Stanowisko Fundacji Rodzić po Ludzku w sprawie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

 

My, kobiety z Fundacji Rodzić po Ludzku pragniemy wyrazić sprzeciw wobec proponowanych zmian w ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

Stoimy na stanowisku, że wszelkie zmiany ustawodawcze powinny być dokonywane w zgodzie ze współczesną wiedzą i poszanowaniem prawa tak, aby mogły chronić życie i zdrowie kobiet.

Czytaj więcej: Stanowisko Fundacji Rodzić po Ludzku w sprawie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o...

Akcja "Mama w Ruchu"

O co cały ten szum?

Akcja "Mama w Ruchu" jest dedykowana wszystkim Mamom. Ma na celu promocję aktywności fizycznej Kobiet w Ciąży i Mam. Zachęca do zmiany trybu życia na bardziej zdrowy i sportowy. Pokazuje, w jaki sposób Mamy mogą znaleźć czas na sport i jak mogą ćwiczyć wspólnie z dzieckiem. Akcja będzie również zachęcała Tatusiów do pomocy Mamom w znalezieniu czasu dla siebie.

Czytaj więcej: Akcja "Mama w Ruchu"

Dzień Otwarty w Fundacji

Serdecznie zapraszamy na pierwszy w tym roku Dzień Otwarty w Fundacji!
Spotykamy się w ramach Tygodnia Douli w Polsce!

 

Czytaj więcej: Dzień Otwarty w Fundacji

Tydzień Godnego Porodu 7-13.03 - czyli ogólnopolski cykl spotkań dla kobiet. Sprawdź, czy był w Twoim mieście!

W ciągu jednego marcowego tygodnia (7-13.03.2016) wspólnie z ponad 80 lokalnymi organizatorkami stworzyłyśmy ogólnopolski cykl spotkań lokalnych w ramach kampanii "Rodzę - Mam prawa". Lokalne liderki przedstawiły podstawowe zapisy Standardów Opieki Okołoporodowej, opowiedziały, jakie przysługują prawa w okresie ciąży, porodu i połogu. Zobaczyć można było animacje, filmy, wziąć udział w różnych warsztatach, zadać liczne pytania. W tym czasie wszyscy mówili tylko o prawach kobiet!

tgp link fb

Spotykaliśmy się, rozmawialiśmy, wymienialiśmy doświadczeniami i podnosiliśmy swoją świadomość w zakresie przysługujących nam praw. Liczymy na to, że wyszłyście z lokalnych spotkań zainspirowane, wzmocnione i lepiej przygotowane na przyjęcie dziecka.

Informacja prasowa (KLIK)

Lista miejscowości, w których odbyły się spotkania (tu znajdziecie linki do wszystkich lokalnych wydarzeń, plik będziemy aktualizować na bieżąco KLIK)  
1    Białystok        
2    Bielsko-Biała               
3    Buk                    
4    Bydgoszcz         
5    Cieszyn               
6    Częstochowa       
7     Gniezno       
8    Haarlem (Holandia)       
9    Iława        
10    Józefów (k. Warszawy)        
11    Katowice         
12    Konin        
13    Kraków             
14    Trójmiasto
15    Krosno             
16    Leszno               
17    Lidzbark Warmiński    
18    Łódź                 
19    Międzychód        
20    Mosina               
21    Oborniki Wielkopolskie       
22    Olsztyn              
23    Opole       
24    Ostrów Wielkoposki      
25    Otwock        
26    Piaseczno                                        
27    Piekary Śląskie      
28    Poznań             
29    Puławy        
30    Radom        
31    Radymno           
32    Ruda Śląska         
33    Rybnik               
34    Rybnik Kamień       
35    Rzeszów       
36    Siedlce            
37    Słupca                
38    Słupsk                
39    Sochaczew           
40    Sosnowiec         
41    Stargard       
42    Starogard Gdańsk     
43    Suwałki       
44    Szczecin          
45    Śrem              
46    Tarnów             
47    Wadowice        
48    Warszawa       
49    Wołomin       
50    Wrocław            
51    Wronki          
52    Września        
53    Zielona Góra    
54    Zielonka   
55    Żory              
  

naklejka do uzytku                           

Chcesz się z nami rozwijać? Mamy dobrą wiadomość - plan konferencji oraz kursów i szkoleń jest już dostępny.

W tym roku konferencje organizujemy pod hasłem: „Teraz położne! - wyzwania i możliwości dla zawodu”. Ich motywem przewodnim będzie zainspirowanie do zmian, zgodnie z nowymi wytycznymi. Odwiedzimy pięć miast w Polsce.

Wszystkie tegoroczne konferencje są BEZPŁATNE. Sprawdź, gdzie się pojawimy i kiedy.
Szczegółowe informacje o programie, harmonogramie i zapisach znajdziesz tutaj.
 
Zapraszamy - rezerwujcie już terminy i pilnujcie daty rozpoczęcia rekrutacji!
 
 
Gotowa jest również oferta otwartych kursów dokształcających organizowanych w siedzibie Fundacji w 2016 roku. Wśród tematów znajdują się zarówno te najbardziej popularne i przez Was wybierane, jak i dwie nowości.
Proponujemy też szkolenia zamknięte - dla konkretnych grup odbiorców np. szpitali, z mozliwością organizacji w siedzibie beneficjenta.
Harmonogram kursów, propozycje szkoleń wraz z formularzami zgłoszeniowymi znajdziesz tutaj.
 
Zapraszamy do zapisów już teraz!

Działasz lokalnie? Zorganizuj z nami spotkanie w ramach Tygodnia Godnego Porodu!

W ciągu jednego marcowego tygodnia (7-13.03.2016) wspólnie z Wami chcemy stworzyć ogólnopolski cykl spotkań lokalnych w ramach kampanii "Rodzę - Mam prawa". Niech w tym czasie wszyscy mówią tylko o prawach kobiet! Spotykajmy się, rozmawiajmy, wymieniajmy doświadczeniami i podnośmy swoją świadomość w zakresie przysługujących nam praw.  Niech Facebook rozgrzeje się do czerwoności od naszych zdjęć, a strony internetowe padają od ilości wejść. A przede wszystkim niech kobiety przygotowujące się do porodu wyjdą z lokalnych spotkań zainspirowane, wzmocnione i lepiej przygotowane na przyjęcie dziecka.

Jeśli działasz lokalnie, prowadzisz klub mam, jesteś położną, doulą lub po prostu kobietą (mężczyzną), która/y chce zorganizować spotkanie dla kobiet w okresie okołoporodowym, napisz do nas!

Wyślij wypełniony formularz zgłoszeniowy na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. (zapoznaj się wcześniej z regulaminem). Dostaniesz od nas wszelkie potrzebne informacje oraz  materiały do poprowadzenia i promocji swojego wydarzenia. Poznamy się i porozmawiamy, zdalnie pomożemy w organizacji spotkania. Przyjmiemy Cię do grona osób, którym po drodze z ideą rodzenia po ludzku. Niech będzie nas coraz więcej!
                 
Zorganizuj spotkanie w swoim mieście. Wydarzenie może trwać dzień, dwa lub dłużej – zależy to wyłącznie od Ciebie. Ważne, by odbyło się podczas Tygodnia Godnego Porodu (07-13.03.2016) Na zgłoszenia czekamy do 15.02.2016. Uprzedzamy, że zgłoszenia, które otrzymamy po tym terminie, nie zostaną przyjęte.

Tydzień Godnego Porodu to inicjatywa w ramach kampanii „Rodzę – Mam prawa”. Robimy ją, ponieważ chcemy, żeby kobiety w Polsce wiedziały, że wg prawa mogą rodzić w zgodzie z własnymi potrzebami.

Czekamy na Was!

TGPa

Ambasadorką kampanii jest Celina Szwinta, położna i podróżniczka, współautorka bloga www.coztegozedaleko.pl

Patronatem honorowym objęli kampanię Minister Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta oraz Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania.

Patronaty medialne: magazyn Dziecko oraz Tygodnik Powszechny.

Projekt jest współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

Jeśli uważasz, że nasze działania są potrzebne, przekaż nam 1% swojego podatku.

Jak to zrobić? 

Przekazanie 1% podatku jest proste. Wystarczy odpowiednio wypełnić formularz zeznania podatkowego PIT. Po wyliczeniu kwoty podatku za dany rok, należy wpisać nazwę Fundacja Rodzić po Ludzku i nasz numer KRS 0000150773 oraz kwotę, którą chce się przekazać. Dziękujemy!

Tu dowiesz się, na co przeznaczyliśmy 1% w zeszłych latach (klik)

Przesłanie video Celiny Szwinty, ambasadorki kampanii "Rodzę - Mam prawa" do kobiet przed porodem. Prosto z Bali!

Już jest! Nasza nowa publikacja "Wokół porodu" - wybrane zagadnienia medycyny opartej na dowodach naukowych. Wy zamawiacie, my wysyłamy!

olkadka wokol porodu

XXI wiek stawia przed specjalistami nowe wyzwania. W położnictwie i neonatologii, dzięki prowadzonym licznym badaniom naukowym, rozpoczął się proces głębokich zmian, które mają szansę zmienić dotychczasowe zasady opieki nad matką i dzieckiem. Odpowiedzią na potrzebę zmian w opiece okołoporodowej w Polsce jest Rozporządzenie Ministra Zdrowia „W sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem”. Dokument ten, jako  powszechnie obowiązujący akt prawny, wprowadza do polskiego położnictwa procedury medyczne oparte na dowodach naukowych". 

Mamy nadzieję, że wydawnictwo „Wokół porodu – wybrane zagadnienia medycyny opartej na dowodach naukowych” pozwoli Państwu lepiej zrozumieć niektóre zapisy Standardów, a artykuły w nim zawarte dostarczą merytorycznych argumentów w staraniach o poprawę jakości opieki okołoporodowej w Polsce.

Publikacja dostępna tylko w formie drukowanej. Formularz zamówienia (klik)

"Podsumowując: odniosłam wrażenie, że pacjentki lekarzom na tym oddziale przeszkadzają. Najlepiej, żeby się nie odzywały i niczego nie chciały."

List ten dostałyśmy niedawno od jednej z Was. Jest bardzo poruszający. Wiedziałyśmy, że należy go opublikować, bo dotyka trudnego tematu poronień. Wierzymy, że jak najmniej z Was podziela doswiadczenie opisane poniżej.

 

"Przeżyłam dramatyczne poronienie. Kiedyś nie rodziłam po ludzku, teraz nie poroniłam po ludzku. Nie mogę poradzić sobie z tym, jak mnie potraktowano. Strata dziecka jest tragedią (nie jest istotne, który to tydzień ciąży), ale to, co może nas spotykać przy tym, to może być już ponad ludzkie siły. Nie godzę się na takie traktowanie kobiet! Mam dość! Po pobycie na patologii ciąży i pierwszej ciąży dochodziłam do równowagi psychicznej kilka lat. Nie chciałam mieć kolejnego dziecka, bo paraliżował mnie strach. Gdy się zdecydowałam, spotkało mnie to, czego się bałam najbardziej - a bałam się ponownego spotkania z oddziałem ginekologii.

Czytaj więcej: "Podsumowując: odniosłam wrażenie, że pacjentki lekarzom na tym oddziale przeszkadzają....

sasakawa copy

sasakawa copy

http://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/grafika/konfa_szczecin_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe