Plan porodu

 

Co to jest Plan Porodu?

Plan Porodu to rodzaj dokumentu, w którym kobieta zawiera wszystkie swoje oczekiwania wobec porodu. W myśl obowiązującego od 8 kwietnia 2011 r. standardu opieki okołoporodowej (rozporządzenie Ministra Zdrowia, określające procedury postępowania w opiece nad kobietą i dzieckiem podczas ciąży fizjologicznej, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem, Dziennik Ustaw Nr 187 z dn. 7.10.2010 poz. 1259), taki plan powinnaś opracować wspólnie z lekarzem prowadzącym ciążę lub położną.

Czytaj więcej: Co to jest Plan Porodu?

Co powinien zawierać Plan Porodu?

Plan Porodu warto uporządkować, odnosząc się do poszczególnych etapów porodu lub aspektów opieki okołoporodowej. Poniżej podajemy listę kwestii, które powinnaś rozważyć, przygotowując swój Plan Porodu.

Czytaj więcej: Co powinien zawierać Plan Porodu?

Jak opracować Plan Porodu?

W pierwszej chwili zebranie wszystkich oczekiwań i wyrażenie ich na piśmie może być dla Ciebie trudne. Możesz się też zastanawiać, na ile Twoje oczekiwania mogą być istotne dla personelu, który skoncentrowany będzie przede wszystkim na medycznych aspektach opieki nad Tobą i dzieckiem. Pomyśl o Planie Porodu jak o liście do personelu medycznego, czyli osób, które będą Ci towarzyszyły w jednym z najważniejszych momentów Twojego życia.

Czytaj więcej: Jak opracować Plan Porodu?

Kampania Te słowa zostaja w nich na zawsze

Zorganizuj pokaz filmu

baza porodowek

mundra okładka