Pismo z MZ w sprawie Lędzin i komentarz Fundacji Rodzić po Ludzku

W odpowiedzi na nasze pisma i przekazane 1383 podpisy pod petycją otrzymaliśmy pismo z Ministerstwa Zdrowia, podpisane przez Pana Tomasza Pawlęgę, dyrektora Departamentu Ubezpieczenia Zdrowotnego.
Pismo można przeczytac tutaj
Fundacja kontynuje działania na rzecz Izby Porodowej. Apelujemy o podpisywanie petycji!

Izba Porodowa wciąż zagrożona

W środę 26 listopada w audycji w Radio Katowice rzecznik śląskiego oddziału NFZ, Jacek Kopocz, zaprzeczył informacjom przekazanym wcześniej przez rzecznika Min. Zdrowia, Jakuba Gołąba, o możliwości zakontraktowania usług Izby Porodowej w Lędzinach po spełnieniu przez nią dodatkowych warunków. Posłuchaj fragmentu audycji:

Petycja do Minister Zdrowia i Prezesa NFZ

28 października przekazaliśmy Pani Minister Zdrowia Ewie Kopacz oraz Prezesowi NFZ Jackowi Paszkiewiczowi petycję wraz z 1383 podpisami. Mamy nadzieję, że osoby decydujące o opiece okołoporodowej nie pozostawią bez odpowiedzi apelu, który poparło tak wiele osób. Ale to nie koniec naszego protestu - kontynuujemy zbieranie podpisów!

Izba porodowa ma szansę przetrwać!

Z informacji przekazanych Judycie Watole, dzienikarce Gazety Wyborczej, przez rzecznika Ministerstwa Zdrowia, wynika, że Izba Porodowa będzie miała możliwość stanąć do konkursu na kontrakt z NFZ. (o tym w Przeglądzie Prasy) Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy podpisali się pod petycją w obronie Lędzin (do 24.10 rano było to już ponad 1000 głosów w internecie, a także wiele osób złożyło podpisy osobiście w Izbie Porodowej) - to także ogromna siła tego prostestu sprawiła, że Izba Porodowa będzie mogła działać. Fundacja Rodzić po Ludzku będzie dalej monitorować sprawę Lędzin, a także działać na rzecz tego, aby nie była ona jedyną Izbą Porodową w Polsce.

Wolne miejsca na konferencję

Są jeszcze wolne miejsca na konferencji "Poród na ostrzu noża - o medycznych, psychologicznych i społecznych aspektach cesarskiego cięcia". , 18-19 listopada br. Serdecznie zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń.

Listy Fundacji Rodzić po Ludzku w sprawie Lędzin

Kontynuujemy działania w obronie Izby Porodowej w Lędzinach przed likwidacją.

Protest przeciwko likwidacji Izby Porodowej w Lędzinach!

Istnienie Izby Porodowej w Lędzinach jest zagrożone na skutek nowego zarządzenia Narodowego Funduszu Zdrowia, stawiającego takie same wymogi organizacyjne wobec izby jak wobec placówek szpitalnych. Podpisz się pod petycją do Minister Zdrowia Ewy Kopacz i Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Jacka Paszkiewicza.

Pamiętaj o kolejnych krokach weryfikacji swojego podpisu - inaczej będzie on nieważny!

Czytaj więcej: Protest przeciwko likwidacji Izby Porodowej w Lędzinach!

Audycja o porodach w domu

Zapraszamy do wysłuchania audycji o porodzie domowym. W Radiu dla Ciebie z Urszulą Kubicką-Kraszyńską i Katarzyną Niklas-Łypką z Fundacjji Rodzic po Ludzku rozmawia Robiert Łuchniak.

Czytaj więcej: Audycja o porodach w domu

Witamy w nowym serwisie internetowym!

Witamy w nowym serwisie internetowym Fundacji Rodzić po Ludzku! Zapraszamy do czytania wielu ciekawych i nowych materiałów, czekamy na uwagi i opinie użytkowników.

21.08. - Komentarz Fundacji Rodzić po Ludzku do dyskusji o cesarskim cięciu ?na życzenie".

W ostatnich dniach toczy się burzliwa dyskusja na temat ?zakazu wykonywania cesarskiego cięcia na życzenie", planowanego przez Ministerstwo Zdrowia i powołany przez nie zespół, pracujący nad standardami opieki okołoporodowej. Jak zwykle w takich przypadkach w relacje prasowe wkrada się wiele nieścisłości, które wymagają sprostowania.

Czytaj więcej: 21.08. - Komentarz Fundacji Rodzić po Ludzku do dyskusji o cesarskim cięciu ?na życzenie".

sasakawa copy

sasakawa copy

http://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/grafika/konfa_katowice.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe