Zbiórka na nowe infografiki o Standardzie!

Nowy Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej, który wchodzi w życie 1 stycznia 2019 roku, to również nowe przepisy. Przygotowujemy się na wejście w życie nowego Rozporządzenia - w tym celu chcemy przygotować infografiki dla kobiet, które pomogą im w łatwy i przystępny sposób poznać ich prawa w okresie ciąży, w trakcie porodu, po porodzie, w połogu, a także w trudnych sytuacjach.    

Rozpoczęłyśmy zbiórkę na stworzenie infografik o Standardzie Organizacyjnym Opieki Okołoporodowej - dzięki Waszemu wsparciu tysiące kobiet w Polsce dowie się o nowym Standardzie i o tym jakie mają prawa. Pomoże im to lepiej przygotować się do porodu i pobytu w szpitalu. 

Czytaj więcej: Zbiórka na nowe infografiki o Standardzie!

Nowy Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej

Z radością informujemy, że Standardy Opieki Okołoporodowej zostają! Nadal będą obowiązującym prawem – Rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Dokument został podpisany i opublikowany. Do tej pory były to standardy medyczne, a od 1 stycznia 2019 r. opiekę okołoporodową w Polsce będzie regulował standard organizacyjny opieki okołoporodowej (SOOO). 

 

W dużej mierze zapisy starego Rozporządzenia znalazły się w nowym - część z nich została doprecyzowana, pojawiły się także nowe zapisy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany w nowym Standardzie i naszą ocenę.

Czytaj więcej: Nowy Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej

Poszukujemy prawniczki/prawnika do działań prawnych, interwencyjnych i rzeczniczych Fundacji.

Fundacja Rodzić po Ludzku zaprasza do współpracy.

Poszukujemy prawniczki/prawnika do działań prawnych, interwencyjnych i rzeczniczych Fundacji.

prawnik  

Zapraszamy do zespołu Fundacji Rodzić po Ludzku. Jesteśmy organizacją pozarządową działającą od ponad 22 lat na rzecz kobiet w ciąży i matek małych dzieci. Sprawdzamy jak działają szpitale, jak przestrzegają praw pacjenta i Standardów Opieki Okołoporodowej, jak traktowane są kobiety, ich dzieci, staramy się interweniować tam, gdzie łamane jest prawo. Prowadzimy także działania rzecznicze wobec decydentów w ochronie zdrowia. Walczymy o jawność na polskich porodówkach, a uzyskane informacje publikujemy na portalu www.gdzierodzic.info.

Czytaj więcej: Poszukujemy prawniczki/prawnika do działań prawnych, interwencyjnych i rzeczniczych Fundacji.

Start rejestracji na bezpłatną Konferencję w Łodzi

14 listopada br. w Łodzi odbędzie się nasza OSTATNIA w tym roku, bezpłatna konferencja z cyklu: "Położne kobiet - siła w porozumieniu".

Rejestracja na to wydarzenie wystartowała.

Jeśli jesteś położną, doulą, profesjonalistką pracującą z kobietami w okresie okołoporodowym, zapisz się na naszą konferencję w Łodzi - formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj

Program i adres konferencji znajdziesz w tym miejscu.

Zapraszamy!

Wracamy po wakacjach! Zapisz się na konferencję w Poznaniu!

Dzień Dobry po wakacjach! Wracamy do Was z naszymi konferencjami.

Dzisiaj wystartowała rejestracja na konferencję "Położne kobiet - siła w porozumieniu".

To nasza czwarta, bezpłatna konferencja w tym roku.

miasto: Poznań

termin: 24 października br.

Jeśli chcesz rozwijać swoje kompetencje oraz poszerzać swoją wiedzę w różnych dziedzinach, spotkać się z profesjonalistkami i naładować akumulatory na jesień - zarejestruj się tutaj 

 

Program oraz miejsce wydarzenia znajdziesz tutaj

 

Spotkajmy się razem w Poznaniu! Zapraszamy!!!

Najnowszy raport Fundacji Rodzić po Ludzku

Fundacja po raz kolejny podjęła próbę dowiedzenia się, jak wygląda opieka w placówkach położniczych w Polsce. Tym razem zapytała kobiety. W raporcie przedstawione zostały informacje na temat aktualnej sytuacji w opiece okołoporodowej w Polsce w oparciu o informacje zebrane od blisko 10 tys. kobiet, które urodziły w latach 2017-2018. Zagadnieniem, które w sposób szczególny starano się pogłębić w zrealizowanym badaniu była relacja personel medyczny – kobieta. 

Czytaj więcej: Najnowszy raport Fundacji Rodzić po Ludzku

www.ankieta.rodzicpoludzku.pl - opowiedz o swoim porodzie

Dołącz do akcji "Głos matek ma moc zmiany", do tysięcy kobiet w Polsce i wypełnij  ankietę o opiece na porodówce.

 

Twój głos ma moc zmiany!

Twój głos:

-powie innym kobietom jak będą traktowane, informowane i wspierane w konkretnym szpitalu - po ludzku? z szacunkiem?

- dołączy do raportu o sytuacji na polskich porodówkach, pomoże w przygotowaniu rekomendacji dla Ministra Zdrowia,

- pomoże nam w podejmowaniu interwencji w tych szpitalach, gdzie łamane są prawa kobiet.

#głosmatekfb post matki

Konferencja prasowa Fundacji Rodzić po Ludzku

27 czerwca o godz. 12.00 przedstawimy naszą najnowszą publikację "Raport z monitoringu oddziałów położniczych - opieka okołoporodowa w Polsce w świetle doświadczeń kobiet". Opowiemy o przeżyciach kobiet, które urodziły w latach 2017-2018, przedstawimy historię kobiet, które wzięły udział w akcji "Głos matek ma moc zmiany", zaufały nam i podzieliły się swoimi doświadczeniami.

Czytaj więcej: Konferencja prasowa Fundacji Rodzić po Ludzku

Pomoc to Moc- wsparcie firmy PZU

Cieszymy się bardzo, że nasze działania organizowane w ramach Tygodnia Godnego Porodu zostały wsparte finansowo przez firmę PZU. Pomoc- to Moc!

Dzięki funduszowi prewencyjnemu PZU, Fundacja Rodzić po Ludzku przeprowadziła programy edukacyjne skierowane do kobiet w ciąży i ich rodzin. Tydzień Godnego Porodu” to ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego lokalni działacze (położne, lekarze, doule) w różnych miastach Polski organizują wydarzenia dla kobiet informujące o zapisach Standardów Opieki Okołoporodowej (Rozporządzenie Ministra Zdrowia) poszerzające świadomość matek i ojców w zakresie ich praw. Tegorocznym tematem przewodnim jest plan porodu.

PZU 177 12 Logo Z Mysla o bezp ust 2 powiekszone RGB 15 10

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach!

 

Tu znajdziesz więcej informacji o TGP

Premiera książki "Pamiętnik ciążowy - zapiski spod serca"

Mamy przyjemność przedstawić nowy projekt @swiadomamama książkę "Pamiętnik ciąży – zapiski spod serca", której premiera odbędzie się 23.05 w Warszawie, a 26 i 27 maja w Poznaniu i Krakowie. Książka jest połączeniem edukacyjnych artykułów z humorystyczną wersją zapisu wspomnień kobiety w ciąży. Znajdziecie w niej porady ponad 70 lekarzy i specjalistów z całej Polski, miejsce na Wasze zapiski, przemyślenia, zdjęcia USG, notatki przyszłego Taty - tak, żeby jak najlepiej zachować wspomnienia z ciąży. Książka podzielona jest na wszystkie tygodnie oraz 2 pierwsze miesiące życia dziecka, tak żebyś była przygotowana zarówno na ciążę, poród jak i pierwsze dni z Maluszkiem. Publikację będziecie mogli kupić we wszystkich większych księgarniach w Polsce oraz na warsztatach Świadoma Mama! 

Fundacja Rodzić po Ludzku objęła księżkę matronatem.

Czytaj więcej: Premiera książki "Pamiętnik ciążowy - zapiski spod serca"

sasakawa copy

sasakawa copy

http://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/grafika/konfa_szczecin_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe