Poszukujemy prawniczki/prawnika do działań prawnych, interwencyjnych i rzeczniczych Fundacji.

Fundacja Rodzić po Ludzku zaprasza do współpracy.

Poszukujemy prawniczki/prawnika do działań prawnych, interwencyjnych i rzeczniczych Fundacji.

prawnik  

Zapraszamy do zespołu Fundacji Rodzić po Ludzku. Jesteśmy organizacją pozarządową działającą od ponad 22 lat na rzecz kobiet w ciąży i matek małych dzieci. Sprawdzamy jak działają szpitale, jak przestrzegają praw pacjenta i Standardów Opieki Okołoporodowej, jak traktowane są kobiety, ich dzieci, staramy się interweniować tam, gdzie łamane jest prawo. Prowadzimy także działania rzecznicze wobec decydentów w ochronie zdrowia. Walczymy o jawność na polskich porodówkach, a uzyskane informacje publikujemy na portalu www.gdzierodzic.info.

Przewidujemy dla Ciebie wiele wyjątkowych działań, które będziesz realizować samodzielnie oraz wspólnie z naszym zespołem. Będziesz odpowiedzialna/y za budowanie strategii działań interwencyjnych i rzeczniczych, prowadzenie interwencji wobec placówek naruszających prawo, pozyskiwanie informacji publicznej od instytucji, udzielanie porad prawnych kobietom w ciąży i po porodzie oraz pomoc w działaniach Fundacji. 

Oferujemy pracę w ciekawym zespole. Wierzymy, że warto się w życiu strać i ulepszać świat. Staramy się wcielać tę ideę w życie, a działamy po to, żeby każda kobieta w Polsce mogła urodzić po ludzku – z poszanowaniem intymności i godności. Chcemy i staramy się, by opieka okołoporodowa w Polsce odpowiadała na potrzeby kobiet i stawiała je w centrum, a prawa człowieka były respektowane we wszystkich placówkach. 

Jeśli jesteś osobą, która tak jak my wierzy, że każda kobieta ma prawo do godnego porodu, chcesz podejmować interwencje, walczyć o poprawę opieki okołoporodowej, to zgłoś się do nas. Zapraszamy do współpracy od listopada.

Wymagania: wykształcenie prawnicze, zainteresowanie kwestiami prawa medycznego oraz prawami człowieka, mile widziane doświadczenie w pracy. Niezbędna dobra komunikatywność, umiejętność organizacji pracy i współpracy zespołowej.

Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie. Umiejętności obsługi komputera: MS Office.

Warunki współpracy:

Na początek oferujemy współpracę w wymiarze 80 godzin miesięcznie z wynagrodzeniem na poziomie 29 zł brutto za godzinę – 2.320 zł brutto. Forma zatrudnienia do uzgodnienia. 

Rekrutacja rozpoczyna się  28.09, a kończy 14.10.2018 r.

Prosimy o przesłanie wypełnionego  i podpisanego formularza zgłoszeniowego w formacie PDF.

Oferty otrzymane lub uzupełniane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data wpływu).

 

 

sasakawa copy

sasakawa copy

http://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/grafika/konfa_szczecin_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe