Czerwiec Leboyera! Fundacja Rodzić po Ludzku oraz wydawnictwo Mamania zaprasza!

14 czerwca o godzinie 13:00 zapraszamy na panel dyskusyjny w siedzibie Fundacji Rodzić po Ludzku.


W programie :

 

  • Dyskusja wokół standardów okołoporodowych – aktualność postulatów Lebaoyera w dzisiejszej Polsce. - prowadząca Barbara Baranowska


  • Przedstawienie fragmentów eseju Fredericka Leboyera „Narodziny bez przemocy” ilustrowane pokazem slajdów z porodów, wykonanych przez F. Leboyera.


  • O roli dotyku i masażu niemowląt – prowadzący – Marek Kotas i Marlena Kotas - Polska Szkoła Masażu Shantala.

 

Frédérick Leboyer – francuski podróżnik i pisarz i położnik – autor bestsellerowych książek,  które stały się kamieniami milowymi w historii humanizacji porodu: „Narodziny bez przemocy”i „Masaż Shantala”, na których swe nauki opierają min. instruktorzy masażu niemowlęcego.

Zapraszamy!

adres: Warszawa, ul. Nowolipie 13/15

Warszawa, 14 czerwca (czwartek) godzina 18.00. Zapraszamy na pokaz filmu

 

„Poród w ekstazie" to dający do myślenia, pełen pasji i siły film o porodzie naturalnym. Rozprawia się z fałszywymi przekonaniami na temat porodu, którym ulegały całe pokolenia kobiet. Kobiety, które wystąpiły w filmie, przeszły przemianę dzięki sile drzemiącej w ich ciałach.

Debra Pascali-Bonaro, twórczyni filmu, rzuca ostateczne wyzwanie krążącym w naszej kulturze mitom, ujawniając widzom wspaniałe, emocjonalne, duchowe i fizyczne uniesienie, jakiego źródłem mogą być narodziny. Pokazuje, że kobiety mogą cieszyć się porodem, a nie tylko go znosić. Pascali-Bonaro rzuca wyzwanie powszechnym uprzedzeniom, zapraszając widzów do obejrzenia najbezpieczniejszego, najłatwiejszego i najprzyjemniejszego sposobu urodzenia dziecka.

 

14 czerwca (czwartek) godzina 18.00

Ze względu na ograniczenia lokalowe ilość miejsc ograniczona. Zapisy wyłącznie telefoniczne - 022 887 78 76 w. 10.
Miejsce: Siedziba Fundacji Rodzić po Ludzku, ul. Nowolipie 13/15.
Więcej o filmie

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży

 

"WEWNĘTRZNY ŚWIAT OBRAZÓW - kolory"

Warsztaty arteterapeutyczne skierowane głównie do kobiet w ciąży podczas których uczestniczki będą miały przestrzeń na pracę z wyobraźnią, ciałem, technikami plastycznymi, bajką i głosem. Techniki te umożliwiają pogłębienie wiedzy o sobie, odnalezienie wewnętrznej równowagi.

Celem warsztatów jest odprężenie, relaks oraz twórcza rozrywka, która, kto wie, może znaleźć swe zastosowanie w późniejszych zabawach z własnymi dziećmi?

 
Czym jest arteterapia?

Jedna z definicji mówi:

"Jest treningiem wykorzystującym proces tworzenia lub wynikiem procesu twórczego do wzbogacenia własnej osobowości. Arteterapia jest też metodą poznawania siebie, przygodą z tworzeniem oraz twórczym myśleniem (H.Grzegorzewski)".

Warsztat poprowadzi Aleksandra Kostiuk, arteterapeutka wykorzystująca w swoich warsztatach plastykę, bajkę i techniki relaksacyjne. Absolwentka Wyższej Państwowej Szkoły Plastycznej w Paryżu (ENSAP) oraz Podyplomowego Studium Socjoterapii i Treningu Grupowego o specjalności: Trening Kreatywności i Arteterapii na Uniwersytecie Warszawskim, z doświadczeniem pracy z dziećmi (3-12 lat) i dorosłymi oraz z osobami upośledzonymi umysłowo (dorośli). Prywatnie mama kilkumiesięcznej Bianki.

 
Termin szkolenia: 5-6 czerwca 2012 r. (wtorek-środa). Warsztat składa się z dwóch spotkań

Godziny:17.30-20.30

Zapisy: Zainteresowane osoby prosimy o nadsyłanie zgłoszeń mailowo pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Miejsce szkolenia: Warszawa, ul.Nowolipie 13/15

Koszt: warsztaty są bezpłatne

Liczba miejsc ograniczona, grupa max 10 osób.
Program konferencji w Lublinie

 


Konferencja Fundacji Rodzić po Ludzku

 

nowy standard

Lublin, 13 czerwca 2012


Program konferencji:

10.00-11.00 Rejestracja uczestników

11.00 – 11.10 Otwarcie konferencji - Anna Otffinowska, prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku


11.10 – 11.50 Pozycje wertykalne jako element fizjologicznego mechanizmu porodu - Jolanta Dudzińska – Petersen, położna


11.50 – 12.20  Naturalny poród pierwszym krokiem do udanej laktacji - mgr Agnieszka Kalinowska – Przybyłko, położna (Philips Avent)


12.20 – 13.00 Przerwa kawowa


13.00 – 13.15 Nowoczesne spojrzenie na suplementację witaminowo-mineralną w ciąży - prof. dr hab. med. Tomasz Paszkowski, Uniwersytet Medyczny w Lublinie (grant edukacyjny firmy Holbex )


13.15 – 13.45 „Być razem od pierwszych chwil – doświadczenia Szpitala Wojewódzkiego w Zamościu w zapewnieniu pierwszego kontaktu matki z dzieckiem”, lek.med. Hanna Orjanik, neonatolog, Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II, Zamość


13. 45 – 14.05 Bakterie- wróg czy sprzymierzeniec w ochronie zdrowej skóry?  mgr Agnieszka Gąsior-Guziak , położna (ambasadorka produktu Bepanthen maść)


14.05 – 14.45 Pierwszy kontakt i jego znaczenie dla dalszego życia matki i dziecka,  dr n. med. Barbara Baranowska - położna, Warszawski Uniwersytet Medyczny


14.45 – 15.05 pytania i dyskusjaMiejsce:

Hotel Mercure
Al.Racławickie 12
Dojazd: z dworca PKP trolejbus 150 lub autobus 13. Wysiadka na przystanku "Al.Racławickie. Ogród Saski"8 maja - Międzynarodowy Dzień Położnej

 

Z tej okazji życzymy wszystkim położnym,aby każdy dzień przynosił Wam radość i dumę z wykonywanej pracy i by Wasze zaangażowanie i troska, jaką wkładacie w opciekę nad matkami i dziecmi, były docenione przez kobiety.

Wszystkiego najlepszego!

 

Wolne miejsca na konferencję we Wrocławiu

Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca na konferencję pt. "Nowy standard w położnictwie. O pozycjach wertykalnych, pierwszym kontakcie i wdrażaniu dobrych praktyk", która odbędzie się 16 maja we Wrocławiu.

Zainteresowane osoby prosimy maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

Program konferencji

Uwaga Poznań! Nadal zbieramy rachunki/ dowody wpłat za poród rodzinny.

 

Zachęcajcie kobiety i przesyłajcie do Fundacji potwierdzenia uiszczenia opłaty. Najlepiej byłoby gdyby dotyczyły 2012 r. Im więcej mamy dowodów w ręku tym większa szansa, ze to się zmieni!

Dowody wpłat przesyłajcie na adres Fundacji, scany na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .

Program konferencji we Wrocławiu


Konferencja Fundacji Rodzić po Ludzku

nowy standard

 

Wrocław, 16 maja 2012


Program konferencji:

 

10.00 – 10.10 Otwarcie konferencji - Anna Otffinowska, prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku
10.10 – 10.50 Pozycje wertykalne jako element fizjologicznego mechanizmu porodu - Jolanta Dudzińska – Petersen, położna
10.50 – 11.20  Naturalny poród pierwszym krokiem do udanej laktacji - mgr Agnieszka Kalinowska – Przybyłko, położna (Philips Avent)
11.20 – 12.00 Przerwa kawowa
12.00 – 12.15 Nowoczesne spojrzenie na suplementację witaminowo-mineralną w ciąży - lek. med. Iwona Kulon (grant edukacyjny firmy Holbex )
12.15 – 12.45 Jak można zmieniać szpitalne praktyki okołoporodowe? – Anna Fyda, położna, Powiatowe Centrum Zdrowia, Szpital Powiatowy w Kamiennej Górze
12. 45 – 13.05 Bakterie- wróg czy sprzymierzeniec w ochronie zdrowej skóry?  mgr Agnieszka Gąsior-Guziak , położna (ambasadorka produktu Bepanthen maść)
13.05 – 13. 45 Pierwszy kontakt i jego znaczenie dla dalszego życia matki i dziecka,  dr n. med. Barbara Baranowska - położna, Warszawski Uniwersytet Medyczny
13.45 – 14.05 pytania i dyskusja


Miejsce: 

 

adres: Krakowska  56 - 62 na terenie Wyższej Szkoły Zarządzania "Edukacja" budynek C
 
dojazd: autobus 114 z przystanku Galeria Dominikańska lub Dworcowa ( kierunek Bieńkowice)  wysiadka na przystanku "Krakowska"

 

Masaż dziecięcy - wspierający dotyk. Szkolenie z masażu dziecięcego

Znany jest już termin szkolenia. Zapraszamy do nadsyłania formularza zgłoszeń. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Więcej o szkoleniu

Cesarska Szkoła Rodzenia

 

Czy do cesarskiego cięcia trzeba się przygotować?  O co warto zadbać? Jak sobie pomóc w pierwszych dniach po operacji? Czy warto być z osobą towarzyszącą?


Są sytuacje, w których jedyną możliwością urodzenia dziecka jest cesarskie cięcie. Dzięki medycynie kobiety, które dawniej nie mogłyby mieć dzieci, teraz cieszą się pełnią macierzyństwa. Urodzenie dziecka, bez względu na sposób w jaki się dokonało, jest znaczącym wydarzeniem w życiu matki i dziecka i warto się świadomie do niego przygotować.


Jeśli chcielibyście dowiedzieć się o co należy się zatroszczyć przed porodem, jak radzić sobie w połogu i jak pomóc dziecku w adaptacji do świata w pierwszych dniach po narodzinach, to zapraszamy na wyjątkowe warsztaty!

Podczas spotkań:

  • dowiecie się, jak się przygotować do operacji i jak przebiega cesarskie cięcie
  • poznacie sposoby dbania o ranę pooperacyjną oraz techniki karmienia piersią po cc
  • zdobędziecie wiedzę o rozwoju psychoruchowym dziecka, integracji sensorycznej w kontekście cesarskiego cięcia
  • dowiecie się, jak pomóc swojemu dziecku po porodzie i jak uzupełniać niedobór stymulacji SI
  • przybliżycie sobie tematy związane z emocjami po porodzie
  • porozmawiacie o swoich wątpliwościach i obawach z osobami, które są w podobnej sytuacji do Was.

Warsztat składa się z dwóch trzygodzinnych spotkań.  

Termin spotkania: 7-8 maja (poniedziałek, wtorek)
Miejsce: Warszawa, ul. Nowolipie 13/15
Zapisy: telefoniczne, 22 88 77 877
Koszt: 200 zł (162,60 + 23% VAT)

Na zajęcia można przyjść pojedynczo lub we dwójkę.

 

sasakawa copy

sasakawa copy

http://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/grafika/konfa_szczecin_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe