Poszukujemy prawniczki/prawnika do działań prawnych, interwencyjnych i rzeczniczych Fundacji.

Fundacja Rodzić po Ludzku zaprasza do współpracy.

Poszukujemy prawniczki/prawnika do działań prawnych, interwencyjnych i rzeczniczych Fundacji.

prawnik  

Zapraszamy do zespołu Fundacji Rodzić po Ludzku. Jesteśmy organizacją pozarządową działającą od ponad 22 lat na rzecz kobiet w ciąży i matek małych dzieci. Sprawdzamy jak działają szpitale, jak przestrzegają praw pacjenta i Standardów Opieki Okołoporodowej, jak traktowane są kobiety, ich dzieci, staramy się interweniować tam, gdzie łamane jest prawo. Prowadzimy także działania rzecznicze wobec decydentów w ochronie zdrowia. Walczymy o jawność na polskich porodówkach, a uzyskane informacje publikujemy na portalu www.gdzierodzic.info.

Przewidujemy dla Ciebie wiele wyjątkowych działań, które będziesz realizować samodzielnie oraz wspólnie z naszym zespołem. Będziesz odpowiedzialna/y za budowanie strategii działań interwencyjnych i rzeczniczych, prowadzenie interwencji wobec placówek naruszających prawo, pozyskiwanie informacji publicznej od instytucji, udzielanie porad prawnych kobietom w ciąży i po porodzie oraz pomoc w działaniach Fundacji. 

Oferujemy pracę w ciekawym zespole. Wierzymy, że warto się w życiu strać i ulepszać świat. Staramy się wcielać tę ideę w życie, a działamy po to, żeby każda kobieta w Polsce mogła urodzić po ludzku – z poszanowaniem intymności i godności. Chcemy i staramy się, by opieka okołoporodowa w Polsce odpowiadała na potrzeby kobiet i stawiała je w centrum, a prawa człowieka były respektowane we wszystkich placówkach. 

Jeśli jesteś osobą, która tak jak my wierzy, że każda kobieta ma prawo do godnego porodu, chcesz podejmować interwencje, walczyć o poprawę opieki okołoporodowej, to zgłoś się do nas. Zapraszamy do współpracy od listopada.

Wymagania: wykształcenie prawnicze, zainteresowanie kwestiami prawa medycznego oraz prawami człowieka, mile widziane doświadczenie w pracy. Niezbędna dobra komunikatywność, umiejętność organizacji pracy i współpracy zespołowej.

Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie. Umiejętności obsługi komputera: MS Office.

Warunki współpracy:

Na początek oferujemy współpracę w wymiarze 80 godzin miesięcznie z wynagrodzeniem na poziomie 29 zł brutto za godzinę – 2.320 zł brutto. Forma zatrudnienia do uzgodnienia. 

Rekrutacja rozpoczyna się  28.09, a kończy 14.10.2018 r.

Prosimy o przesłanie wypełnionego  i podpisanego formularza zgłoszeniowego w formacie PDF.

Oferty otrzymane lub uzupełniane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data wpływu).

 

 

sasakawa copy

sasakawa copy

konferencje2018.jpg

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe