Objęłyśmy matronatem projekt "Połozna na medal"!

Polozna na medal ulotka 

 

Kryteria oceny poloznej

 

 

 

Więcej informacji:

www.poloznanamedal.pl

www.edukacjapacjenta.pl

www.akademia-ama.pl

 

Zachęcamy do głosowania!

 

Szkoła rodzenia dla mam cudzoziemek już w najbliższy weekend - 21 i 22 czerwca! Rekrutacja cały czas trwa!

Przypominamy, że są jeszcze wolne miejsca na szkołę rodzenia, która odbędzie się 21 i 22 czerwca! Kolejne szkoły rodzenia dopiero po wakacjach, więc koniecznie przekazujcie wieść Waszym bliskim przyszłym mamom!

Ze względów organizacyjnych (skrócony czas trwania szkoły rodzenia) zapraszamy przede wszystkim Panie sprawnie posługujące się językiem polskim. Jednocześnie przypominamy, że oferujemy wsparcie psycholożki międzykulturowej.

Zapraszamy!

Szczegółowe informacje i zapisy: www.mamawpolsce.wordpress.com

Stop prześladowaniom węgierskich organizacji pozarządowych! Weź udział w akcji 12 czerwca o godz. 9.00!

Stop prześladowaniom węgierskich organizacji pozarządowych!


Od czasu reelekcji, węgierski rząd rozpoczął anty-kampanię dotyczącą wiarygodności węgierskich organizacji pozarządowych i stara się zdobyć kontrolę nad ich - niezależnym od rządu - finansowaniem.

Uważamy, że dynamiczne i niezależne społeczeństwo obywatelskie odgrywa zasadniczą rolę w utrzymaniu demokratycznego porządku i zachowaniu równowagi pomiędzy władzą a obywatelami.

Jak pokazuje przykład Putinowskiej Rosji, nękanie sektora obywatelskiego może łatwo prowadzić do kryminalizacji organizacji pozarządowych i skutecznie utrudnia ich pracę.

Jesteśmy solidarni z węgierskimi organizacjami pozarządowymi i wzywamy rząd węgierski oraz wszystkie inne rządy do powstrzymania się od prześladowania społeczeństwo obywatelskiego!


 
Aby okazać solidarność węgierskim organizacjom pozarządowym i wziąć udział w akcji wystarczy 12 czerwca o 9.00 (wtedy rząd węgierski spotyka się z przedstawicielami grantów norweskich i EOG) umieścić na swojej stronie lub na FB czy w innych mediach społecznościowych CZARNY KWADRAT jako obrazek i APEL.

 

czarny kwadrat

 

Więcej informacji tu: http://uk.reuters.com/article/2014/06/02/uk-hungary-norway-funding-ngo-idUKKBN0ED1RK20140602


 

Ośrodek Terapeutyczno - Edukacyjny Mater Pater zaprasza na bezpłatne konsultacje w dniach 9 -13.06.2014

Ośrodek Terapeutyczno - Edukacyjny Mater Pater zaprasza na bezpłatne konsultacje!


Jeśli:
•    jesteś w ciąży i potrzebujesz wsparcia,
•    trudno jest Ci zaadaptować się do zmian po narodzinach dziecka (czujesz się samotna/y, zagubiona/y),
•    nie wiesz jak poradzić sobie z trudami rodzicielstwa i czujesz, że wychowanie dziecka Cię przerasta,
•    masz wątpliwości czy rozwój Twojego dziecka przebiega prawidłowo,
•    niepokoją Cię niektóre zachowania dziecka i nie wiesz jak wtedy sobie poradzić (np. płacz, krzyk, bicie),
•    miewasz trudności w radzeniu sobie z własnymi emocjami lub emocjami osób z Twojego otoczenia,
•    masz wrażenie, że Twoje życie nie układa się tak jak trzeba,
•    Twój związek przeżywa kryzys (np. rozstanie, separacja, rozwód),
•    przeżyłaś/eś śmierć bliskiej Ci osoby (dorosłego, dziecka) i nie wiesz, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości,


Skorzystaj z pomocy psychologów, pedagogów i terapeutów!

Ośrodek Mater Pater powstał z myślą o rodzinach i dla rodzin, aby każdy z członków rodziny mógł w nim otrzymać pomoc, której potrzebuje. Oferta ośrodka adresowana jest zarówno do rodziców, dzieci, a także innych członków rodziny.

Terminy bezpłatnych konsultacji:      od 9 do 13.06.2014   

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , +48 605 487 867

Więcej informacji: http://materpater.pl/aktualnosci/tytul-aktualnosci-z-przyciskiem-wiecej-3

 

Na potrzeby badań socjologicznych poszukujemy kobiet, które rodziły w domu!

BADANIA SOCJOLOGICZNE NAD PORODAMI DOMOWYMI W POLSCE

Luiza Nowakowska, asystentka w Samodzielnej Pracowni Socjologii Medycyny Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przygotowuje rozprawę doktorską na temat zjawiska porodów domowych w Polsce pod kierunkiem Prof. Włodzimierza Piątkowskiego.

Jak wiadomo, pomimo, że nadal niewiele kobiet w naszym kraju decyduje się na taki „model rodzenia”, zainteresowanie porodami domowymi systematycznie wzrasta. Intencją badaczki jest zapoznanie się z motywacjami kobiet, które zdecydowały się urodzić w domu, a celem nadrzędnym jest popularyzacja zalet takiego rozwiązania i „oswojenie” z tą tematyką szerszego grona kobiet.

Pomimo, że rośnie liczba stron internetowych i publikacji książkowych dotyczących tej problematyki, nadal brakuje opisu socjologicznego zjawiska porodów domowych w Polsce dlatego też zdecydowałam się na przeprowadzenie ok. 30-minutowych wywiadów z kobietami, które mają to doświadczenie za sobą.

"Witam,
nazywam się Luiza Nowakowska i jestem asystentką w Samodzielnej Pracowni Socjologii Medycyny Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Przygotowuję rozprawę doktorską na temat porodów domowych w Polsce . Do tej pory zajmowałam się tym tematem wyłącznie teoretycznie, jednak w moich naukowych poszukiwaniach zaczęło mi brakować najważniejszego – żywego kontaktu z główną aktorką czyli kobietą. Stąd moja gorąca prośba do wszystkich, którzy podjęli taką decyzję i mają doświadczenie porodu domowego za sobą o możliwość przeprowadzenia ok. 40-minutowego wywiadu na temat przebiegu porodu w domu i jego emocjonalnych i praktycznych aspektach. Zaznaczam, że dane osób uczestniczących w badaniach nie zostaną ujawnione na żadnym etapie procesu badawczego, a wyniki zamieszczone zostaną w pracy doktorskiej.


Wierzę, że wiedza uzyskana w trakcie wywiadów pozwoli w najmniejszym nawet stopniu włączyć się w pracę nad poprawą jakości opieki okołoporodowej w Polsce.


Wszystkie zainteresowane kobiety proszę o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Dziękuję."

Pełna wersja listu znajduje się tu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu!

Mamy już nowe, świeżutkie wydanie naszej płyty "Poradnik na początek"!

Z radościa informujemy, że mamy już nowe, zauktualizowane wydanie naszego kompleksowego, praktycznego poradnika dla kobiet w ciąży i mam małych dzieci pt. "Poradnik na początek".

 

Znajdziecie tam wszystkie potrzebne informacje o ciąży, porodzie i połogu, wywiady z ekspertami, filmy instruktażowe, pdf-y do druku z potrzebnymi informacjami. Poprzednie wydanie płyty cieszyło się ogromnym powodzeniem, dlatego zdecydowałysmy się na kolejne :)

 

Czytaj więcej: Mamy już nowe, świeżutkie wydanie naszej płyty "Poradnik na początek"!

Ruszamy z nowym projektem dla mam - cudzoziemek "Jestem mamą w Polsce"!

Potrzeba całej wsi, aby wychować dziecko – mówi afrykańskie przysłowie. To właśnie lokalna społeczność powinna wspierać w trudach macierzyństwa – dzielić się wiedzą, pomagać, uspokajać. Jak więc wygląda macierzyństwo mamy migrantki, przyjezdnej, cudzoziemki?…

dzieci

Projekt “Jestem mamą w Polsce” został wymyślony po to, by okazać wsparcie cudzoziemkom przygotowującym się do roli mamy oraz tym, które już zostały mamami. Podczas szkół rodzenia i spotkań dla młodych matek będziemy oswajać się ze zmianami, z jakimi wiąże się macierzyństwo, ale także służyć radą i informacją. Będziemy rozmawiać m. in. o pielęgnacji niemowlęcia, o przebiegu porodu, o realiach rodzenia w polskich szpitalach. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczone psycholożki i położne.

W ramach projektu odbędą się również szkolenia dla położnych i lekarzy, którzy w swojej praktyce dedykowane jest położnym i lekarzom, którzy w swoje praktyce spotykają się z kobietami z różnych kultur.

 W programie szkolenia:

- Klitoridektomia - rodzaje obrzezania u kobiet
- Cudzoziemki rodzące w Polsce - kultury i kraje pochodzenia
- Aspekty prawne dotyczące narodzin dziecka w Polsce
- Ciąża, poród, połóg - struktura rodziny w różnych kulturach
- Psychologiczne i społeczne skutki migracji i uchodźstwa
- Komunikacja międzykulturowa na sali porodowej

Więcej na temat rekrutacji znajdziesz tu

Więcej informacji znajdziecie na stronie wielojęzycznego bloga www.mamawpolsce.wordpress.com

Wierzymy, że dzięki projektowi “Jestem mamą w Polsce” ułatwimy cudzoziemskim mamom wchodzenie w nową rolę – zaoferujemy im wsparcie, pomoc i rozmowę.

Zapraszamy! Grupy się cały czas rekrutują!

Z radością informujemy, że Ambasadorką Projektu została IFI UDE - producentka muzyczna, autorka tekstów i muzyki, wokalistka. Jest rtównież autorką książki dla dzieci "Zebra" - która porusza problem nietolerancji wśród dzieci. Ifi jest wegetarianką i spodziewa się pierwszego dziecka :)

Nominowana do nagrody Fryderyk 2014 za debiut roku.Dzięki wsparciu fanów wydała niezależnie debiutancką płytę (IFI UDE, 2013).

Ifi występowała na deskach takich festiwali jak: Open’er Festiwal, Fjúžn Festival (Słowacja), Art Geni Festival (Gruzja), Ethno JazzFestival, Festiwal Transkaukazja, itd.
Artystka współpracuje z uznanymi polskimi i zagranicznymi muzykami i producentami.

ifi

 

Projekt realizowany przez:

logo

logo ok

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa. 

 flaga UE

Najbardziej znana polska położna, Jeanette Kalyta, napisała książkę o sobie, swojej drodze zawodowej, przełamywaniu barier i dążeniu do "cudu narodzin"

mockup polozna white

„Położna. 3550 cudów narodzin” to autobiograficzna opowieść Jeannette Kalyty, najbardziej znanej polskiej położnej. Wzruszająca, momentami zabawna, głęboko prawdziwa historia jej życia i pracy. Niezwykły dokument cudu narodzin dziecka i mocny głos w społecznej dyskusji na temat podmiotowości kobiety w czasie porodu. Historie par i matek rodzących pod opieką Jeannette Kalyty wywołują żywe emocje i skłaniają do refleksji. To książka i dla rodziców, i tych, którzy chcą nimi zostać.


„Możemy rodzić odważnie. W zgodzie ze swoim ciałem, intuicją, naturą. Jeannette napisała książkę bardzo potrzebną. Piękną, prawdziwą, z serca. Żałuję, że nie przeczytałam jej wcześniej”.
Agnieszka Grochowska

„Opowieść Jeannette Kalyty to pozycja ciekawa i niekonwencjonalna. Pozwala czytelnikowi na własną refleksję dotyczącą porodów naturalnych i wskazań do wykonywania cesarskich cięć.
Autorka to fachowiec, profesjonalistka, a przede wszystkim człowiek bliski tym, którym służy i których wspiera. Gorąco polecam”.
Prof. dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska

"Pod czułą opieką Jeannette narodziło się nie tylko wiele dzieci, ale i matek. Matek świadomych, rodzących bezpiecznie siłami natury, o co tak mądrze zabiega.
Przeczytajcie, a zrozumiecie, dlaczego moment bolesnego porodu uważam do dziś za jedno z najważniejszych i najbardziej mistycznych doświadczeń w moim życiu. Jej metody sprawiają, że każda kobieta ma szansę poczuć, iż nowatorska, acz naturalna idea, że Jeannette nie odbiera porodu, lecz go przyjmuje, się sprawdza. A przy okazji to też matka, i to dwójki dzieci, więc wszystkie nasze rozterki nie są jej obce."
Kayah

 

Zespół Fundacji również gorąco poleca ten wyjątkowy, bardzo osobisty zapis doświadczeń Jeanette Kalyty. Całym sercem wspierałyśmy i wspieramy odwagę położnych i ich wielki dar do wsłuchania się w kobietę. Czytajcie!

 

Już 22 maja premiera książki "Zawołajcie położną"!

Worth Zawolajcie polozna okladka

Książka "Zawołajcie położną" to wspomnienia Jennifer Worth — położnej z ubogiej dzielnicy East End w Londynie.


 „Wody odeszły!” — to okrzyk, który Jenny Lee niemal codziennie słyszy w słuchawce telefonu. Bez względu na porę dnia czy pogodę natychmiast wkłada swój uniform, bierze pod pachę skórzaną torbę, wsiada na rower i gna przez ulice Londynu, by dotrzeć do rodzącej. Tam potrzebne są jej umiejętności i spokój, wiedza i opanowanie.


Jenny to Jennifer Worth, brytyjska pisarska i pianistka, która przez ponad dwadzieścia lat pracowała jako położna. W młodości trafiła na praktykę do Nonnatus House, ośrodka sióstr anglikańskich, specjalizujących się w opiece pielęgniarskiej. Były to czasy powojenne, a zarazem czasy sprzed pigułki antykoncepcyjnej — pracy było więc co niemiara. Lekko ateizująca panna z dobrego domu, ucząc się zawodu, stopniowo zaczyna nabierać szacunku do sposobu życia, na jaki zdecydowały się siostry zakonne. Z podziwem patrzy też na siłę drzemiącą w jej podopiecznych.


Worth z precyzją i z poczuciem humoru uchwyciła realia robotniczej dzielnicy East End w Londynie. Po latach odżywa w niej ogromna radość z przyjścia na świat każdego dziecka, ale też strach towarzyszący porodom w czasach, gdy higiena i fachowa opieka medyczna nie były wcale oczywistością.


Worth własne wspomnienia spisała w trzech tomach. Zawołajcie położną (oryg. Call the Midwife) to pierwszy z nich. Na podstawie książki powstał serial BBC (reż. Heidi Thomas), który w Wielkiej Brytanii pobił wszelkie rekordy oglądalności. Na 2014 rok planowany jest kolejny sezon przygód rezolutnej dziewczyny, która niosąc pomoc młodym mamom odkrywa mizerię, ale też wielką siłę portowych londyńskich dzielnic w latach pięćdziesiątych.


Wielka Brytania wciąż mierzy się z kryzysem w położnictwie („Midwife Crisis”) — liczba położnych i pielęgniarek na Wyspach w ciągu ostatnich lat drastycznie spadła. Dziś otwarcie mówi się o niebagatelnej roli, jaką w debacie publicznej na temat sytuacji w służbie zdrowia odegrały wspomnienia Jennifer Worth i serial emitowany w BBC. Efekt? Liczba kobiet wstępujących do szkół pielęgniarskich powoli wzrasta.

 
Jennifer Worth (1935–2011) — szkoliła się na pielęgniarkę w Royal Berkishire Hospital, pracowała jako położna w londyńskich szpitalach: Elizabeth Garrettt Anderson Hospital, następnie w Marie Curie Hospital. W 1973 r. porzuciła pielęgniarstwo dla muzyki. Przez kolejnych 25 lat uczyła śpiewu i gry na fortepianie.

Weź udział w ogólnopolskim projekcie MLEKOTEKA już 27 maja!

logo mlekoteka

 

W Tygodniu Promocji Karmienia Piersią 26 maja - 01 czerwca 2014 roku w wielu miastach w Polsce (i na świecie!) odbędą się całodzienne akcje promujące karmienie mlekiem kobiecym. Na końcu tego artykułu podajemy wszystkie te miejsca i linki do informacji. Sprawdź, czy MLEKOTEKA odbędzie się w Twoim mieście i przybywaj!

A my serdecznie zapraszamy 27 maja 2014 do siedziby Fundacji Rodzić po Ludzku na naszą Mlekotekę! Zobaczcie, co w programie:

WARSZTATY:

9.00 - 10.45 "Jak długo karmić piersią?", Agata Aleksandrowicz

11.00 - 12.45 "Pozażywieniowe wartości karmienia piersią. Karmienie w adpocji", Magda Modlibowska

11.30 - 12.30 "Co współczesna kobieta wiedzieć powinna - profilaktyka pierwotna nowotworów.", Dorota Ołowska, Małgorzata Rejent

13.00 - 14.15 "Dieta mamy karmiącej", Katarzyna Masojada-Chotkowska

14.30 - 16.15 "Rozszerzanie diety metodą BLW", Małgorzata Jackowska

16.30 - 17.45 "Płodność i antykoncepcja a karmienie piersią", Agnieszka Rudzińska - Jobda

18.00 - 19.30 "Jak w spokoju i poczuciu bezpieczeństwa pożegnać się z karmieniem piersią?", Małgorzata Czarniecka

 

WARSZTATY DLA PROFESJONALISTÓW

9.00 - 11.00 "Karmienie mlekiem mamy od strony dziecka", Paweł Zawitkowski

18.00 - 20.00 "Jak wspierać kobietę, kiedy karmienie piersią sprawia trudności?", Tomasz Chodkowski

 

9.00 - 20.00 Indywidualne konsultacje z ekspertami

13.00 - 18.00 Bezpłatne masaże - ekipa masująca

 

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

W TRAKCIE CAŁEGO DNIA BĘDZIEMY RÓWNIEŻ KRĘCIĆ FILM PROMUJĄCY KARMIENIE MLEKIEM MAMY!!!

Przedstawiamy naszych prowadzących!

 

tomasz chodkowski

Tomasz Chodkowski


"Patrząc na to jak moi trzej synowie (najmłodszy razem ze mną na zdjęciu) stawiają swoje mniej lub bardziej samodzielne kroki w życiu, nadziwić się nie mogę ile wyssali z mlekiem mamy - uśmiechu, sił, zdrowia, zadziwienia i chęci do życia, optymizmu i wiary w to, że wszystko ma jakiś sens, radości oraz wewnętrznego piękna i harmonii, empatii i wrażliwości. Od prawie dwudziestu lat odpowiadam za markę Medela Polska, dzięki temu miałem okazję poznać, wielokrotnie słuchać i rozmawiać z najwybitniejszymi naukowcami zajmującymi się mlekiem ludzkim oraz relacjami jakie się tworzą między dzieckiem, a całym światem w trakcie karmienia piersią. Oba te doświadczenia i to prywatne i to z życia zawodowego, sprawiają, że smutno mi bardzo żyć w kraju, w którym wsparcie dla tej metody wczesnego żywienia jest tak mizerne. Jeśli tylko mogę, dzielę się z ludźmi swoimi opiniami na ten temat, mając głęboką nadzieję, że ze wspólnej rozmowy wyniknie cos dobrego. Regularnie zdarza mi się kopać po kostkach naszych urzędników i w miarę skromnych możliwości nakłaniać ich do wdrażania zmian. Pomimo tego, że często czuję się w swoich działaniach dość samotny, nie tracę na razie poczucia sensu ich dalszego prowadzenia." Podczas MLEKOTEKI poprowadzi warsztat dla profesjonalistów
"Jak wspierać kobietę, kiedy karmienie piersią sprawia trudności?"


malgosia czarniecka

Małgorzata Czarniecka

Jej ciepły i miękki głos usłyszycie dzwoniąc do Fundacja Rodzić po Ludzku. To ona od wielu lat edukuje i pociesza kobiety w ciąży, młode mamy, wspiera w trakcie karmienia piersią.
Instruktorka masażu dziecięcego, od 1993 r. pracuje z kobietami oczekującymi dziecka - prowadziła szkołę rodzenia w Bielsku-Białej, od 1998 r. w Fundacji Rodzić po Ludzku prowadzi kurs masażu, zajmuje się również pracą z wolontariuszkami Fundacji, organizacją szkoleń dla położnych i dni otwartych dla rodziców.
27 maja poprowadzi spotkanie: "Jak w spokoju i poczuciu bezpieczeństwa pożegnać się z karmieniem piersią"

 

pawel zawitkowski

Paweł Zawitkowski

Fizjoterapeuta NDT-Bobath, specjalizuje się w terapii neurorozwojowej, oddechowej i terapii jedzenia. Konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie oraz Poradni Diagnostyki i Terapii Neurologicznej „POLEK”. Autor artykułów i publikacji na temat ruchowego i poznawczego rozwoju dziecka, w tym „Poradnika opieki i pielęgnacji małego dziecka”, książki i filmu „Co nieco o rozwoju dziecka” oraz już trzech książek i filmów z serii „Mamo, Tato co Ty na to?”. Od lat doradza rodzicom jak przez dotyk, ruch oraz zwariowane pomysły wspierać prawidłowy rozwój ich dzieci. Animator przedziwnych projektów, wielbiciel „medycznych” prowokacji, dobrej kuchni, książek, roweru, nart, kite’a i snu. Podczas MLEKOTEKI poprowadzi warsztat dla profesjonalistów.

 

magdalena modlibowskaMagdalena Modliborska

Jako wiceprezes Stowarzyszenie Dobrze Urodzenii krzewię ideę dobrych porodów, jako Coach Zdrowia prowadzę wykłady, warsztaty, indywidualne konsultacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej dorosłych i dzieci, współpracuję jako ekspert w tym zakresie z różnymi portalami i periodykami. Włączam się w największe akcje ogólnopolskie dotyczące adopcji. Jestem też autorką poradnika dla rodziców Odczarować adopcję, gdzie opisuję pozytywnie adopcyjne narodziny. Jestem matką adopcyjną i zależy mi żeby pokazać społeczeństwu rzeczywisty obraz adopcji.  Wkrótce ukaże się kolejna książka mojego autorstwa „Odczarować poród”, bo jako matka biologiczna, rodząca naturalnie i w domu, też widzę sporo nieporozumień w tym zakresie i chcę pokazać kobietom jaką ja przeszłam ścieżkę uświadamiania sobie mocy jaką można dostać w porodzie. W obydwu kwestiach jest bardzo dużo do powiedzenia również w zakresie karmienia piersią. To temat tabu w adopcji, a wcale nie taki oczywisty w biologicznym macierzyństwie.

 

kasia masojada

Kasia Masojada-Chotkowska

(DOULA-MA), dyplomowana Doula, członkini Stowarzyszenia Doula w Polsce, Instruktorka Masażu Dziecięcego i Aktywnej Szkoły Rodzenia. Na codzień spełniona Żona i Mama Trójki, kobieta z misją. Wierzy, że pozytywny poród leży w mocy Każdej Kobiety. Wierzy w Mądrość Kobiecego Ciała, Instynktu i cudotwórczą moc Kręgów kobiecych. Wspiera kobiety i ich partnerów w okresie okołoporodowym prowadząc indywidualne spotkania i warsztaty przed-porodowe, towarzyszy w porodach, wspiera w pozytywnym rodzicielstwie. Współprowadzi spotkania w ramach międzynarodowej grupy wparcia Positive Birth Movement – Pozytywnie o Porodzie. Więcej na www.doulama.pl  . Na MLEKOTECE opowie nam o diecie matki karmiącej.

 

 

 

agnieszka rudzinska jobda

Agnieszka Rudzińska-Jobda

Edukatorka seksualna, doula (www.twojadoula.com) aktywnie wspierająca kobiety w ciąży, porodzie i połogu oraz początkach macierzyństwa. Zafascynowana mocą kobiet prowadzi warsztaty o dojrzewaniu dla matek i córek. Prywatnie matka czwórki dzieci, uzależniona od rukoli, książek, śpiewających kobiet. Ciągle w drodze, w zachwycie, w poszukiwaniu. 27 maja Podzieli się z nami wiedzą o płodności w trakcie karmienia piersią.

 

hafija

Agata Aleksandrowicz

Agata to kobieta z misją, matka laktacyjna blogosfery rodziców. Od trzech lat zajmuje się produkcją mleka. Można z nią porozmawiać o laktacji, rodzicielstwie bliskości PR i social media. Od niedawna zawodowo związana z wydawnictwem Mamania. Nocami słucha Audioslave i The White Buffalo.
Jest redaktorką najlepszego mainstreamowego bloga o karmieniu piersią www.hafija.pl  oraz Kwartalnik Laktacyjny. Dla Was i z Wami poprowadzi spotkanie o tym jak długo karmić dziecko piersią.

 

gosia jackowskaGosia Jackowska

Doula ze Stowarzyszenie DOULA w Polsce. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji warszawskiej SGGW. Wspiera w czasie porodu i w okresie okołoporodowym, doradza w kwestiach związanych z odżywianiem i dietą. Promotorka dobrego karmienia i dzieci i mam. Mama dwóch synów. Kocha gotowanie, gorzką czekoladę i kawę.
Gosia poprowadzi spotkanie dotyczące rozszerzania diety metodą BLW.

 

 

gosia darmas
Małgosia Darmas

Prawniczka, doula w Doulafit4u, promotorka karmienia piersią. Pozytywnie zakręcona na punkcie kobiet...i zawsze za nimi Aktywna w każdym sensie. Do tego niezwykle ciepła i radosna osoba!

Podczas Mlekoteki udzieli bezpłatnych porad prawnych.

 

 

 

 

 

 

Projekt MLEKOTEKA to inicjatywa promująca karmienie mlekiem kobiecym.

Kwestia karmienia noworodków, niemowląt i dzieci budzi wiele emocji. Niezależnie od przekonań wiadomym jest, że mleko mamy jest najlepszym pokarmem, jaki może dostać dziecko. Jednak nie zawsze kobiety mają wystarczającą wiedzę i odpowiednie wsparcie, by mogło się to udać.


Celem naszej akcji jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat wartości mleka kobiecego, promocja karmienia piersią, pokazanie, że karmienie naturalne to nie tylko jedzenie, rozwianie mitów i wątpliwości oraz integracja środowiska wspierającego karmienie piersią.

ORGANIZATORKI i IDEA:
Fundacja Rodzić po Ludzku
Maminiec - www.maminiec.eu
Doula dla Ciebie - www.douladlaciebie.pl


Nieważne, czy karmiłaś piersią, swoim mlekiem, czy mlekiem modyfikowanym, jesteśmy ciekawe Twoich doświadczeń. Przyjdź i podziel się swoimi historiami i wspomnieniami, weź udział w warsztatach edukacyjnych, atrakcjach towarzyszących wydarzeniu i spotkaniach.

Powiedz czym jest dla Ciebie karmienie piersią!

Spotkania maja charakter otwarty i bezpłatny, skierowane są do wszystkich bez względu na osobiste doświadczenia czy wybory. 

Są z nami 23 miasta! : Piaseczno, Białe Błota, Otwock, Wągrowiec, Londyn, Gdynia, Sopot, Bydgoszcz, Jabłonna, Białystok,  Zielona Góra,  Wrocław, Toruń,  Mińsk Mazowiecki, Rzeszów, Kraków, Zakopane, Warszawa, Szczecin, Bielsko-Biała, Poznań, Katowice i Śrem.  

Informacje o szczegółowych wydarzeniach w poszczególnych miastach znajdują się tu: https://www.facebook.com/Mlekoteka?fref=ts

ZAPRASZAMY!

sasakawa copy

sasakawa copy

http://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/grafika/konfa_szczecin_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe