Przegląd prasy

Pierwsza Wózkowa Masa Krytyczna

W Dzień Matki warszawskie mamy przejdą ulicami Warszawy. - Perspektywa zablokowania miasta wózkiem jest kusząca - śmieją się organizatorki akcji. - Zwykle to my mamy problemy z poruszaniem się po mieście."

Czytaj więcej: Pierwsza Wózkowa Masa Krytyczna

Becikowe wypłacane kobietom... na raty

Wiceminister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska chce zmusić najuboższe kobiety, by dbały o ciążę. Proponuje, by becikowe wypłacać na raty - po 100 zł miesięcznie. Pod warunkiem że przyszła matka co miesiąc pójdzie na badania - ustalił DZIENNIK."

Czytaj więcej: Becikowe wypłacane kobietom... na raty

Prezes ZUS chce usunąć kłody spod nóg ciężarnym

Absurdalne przepisy każą niektórym ciężarnym kobietom starać się o rentę. Nie przewidują, że po dziewięciu miesiącach problemy każdej ciąży rozwiązują się same."

Czytaj więcej: Prezes ZUS chce usunąć kłody spod nóg ciężarnym

Program Jajko, czyli nastoletnie rodzicielstwo

Wrocławscy licealiści niańczą surowe jajka. - To ma im wpoić odpowiedzialność za inną istotę - wyjaśnia nauczycielka, pomysłodawczyni akcji."

Czytaj więcej: Program Jajko, czyli nastoletnie rodzicielstwo

Tata chce rodzić z żoną, to płaci

Szpital przy Karowej wyłamał się i nie bierze już pieniędzy za osobną salę do porodu. Darmowe tam są także porody rodzinne. Niestety, większość warszawskich szpitali nadal za takie usługi każe sobie płacić. Ratusz chce, by zrezygnowały choć z części opłat"

Czytaj więcej: Tata chce rodzić z żoną, to płaci

Burmistrz stawia na przewijak

Kilkuletni goście urzędu dzielnicy Śródmieście pobawią się w kolorowym kącie, a niemowlaki zrzucą pieluchę w ustronnym miejscu. Warszawskie mamy wywalczyły u władzy ułatwienia dla rodziców."

Czytaj więcej: Burmistrz stawia na przewijak

To nam się po prostu należy

Czy musimy dodatkowo płacić w szpitalach położniczych? "

Czytaj więcej: To nam się po prostu należy

Położna przyjmująca porody w domu

Są kobiety czujące się bezpieczniej w szpitalu, ale są i takie, które pełne poczucie bezpieczeństwa, nawet w tak ważnej, często trudnej chwili, jaką jest poród, osiągną tylko w domu. Wspinaczka na wysoką górę - mówi pani Ewa.

Czytaj więcej: Położna przyjmująca porody w domu

Wyrośnie konkurencja porodówce na Bielanach

Druga toruńska porodówka powstanie w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym. Widmo konkurencji nie podoba się dotychczasowemu monopoliście - lecznicy na Bielanach.

Czytaj więcej: Wyrośnie konkurencja porodówce na Bielanach

Rodzenie po ludzku trzeba sobie kupić

Pobieranie opłaty za porody rodzinne to łamanie praw pacjenta. Szpital św. Trójcy chce pieniędzy za coś, co jest jego obowiązkiem - mówi Anna Otffinowska, prezes Fundacji Rodzić po Ludzku"

Czytaj więcej: Rodzenie po ludzku trzeba sobie kupić

Żeby rodzić po ludzku, trzeba zapłacić 50 zł

Ratusz nie ma zamiaru zdyscyplinować szpitala Świętej Trójcy. Wiceprezydent Piotr Kubera potwierdza, że opłaty za możliwość towarzyszenia żonie czy córce na sali porodowej będą w dalszym ciągu pobierane. "

Czytaj więcej: Żeby rodzić po ludzku, trzeba zapłacić 50 zł

Szpital miejski łamie prawa kobiet

Chcesz, by na sali porodowej wspierał cię ktoś bliski: mąż, matka albo siostra? W Szpitalu Świętej Trójcy musisz za to zapłacić. - To kardynalne złamanie praw pacjenta - komentują w Fundacji Rodzić po Ludzku"

Czytaj więcej: Szpital miejski łamie prawa kobiet

Porodówka na Solcu obstawiona na majówkę

Dyrekcja Szpitala Śródmiejskiego negocjuje z lekarzami oddziału położniczo-ginekologicznego, którzy chcą odejść z pracy. Na razie wiadomo, że w długi majowy weekend pacjentki będą tu wciąż przyjmowane"

Czytaj więcej: Porodówka na Solcu obstawiona na majówkę

Idzie wyż? Zabraknie miejsc na porodówkach

Na łódzkich porodówkach robi się coraz ciaśniej. Położnicy alarmują, że jeśli wzrost liczby urodzeń nadal się utrzyma, to odpowiedzialni za politykę zdrowotną w regionie zostaną zmuszeni do pomyślenia o większej liczbie łóżek położniczych. W tej chwili lekarze coraz szybciej wypisują do domu kobiety, które już urodziły, żeby zrobić miejsce kolejnym ciężarnym."

Czytaj więcej: Idzie wyż? Zabraknie miejsc na porodówkach

Urodzą w domu

Warszawianki coraz częściej decydują się na poród w domu. ? To nie choroba, więc po co iść do szpitala ? mówią. Te, które mają to za sobą, na maj zaplanowały zjazd Dobrze Urodzonych."

Czytaj więcej: Urodzą w domu

Jest sponsor, są projektanci. Wiosną zacznie się budowa pierwszej w Warszawie altany dla mam do karmienia piersią. Trzeba tylko wybrać miejsce.

Jest sponsor, są projektanci. Wiosną zacznie się budowa pierwszej w Warszawie altany dla mam do karmienia piersią. Trzeba tylko wybrać miejsce."

Czytaj więcej: Jest sponsor, są projektanci. Wiosną zacznie się budowa pierwszej w Warszawie altany dla mam do...

W Polsce 80 proc. rodzących kobiet ma niepotrzebnie nacinane krocze

Nacinanie krocza w czasie porodu przeważnie nie ma uzasadnienia, a naraża kobiety na niepotrzebny ból i urazy psychiczne. Mimo to, w Polsce wykonuje się je aż u 80 proc. rodzących. 15 maja w Warszawie Fundacja Rodzić po Ludzku zainaugurowała kampanię społeczną pt.: "Nie daj się naciąć". "

Czytaj więcej: W Polsce 80 proc. rodzących kobiet ma niepotrzebnie nacinane krocze

Tak się rodzi w wielkim mieście

Już niedługo co czwarta warszawianka w ciąży będzie musiała szukać miejsca na porodówce nawet kilkadziesiąt kilometrów od stolicy"

Czytaj więcej: Tak się rodzi w wielkim mieście

W stolicy brakuje miejsc na porodówkach

W kilku stołecznych szpitalach brakuje miejsc na oddziałach porodowych. Kobiety tuż przed terminem porodu powinny sprawdzać w którym szpitalu są miejsca. Te rodzące nie są jednak odsyłane"

Czytaj więcej: W stolicy brakuje miejsc na porodówkach

Jak promować poród drogami natury?

Sezon ogórkowy w pełni, więc czego się nie robi, by zelektryzować opinię publiczną. Dwa dni temu doskonale do tego celu posłużyły rzekome plany snute przez Ministerstwo Zdrowia w celu zakazu przeprowadzania cesarskich cięć. Na enuncjacje jednego z dzienników od razu odpowiedzieli komentatorzy, politycy i organizacje społeczne. Po raz kolejny ciało kobiety stało się polem ideologicznej walki. A właściwie placem zabaw."

Czytaj więcej: Jak promować poród drogami natury?

sasakawa copy

sasakawa copy

http://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/grafika/konfa_katowice.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe