Zapisy na nową grupę dla rodziców - "Masaż dziecięcy"

W marcu rusza kolejny kurs masażu dziecięcego dla młodych rodziców.

  • Najbliższy kurs obejmuje 3 spotkania w dniach: 22 marca (niedziela), 4 kwietnia (sobota) i 5 kwietnia (niedziela). Zajęcia odbywają się w godzinach 11.00 - 13.30.

Informacje o zajęciach i zapisy - tel. 022 887 78 76 w. 10, godz. 10.00 - 16.00.

Więcej o masażu i prowadzącej.

Nabór na szkolenia

Rozpoczynamy nabór na szkolenie "Sztuka prowadzenia aktywnej szkoły rodzenia - podstawy". Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy tutaj . Serdecznie zapraszamy do udziału!

16.12. - konferencja prasowa "Smutek w ciąży - o depresji kobiet oczekujących na dziecko"

Fundacja Rodzić po Ludzku zaprasza na konferencje prasową ?Smutek w ciąży - o depresji kobiet oczekujących na dziecko". Konferencja odbędzie się 16 grudnia o godz. 11.00. w siedzibie Fundacji, ul. Nowolipie 13/15.

Czytaj więcej: 16.12. - konferencja prasowa "Smutek w ciąży - o depresji kobiet oczekujących na dziecko"

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży - nowa grupa

Od stycznia 2009 r. rusza dodatkowa grupa z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży.
Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki i w środy. Trwają zapisy na grupę środową. Ćwiczenia odbywać się będą w godzinach 18.00-19.30. Zajęcia prowadzić będzie Anna Włodarczyk. Zapisy tylko telefoniczne.

Konferencja "Poród na ostrzu noża"

Poród na ostrzu noża - o medycznych, psychologicznych i społecznych aspektach cesarskiego cięcia

Czytaj więcej: Konferencja "Poród na ostrzu noża"

Zapisy na nowe grupy szkoły rodzenia

  • Grupa od 12 marca 2009 r. do 7 maja 2009 r. Zajęcia odbywają się w czwartki w godz. 17.30-20.30. Spotkania prowadzą: Magdalena Bylka-Górska (instruktorka szkoły rodzenia) i  Katarzyna Grzybowska (położna). Na pierwsze zajecia prosimy przynieść ze sobą strój do ćwiczeń (luźny, nie krępujący ruchów).
  • Grupa od 14 kwietnia 2009 r. do 9 czerwca 2009 r. Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 17.30-20.30. Spotkania prowadzą: Aleksandra Künstler (instruktorki szkoły rodzenia) i Elżbieta Gryczka (położna). Na pierwsze zajecia prosimy przynieść ze sobą strój do ćwiczeń (luźny, nie krępujący ruchów).

Pismo z MZ w sprawie Lędzin i komentarz Fundacji Rodzić po Ludzku

W odpowiedzi na nasze pisma i przekazane 1383 podpisy pod petycją otrzymaliśmy pismo z Ministerstwa Zdrowia, podpisane przez Pana Tomasza Pawlęgę, dyrektora Departamentu Ubezpieczenia Zdrowotnego.
Pismo można przeczytac tutaj
Fundacja kontynuje działania na rzecz Izby Porodowej. Apelujemy o podpisywanie petycji!

Izba Porodowa wciąż zagrożona

W środę 26 listopada w audycji w Radio Katowice rzecznik śląskiego oddziału NFZ, Jacek Kopocz, zaprzeczył informacjom przekazanym wcześniej przez rzecznika Min. Zdrowia, Jakuba Gołąba, o możliwości zakontraktowania usług Izby Porodowej w Lędzinach po spełnieniu przez nią dodatkowych warunków. Posłuchaj fragmentu audycji:

Petycja do Minister Zdrowia i Prezesa NFZ

28 października przekazaliśmy Pani Minister Zdrowia Ewie Kopacz oraz Prezesowi NFZ Jackowi Paszkiewiczowi petycję wraz z 1383 podpisami. Mamy nadzieję, że osoby decydujące o opiece okołoporodowej nie pozostawią bez odpowiedzi apelu, który poparło tak wiele osób. Ale to nie koniec naszego protestu - kontynuujemy zbieranie podpisów!

Izba porodowa ma szansę przetrwać!

Z informacji przekazanych Judycie Watole, dzienikarce Gazety Wyborczej, przez rzecznika Ministerstwa Zdrowia, wynika, że Izba Porodowa będzie miała możliwość stanąć do konkursu na kontrakt z NFZ. (o tym w Przeglądzie Prasy) Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy podpisali się pod petycją w obronie Lędzin (do 24.10 rano było to już ponad 1000 głosów w internecie, a także wiele osób złożyło podpisy osobiście w Izbie Porodowej) - to także ogromna siła tego prostestu sprawiła, że Izba Porodowa będzie mogła działać. Fundacja Rodzić po Ludzku będzie dalej monitorować sprawę Lędzin, a także działać na rzecz tego, aby nie była ona jedyną Izbą Porodową w Polsce.

sasakawa copy

sasakawa copy

http://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/grafika/konfa_szczecin_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe