Pracownicy

 

Joanna Pietrusiewicz

ap 028

Od lat zawodowo związana z organizacjami pozarządowymi. Pracowała jako wychowawczyni w ogniskach dziecięcych, przy realizacji środowiskowych programów psychoprofilaktycznych dla rodzin. W Fundacji Rodzić po Ludzku pracuje od 1999 roku, jako instruktorka szkoły rodzenia. Koordynatorka programu edukacyjnego dla kobiet w ciąży i mam małych dzieci, oraz programu szkoleniowego dla położnych.
"Pracując w Fundacji mogę wpływać na rzeczywistość, i to na te jej obszary, z którymi się najbardziej nie zgadzam. Przez swoje własne doświadczenia, i porody moich dzieci zobaczyłam, czym poród może być dla kobiety, jak ważne jest wsparcie i edukacja. Dzięki wsparciu innych osób, i wiedzy jaką otrzymałam, dla mnie były to dobre doświadczenia. Teraz staram się wesprzeć inne kobiety.
Najbardziej lubię niedzielne poranki z moimi dziećmi."

 

 

Agnieszka Wądołowska

 
AgnieszkaWmAbsolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na UW. Jeszcze w czasie studiów zawodowo związana z sektorem pozarządowym. Po kilku latach pracy terapeutycznej zrozumiała, że jej powołaniem jest raczej praca na poziomie organizacyjnym. Od 1998 roku doskonali wiedzę i umiejętności związane z zarządzaniem organizacją pozarządową, a w szczególności zarządzanie finansami. Od 2001 roku pracuje w Fundacji Rodzić po Ludzku, a od 2003 jest członkinią zarządu Fundacji.
"Moim marzeniem jest, aby sektor pozarządowy w Polsce był silny - aby istniały organizacje, które potrafią połączyć stabilność i profesjonalizm funkcjonowania z prawdziwym zapałem i pasją realizacji misji."


 


Małgorzata Czarniecka
 
malgosia_120
Instruktorka masażu dziecięcego, konsultantka laktacyjna. Od 1993 r. pracuje z kobietami oczekującymi dziecka - prowadziła szkołę rodzenia w Bielsku-Białej, od 1998 r. w Fundacji Rodzić po Ludzku prowadzi kurs masażu i wspiera młode mamy. Zajmuje się również recepcją Fundacjii organizacją szkoleń dla położnych i dni otwartych dla rodziców.
 
"Cieszę się, że dzięki pracy w Fundacji wielu młodym rodzicom mogę pokazywać, jak wspaniałym sposobem poznawania dziecka jest masaż. Gdy sama prowadziłam szkołę rodzenia przekonałam się, jak ważny jest dostęp do wiedzy i zdobywania nowychumięjętności. Teraz z radością wysyłam położnym kolejne zawiadomienia o naszych szkoleniach i konferencjach, przyjmuję zapisy i i witam uczestniczki na zajęciach.
Mam dorastającego syna. Uwielbiam wyścigi psich zaprzęgów."

 
Monika Piekarek
 
_4068415_120
Politolożka, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek: politologia oraz Podyplomowego Gender Studies Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW. Od 1995 do 2002 roku pracowała w firmach działających na rynku reklamowym. W Fundacji Rodzić po Ludzku pracuje od stycznia 2006 r., jest odpowiedzialna za fundrising i współpracę z partnerami.
 
"Moje zadanie polega na współpracy z firmami, które chcą wspomagać poszczególne działania Fundacji. Najprzyjemniejszą częścią tej pracy jest kontakt z ludźmi, którzy są wrażliwi na otoczenie i którzy rozumieją potrzebę zmian w sposobie opieki nad kobietą w ciąży, podczas porodu i połogu. Dzięki temu codziennie uczę się, że warto angażować się i nie być obojętną.
Jestem mamą Marysi, Marcela i Marty. Uwielbiam grać w brydża, zimą - jeździć na nartach, a latem - oddawać się lenistwu na plaży."
 

Daria Omulecka

Daria Portret_01_m  Z wykształcenia filolog, w pracy magisterskiej przyglądała się ujęciom macierzyństwa w polskiej literaturze kobiecej. Prywatnie mama dwóch chłopców.

W Fundacji Rodzić po Ludzku zajmuje się szeroko rozumianą komunikacją zewnętrzną i działaniami rzeczniczymi oraz portalem www.GdzieRodzić.info.


„Po to, aby każda kobieta w Polsce miała godny poród, Fundacja działa wielopłaszczyznowo – prowadzi monitoring szpitali, kampanie społeczne, edukuje personel medyczny, wspiera szkoły rodzenia i kluby mam, organizuje dni otwarte pokazy filmów i warsztaty dla kobiet. Chcę, aby jak najszersze grono osób dowiedziało się o naszych działaniach i skorzystało z pomocy, którą niesiemy. Czuję się jak posłannik dobrej nowiny. To wyjątkowa rola.”

 

Sunniva Szczepanowska - Lay

sunniva nowe zdjecie  Absolwentka Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim oraz   Historii Sztuki na Uniwersytecie Paris IV, La Sorbonne w Paryżu. Prywatnie mama Blanki, Leonii i Maurycego. W Fundacji zajmuje się pracami związanymi z aktualizacją bazy danych na portalu www.GdzieRodzic.info  oraz fundraisingiem indywidualnym.

"Obserwuję działania Fundacji od 1996 roku. Informacje, które znalazłam w wydawanych przez Fundację broszurach oraz w artykułach zamieszczanych na stronach internetowych bardzo pomogły mi przygotować się do moich porodów. Wierzę, że rzetelna wiedza i znajomość swoich praw to pierwszy krok do satysfakcjonującego porodu i udanego startu w  rodzicielstwo.
Cieszę się, że dzięki mojej pracy młodzi rodzice mogą znaleźć informacje pomocne w wyborze miejsca narodzin ich dziecka. Pozytywne opinie od osób, którym Fundacje pomogła są dla mnie największą motywacją do działań i sprawiają ogromną satysfakcję. Po stokroć jestem też wdzięczna wszystkim Darczyńcom, dzięki którym możemy pozostać niezależne w naszych działaniach."

Małgorzata Darmas

zdjecie gosi darmasZ wykształcenia prawniczka i iberystka. Już od czasów studiów zainteresowana kwestią praw człowieka i prawami kobiet. Była stażystką w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz wolontariuszką w Centrum Praw Kobiet; uczestniczyła w programie Humanity in Action dla liderów praw człowieka oraz w międzynarodowym  programie dla prawników na temat praw człowieka organizowanym przez Women's Human Rights Training Institute w Bułgarii.
Jej największą pasją jest sport, stąd w wolnym czasie zajmuje się zarażaniem miłością do aktywności fizycznej i szkoleniem innych w zakresie tańca, snowboardu, windsurfingu i fitnessu.
Zakochana po uszy w języku hiszpańskim i krajach Ameryki Południowej. Wspiera także kobiety jako doula.
W Fundacji zajmuje się działem prawnym - podejmuje działania rzecznicze i  interwencyjne, a także udziela korespondencyjnie porad prawnych.sasakawa copy

sasakawa copy

jeden procent

konferencje2016.jpg

kobiety mowia www

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

sasakawa copy

raporty red

iconka zamow publikacje

iconka lektury obowiazkowe