Współpracownicy

Anna Otffinowska
 
anna_otffinowska
 
Psycholożka, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Pomysłodawczyni i współorganizatorka społecznej akcji "Rodzić po ludzku" na rzecz poprawy sytuacji w polskich szpitalach położniczych w latach 94/95,2000 i 2006. Fundatorka, założycielka i prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku (do 2012 r. włącznie), od 1996 roku działającej na rzecz poprawy sytuacji kobiet rodzących, respektowania praw pacjenta i prawa kobiet do godnego rodzenia. Założycielka pierwszej w Polsce szkoły porodu aktywnego, od 1991 roku przygotowuje kobiety i pary do porodu.W Fundacji zajmowała się też szkoleniami dla położnych prowadzących szkoły rodzenia.  W latach 2007 - 2009 członkini zespołu ds. opracowania standardu opieki okołoporodowej przy Ministerstwie Zdrowia.
Prywatnie: mama dwójki dzieci. Od wielu lat ćwiczy jogę i nurkuje.
 

 


 Anna Jankowska-Zdral
ania_zdral_120

Psycholożka, absolwentka Wydziału Psychologii UW. Certyfikowana trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (lista trenerów PTP). W Fundacji Rodzić po Ludzku pracuje od 1999 r. - początkowo jako realizatorka warsztatów wychowawczych dla rodziców małych dzieci. Obecnie zajmuje się w Fundacji opracowywaniem i prowadzeniem szkoleń z umiejętności psychospołecznych dla położnych.
Prywatnie: mama 12- letniej córki Magdy, lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, miłośniczka i posiadaczka zwierząt, chętnie uczestniczy w nietypowych przedsięwzięciach artystyczno-społecznych.
"Prowadzę od kilku lat warsztaty dla położnych, rozwijające podstawowe umiejętności psychologiczne niezbędne w ich codziennej pracy. Sprawia mi to satysfakcję, ponieważ dzięki temu wpływam na wzmacnianie profesjonalizmu położnych - kobiet, które towarzyszą innym kobietom, w tak wyjątkowym momencie ich życia. Cieszę się, że dzięki pracy w Fundacji zmieniam, małymi krokami, położniczą rzeczywistość polskich szpitali".

 

Katarzyna Grzybowska

_4068388_120

Położna, od 20 lat pracuje na sali porodowej. W Fundacji Rodzić po Ludzku prowadzi zajęcia w szkole rodzenia, indywidualne konsultacje i udziela porad.

"Budynki szpitali sie zmieniały, ale to dla mnie nigdy nie było najważniejsze. Cieszyłam się, że to moje ręce dotykały po raz pierwszy główki dziecka w najważniejszym dla niego momencie życia.

Obecnie realizuję plan, o którym zawsze jako położna marzyłam. Otwieram Dom Narodzin, miejsce, w którym w ciszy, w atmosferze intymności kobieta rodząca i ja będziemy czuły się bezpiecznie."

 

Alicja Firsowicz-Madej

ala1_120 W Fundacji Rodzić po Ludzku pierwszy raz pojawiłam się latem 1999 roku. Wtedy właśnie współtworzyłam program o rozwijaniu umiejetności wychowawczych dla mam małych dzieci - stworzyłyśmy  z Anią Jankowską-Zdral "Szkołę Matek". Niedługo potem tatusiowie zaczęli "pukać" do naszej szkoły, więc powstała "Szkoła Rodziców". I tak już 8 lat przychodzą do nas rodzice małych dzieci, żeby przekuć marzenia o dobrym rodzicielstwie na fakty.

Cieszę się, mogę im w tym towarzyszyć i ciągle mieć natchnienie, aby rozwijać się jako matka dla własnego syna, Maćka (13 lat). Od 2004 roku współprowadzę dodatkowo szkolenia dla środowiska położnych, rozwijające umiejetności psychologiczne potrzebne im do wykonywania zawodu.

 
 
 
 
Barbara Baranowska
 
"Jestem położną i biologiem, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zafascynowana procesem poczęcia, który mogłam obserwować jako embriolog, odkryłam w sobie powołanie do towarzyszenia przy cudzie narodzin, doświadczania i dzielenia radości porodu. Położnictwo jest dla mnie sztuką i nauką. W Fundacji zaangażowana jestem w działania programu dotyczącego Rzecznictwa i monitoringu wybranych aspektów opieki okołoporodowej i przestrzegania praw kobiet w Polsce. Zajmuję się poszukiwaniami aktualnych badań naukowych, by w zgodzie z medycyną opartą na dowodach wskazywać pomocne rozwiązania w pracy położnych".
 
 
  
 
Aleksandra Künstler
 
ola-kunstler-portret
Z wykształcenia psycholożka. Z Fundacją Rodzić po Ludzku związana jest od 2006 roku: jako instruktorka szkoły rodzenia, przy telefonie wsparcia dla rodzin spodziewających się dziecka, jako prowadząca warsztaty o ciąży i porodzie dla kobiet, jako prowadząca szkolenie dla instruktorek szkół rodzenia, jako koordynatorka pokazów filmu "Poród w ekstazie" w całej Polsce i pomocne ręce przy akcjach wszelakich. 
Od 2005 roku wraz z mężem Piotrem tworzy Pracownię Jogi Yogamudra. Prowadzi w niej autorskie "zajęcia kobiece", na których łączy praktykę jogi z wiedzą o kobiecym cyklu, pracy z menstruacją oraz wiedzą położniczą, przygotowując również kobiety do porodu. Współautorka cyklu spotkań "Krąg Matek" dla młodych mam z małymi dziećmi od 6 tygodnia życia dziecka, które są połączeniem łagodnej, relaksacyjnej praktyki jogi i warsztatów wsparciowo - rozwojowych oraz "Wioski Kobiet" - warsztatów rozwojowych dla kobiet.
Pisze artykuły na tematy ciążowo - macierzyńskie.
Członkini Stowarzyszenia Doula w Polsce, ma zaszczyt oraz wielką przyjemność towarzyszyć kobietom przy porodzie w roli Douli.
Mama Antka i Janka.

"Wiara w moc natury i siłę kobiecego instynktu towarzyszą mi od zawsze. Dzięki jodze odkrywam połączenie ciała i psychiki. Na samej sobie przećwiczyłam jej dobroczynne działanie podczas ciąży, porodu i codzienności macierzyństwa. Z radością dzielę się teraz tym doświadczeniem z innymi kobietami."

Anna Kalisz


sasakawa copy

sasakawa copy

sasakawa copy

jeden procent

konferencje2018.jpg

kobiety mowia www

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

sasakawa copy

raporty red

iconka zamow publikacje

iconka lektury obowiazkowe