Konferencje 2018

 Konferencje 2018

„Położne kobiet – siła w porozumieniu”

 

Zapraszamy położne oraz wszystkich profesjonalistów zajmujących się kobietami w okresie ciąży, porodu i połogu.

W tym roku rozpoczynamy nowy, kolejny cykl bezpłatnych konferencji. Celem tego cyklu jest wzmacnianie dobrego porozumienia między położnymi i kobietami, korzystającymi z ich profesjonalnej opieki. Każda ze stron ma swoją perspektywę i percepcję, swoje potrzeby i cele – jednak wierzymy, że istnieje wiele wspólnych płaszczyzn konstruktywnej współpracy. Zależy nam na mocnej pozycji zawodu położnej w naszym kraju, tak samo jak zależy nam na wzmacnianiu kobiet w tym szczególnym dla nich okresie.  

 Podczas konferencji wspólnie zastanowimy się nad sytuacją położnych pracujących w środowisku w Polsce. Będziemy szukać dobrych praktyk i odpowiedzi na pytania: na ile położna POZ pracująca na kontrakcie z NFZ może być przedsiębiorcza i niezależna? Jakie działania może podjąć w swoim lokalnym środowisku? Czy to może być dla niej opłacalne? I jakie są z tego korzyści dla rodziców?

W tej chwili w szkołach rodzenia, w salach porodowych i oddziałach położniczych, na wizytach patronażowych spotykamy przedstawicielki generacji Y oraz Z. Tak zostały nazwane przez socjologów pokolenia osób urodzonych po 1985 roku i po 1995 roku. Pokolenia nowych technologii, połączone z internetem 24h na dobę. Ich dzieciństwo lub młodość przypadły w czasie wielkich zmian gospodarczo-ekonomicznych w naszym kraju. Porozmawiamy o tym,  jak zrozumieć inne spojrzenie na świat młodej generacji, jak się z nimi - w sposób satysfakcjonujący obie strony - porozumieć.

Pierwsze godziny i dni po narodzinach dziecka, to niezwykle wrażliwy czas dla młodej matki. To, co wtedy wydarzy się podczas  pobytu noworodka w szpitalu ma ogromny wpływ na dalszy rozwój dziecka i jego więzi z matką. Położne są pierwszymi osobami, które towarzyszą tej parze w początkach karmienia piersią. Podczas naszych wykładów poruszymy również ten obszar – jak położna może pomóc w tych kluczowych momentach, przekażemy wiedzę w świetle najnowszych badań, dzięki której ta pomoc będzie jeszcze bardziej skuteczna.  

Poczucie wspólnoty wzmacnia

Siła kobiety i położnej to obiecujący start dla noworodka

Poszukajmy jej razem!

 

W programie min:

 

- „Przedsiębiorcza położna środowiskowo - rodzinna a kontrakt z NFZ"

Joanna Habura - położna z wieloletnim stażem pracy, specjalistka pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Przez 22 lata pracowała w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze, przez ponad 2 lata jako położna oddziałowa. Dwanaście lat temu założyła Szkołę Rodzenia „Ksenia” w Zielonej Górze. Od pięciu lat prowadzi indywidualną praktykę położniczą, w 2017 roku przekształconą w podmiot leczniczy  - Centrum Rodziny. Prezeska Fundacji Centrum Rodziny. Działa w lokalnym środowisku od 2011 roku. Przygotowuje kobiety i pary do porodu oraz opieki nad dzieckiem, czuwa nad nimi także po narodzinach. Angażuje się w akcje społeczne i projekty z zakresu ochrony i promocji zdrowia, wsparcia dla rodzin na każdym etapie życia, także tych w trudnej sytuacji społecznej czy zdrowotnej. Obecnie wraz z grupą współpracowników dąży do utworzenia w Zielonej Górze specjalistycznego wielozadaniowego Centrum Rodziny wraz z hospicjum perinatanym.

 

- „Ocena aktu karmienia piersią - nowe narzędzie pracy"

 Agnieszka Muszyńska - magister  położnictwa; posiada Certyfikat Doradcy Laktacyjnego, jest członkinią Zarządu Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych. Pracuje w Szpitalu Klinicznym  im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, na stanowisku edukator do spraw laktacji. W szpitalu prowadzi poradnię laktacyjną, zajmuje się także szkoleniem personelu z zakresu laktacji, przeprowadza ankiety wśród pacjentek dotyczące edukacji i wsparcia laktacyjnego, pomaga matkom karmić swoje dzieci piersią, wspiera również matki oddzielone od swoich dzieci. Co roku organizuje Tydzień Promocji Karmienia Piersią na Karowej. Uczestniczy w warsztatach dla rodziców wcześniaków, opracowała ulotki i broszurkę dla pacjentek szpitala na temat karmienia piersią i odciągniętym mlekiem matki oraz program edukacyjny dla kobiet w ciąży z wadą u płodu. Jest wykładowczynią i trenerką praktyk w Centrum Nauki o Laktacji. 

 

.- „Współczesna generacja rodzących Y i Z – czy i jak możemy się porozumieć?"

 Alicja Firsowicz – Madej, Anna Jankowska - Zdral: certyfikowane trenerki Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (rekomendacje trenerskie I stopnia), psycholożki, trenerki warsztatu umiejętności psychospołecznych. Od ponad 15 lat przygotowują i prowadzą w Fundacji Rodzić po Ludzku, również w szpitalach szkolenia rozwijające umiejętności społeczne dla  położnych.

 

KONFERENCJE SĄ BEZPŁATNE!

Wiemy, że bardzo chcecie się szkolić i rozwijać. Wiemy też, ile zarabiają położne w Polsce. Dlatego nie ustajemy w działaniach, aby zdobywać fundusze na działania edukacyjne Fundacji. Dzięki pozyskaniu wsparcia finansowego od firm, również w tym roku możemy zaoferować Wam BEZPŁATNY udział w naszych konferencjach. Nasi partnerzy i sponsorzy pomogą nam sfinansować pracę ekspertów, koszty sal, sprzętu, materiałów oraz całą masę kosztów organizacyjnych bez których nasze konferencje nie miałyby szans się wydarzyć. Firmy te będą obecne podczas konferencji - będziecie mogli się z nimi spotkać w sali wystawców. 

 

Odwiedzimy 5 miast w Polsce

 

11 kwietnia – Lublin              

16 maja -  Kraków              

13 czerwca – Trójmiasto     

24 października – Poznań

14 listopada – Łódź

 


Partnerzy 

Femaltiker SD                   Prenatal na dobry poczatek 2        

 AVENT LOGO thumb  

 

Mollers z kolkiem CMYK                     

          Colon Logo 300dpi        

Bio-Oil Logo RGB 

 

 sutricon logo                     mucovagin logo  

 


 

sasakawa copy

sasakawa copy

konferencje2018.jpg

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe