Konferencje 2017

 

 

Teraz położne! – wyzwania i możliwości dla zawodu

 

Zapraszamy położne oraz wszystkich profesjonalistów zajmujących się kobietami w okresie ciąży, porodu i połogu.

„Pamiętała zawsze o moich problemach zdrowotnych, pytała o relacje w rodzinie, wyjaśniała wszystko o danym etapie ciąży, widać było, że zależało jej, żebym jak najlepiej tę ciążę przeszła.

Osobista relacja, naturalne podejście, prawdziwe zainteresowanie i ciepło - tak w tych słowach opisałabym swoją ciążę pod okiem położnej".

     Celem tegorocznych konferencji jest zainspirowanie do wprowadzania pozytywnych zmian na swojej drodze zawodowej. W 2016 roku weszły w życie zapisy nowelizacji Ustawy o Zawodzie Pielęgniarki i Położnej. W związku z tym otwierają się kolejne możliwości i szanse, nierzadko związane również z dużymi wyzwaniami. Podczas konferencji uczestnicy zapoznają się z wybranymi zapisami dokumentu.

Ustawa  o zawodzie PiP oraz Standardy Opieki Okołoporodowej dają położnym wiele możliwości działań. Sprawowanie opieki przez położną nad kobietą w ciąży fizjologicznej jest jednym z nich – niestety obecnie w Polsce taka praktyka możliwa jest jedynie w formie prywatnej. Przez wiele lat kobiety w ciąży i położne domagały się zmian w tym zakresie. Zmiany są coraz bliżej. Jak wykorzystać tę okazję, jak podnieść prestiż zawodu i budować nowy wizerunek zarówno wśród personelu medycznego, jak i u kobiet? To dobra okazja aby wzmocnić wizerunek zawodu położnej jako osoby profesjonalnej, samodzielnej i aktywnej. Z tą zmianą powinny zmierzyć się przede wszystkim same położne – dlatego opowiemy o tym jak można to zrobić. Przekażemy też informacje na temat potrzeb współczesnych rodzących – ponieważ głos kobiet, głównych beneficjentek usług położniczych,  jest bazą do podjęcia zmian. 

W 2016 weszły w życie nowe standardy postępowania w sytuacji niepowodzeń położniczych. Podczas konferencji zapoznamy uczestników z zapisami dotyczącymi postępowania w sytuacjach straty lub narodzin chorego dziecka. Powiemy również o aspektach psychologicznych tych trudnych doświadczeń i sposobie komunikacji z rodzicami.

Każdą zmianę trzeba zacząć od siebie!

Tegoroczna konferencja będzie mocną dawką inspiracji do podjęcia tego wyzwania!

 

W programie min:

 

Wystąpienie przedstawicielki OIPiP

 

 „Strata dziecka, poronienie, narodziny chorego dziecka – wyzwania psychologiczne, nowy standard postępowania w szpitalu”  - Joanna Pietrusiewicz, Alicja Firsowicz - Madej

Budowanie własnego prestiżu jako profesjonalnej położnej” -

Alicja  Firsowicz – Madej, Anna Zdral: certyfikowane trenerki Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (rekomendacje trenerskie I stopnia), psycholożki, trenerki, od wielu lat przygotowują i prowadzą szkolenia rozwijające umiejętności społeczne dla  położnych

„Sprawowanie opieki przez położną nad kobietą w ciąży fizjologicznej”

Katarzyna Grzybowska, położna założycielka pierwszego Domu Narodzin w Polsce, praktykuje w szpitalu Centrum Medyczne „Żelazna” i przyjmuje porody w domu, prowadzi ciąże w przychodni przyszpitalnej.

 

WSZYSTKIE KONFERENCJE SĄ BEZPŁATNE!

Wiemy, że bardzo chcecie się szkolić i rozwijać. Wiemy też, ile zarabiają położne w Polsce. Dlatego nie ustajemy w działaniach, aby zdobywać fundusze na działania edukacyjne Fundacji. Dzięki pozyskaniu wsparcia finansowego od firm, również w tym roku możemy zaoferować Wam BEZPŁATNY udział w naszych konferencjach. Nasi partnerzy i sponsorzy pomogą nam sfinansować pracę ekspertów, koszty sal, sprzętu, materiałów oraz całą masę kosztów organizacyjnych bez których nasze konferencje nie miałyby szans się wydarzyć. Firmy te będą obecne podczas konferencji - będziecie mogli się z nimi spotkać w sali wystawców. 

 

Odwiedzimy 6 miast w Polsce

 

Katowice  -  05 kwietnia             Rejestracja Otwarta!

 

Kielce  - 10 maja                        Rejestracja od 14 marca

 

Białystok  – 24 maja                   Rejestracja od 1 kwietnia

 

Bydgoszcz – 07 czerwca              Rejestracja od 2 maja

 

 Rzeszów - 11 października         Rejestracja od 1 września

 

 

Warszawa  – 15 listopada           Rejestracja od 1 października

 

 


Patronat

Naczelna Rada v9

 

 

 


Partnerzy 

Femaltiker SD                                        

                  Prenatal na dobry poczatek 2   
        Linde Logo 1 RGB Ver1                                                                  
                                                   

 

sasakawa copy

sasakawa copy

jeden procent

sasakawa copy

kobiety mowia www

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

konferencje2016.jpg

raporty red

iconka zamow publikacje

iconka lektury obowiazkowe