Plan porodu

 

Co to jest Plan Porodu?

Plan Porodu to rodzaj dokumentu, w którym kobieta zawiera wszystkie swoje oczekiwania wobec porodu. W myśl obowiązujących od 20 września 2012 r. Standardów Opieki Okołoporodowej (Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem Dz.U.12.1100), taki plan powinnaś opracować wspólnie z lekarzem prowadzącym ciążę lub położną.

Czytaj więcej: Co to jest Plan Porodu?

Co powinien zawierać Plan Porodu?

Plan Porodu warto uporządkować, odnosząc się do poszczególnych etapów porodu lub aspektów opieki okołoporodowej. Poniżej podajemy listę kwestii, które powinnaś rozważyć, przygotowując swój Plan Porodu.

Czytaj więcej: Co powinien zawierać Plan Porodu?

Jak opracować Plan Porodu?

W pierwszej chwili zebranie wszystkich oczekiwań i wyrażenie ich na piśmie może być dla Ciebie trudne. Możesz się też zastanawiać, na ile Twoje oczekiwania mogą być istotne dla personelu, który skoncentrowany będzie przede wszystkim na medycznych aspektach opieki nad Tobą i dzieckiem. Pomyśl o Planie Porodu jak o liście do personelu medycznego, czyli osób, które będą Ci towarzyszyły w jednym z najważniejszych momentów Twojego życia.

Czytaj więcej: Jak opracować Plan Porodu?

konferencje2018.jpg

sasakawa copy

sasakawa copy

sasakawa copy

jeden procent

kobiety mowia www

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

sasakawa copy

raporty red

iconka zamow publikacje

iconka lektury obowiazkowe