Fundacja Rodzić po Ludzku zaprasza na cykl konferencji pt „Nowy standard w położnictwie. O pozycjach wertykalnych, pierwszym kontakcie i wdrażaniu dobrych praktyk".
Konferencje planujemy w Warszawie, Toruniu, Rzeszowie, Wrocławiu i Lublinie. Udział w konferencjach jest bezpłatny.
Pierwsza konferencja odbędzie się w Warszawie już 7 marca 2012. Jest ona wyjątkowa ponieważ jej gościem specjalnym będzie Michel Odent.
Michel Odent to położnik i badacz, który w latach 60. i 70. XX w. kierował kliniką w Pithiviers, w której przyjmował około 1000 porodów rocznie z doskonałymi wynikami, przy niskim odsetku interwencji. Prekursor i propagator porodów w wodzie i "udomowionych" sal porodowych. Twórca Primal Health Research Center w Londynie, które zajmuje się badaniem długofalowychskutków doświadczeń okresu okołoporodowego. Autor wielu bestsellerówm.in. „Odrodzone narodziny. Jak powinny rodzić się dzieci."
Do udziału w konferencjach zapraszamy wszystkie osoby, które sprawują opiekę nad matką i dzieckiem w trakcie porodu i po narodzinach: położne, lekarzy ginekologów i neonatologów, ordynatorów oddziałów położniczych i neonatologicznych, położne oddziałowe, dyrektorów szpitali, studentów.
Na konferencje można się zapisać jedynie za pośrednictwem naszego formularza on-line.
7 marca 2012 r. Warszawa - Wypełnij formularz
28 marca 2012 r. Toruń - Wypełnij formularz
18 kwietnia 2012 r. Rzeszów - Wypełnij formularz
16 maja 2012 r. Wrocław - Wypełnij formularz
13 czerwca 2012 r. Lublin - Wypełnij formularz
Szczegółowy program każdej z konferencji oraz dokładne miejsca zostaną podane w późniejszym terminie e-mailem.
Zapraszamy!
Medykalizacja to proces, w wyniku którego naturalne zdarzenia wpisane w życie każdego człowieka traktowane są jako problemy medyczne, wymagające medycznej diagnozy i kontroli, z położeniem nacisku na ryzyko, patologie i leczenie.
Marsden Wagner, 1994