludzku w sprawie rekomendacji zespołu roboczego do spraw opracowania kierunków działań w celu zmniejszenia odsetka cesarskich cięć.

Fundacja od kilkunastu lat alarmuje o niepokojącej sytuacji w opiece okołoporodowej. Wysoki odsetek cesarskich cięć w Polsce jest objawem jakiegoś poważnego problemu. Od wielu lat prowadzimy korespondencję z Ministerstwem Zdrowia w tej sprawie. Zachęcamy do zapoznania się z kolejnym pismem.  Tym razem odnosimy się do rekomendacji zespołu ministerialnego, który miał opracować kierunki działań w celu zmniejszenia odsetka cesarskich cięć w Polsce. W Piśmie przedstawiamy nasze stanowisko.

Czytaj więcej: Stanowisko Fundacji Rodzić po Ludzku w sprawie rekomendacji zespołu roboczego do spraw...

sasakawa copy

sasakawa copy

http://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe