Terminy zajęć

Szkoła rodzenia

Grupa trzydniowa (przyśpieszona) 15,16. 02. 2013 r. i 23.02.2013 r.
Spotkania odbywają się w godzinach:
Piątek: 17.30-20.30
Sobota: 9.00-17.00
Opłata: 504,30 zł (410+VAT)

Grupa zwykła
27.02.-24.04.2013 r.
Spotkania odbywają sieraz w tygodniu w środy w godzinach 17.30 - 20.30

Koszt: 590, 40 zł (480 zł + VAT)

Zapisy tylko telefoniczne! 22 88 77 877 w. 10

Wspierają nas:
sudocrem
emolium infacol
marimer

 

Weekendowa Szkoła Rodzenia

Jeśli w tygodniu brakuje Ci czasu lub spodziewasz się drugiego dziecka i chcesz  odświeżyć wiedzę zapraszamy na nasze trzydniowe zajęcia!
W programie dużo teorii i praktyki m.in. wszystko, co powinnaś wiedzieć o porodzie w oparciu o idee porodu aktywnego, techniki łagodzenia bólu, pielęgnacja i karmienie noworodka.

Termin szkoły rodznia:15,16. 02. 2013 r. i 23.02.2013 r.

Spotkania odbywają się w godzinach:
Piątek: 17.30-20.30
Sobota: 9.00-17.00
Niedziela: 9.00-17.00

Opłata: 504,30 zł (410+VAT)


Zapraszamy serdecznie!

Prowadzący

Anna Otffinowska
anna otffinowska
Psycholożka, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Pomysłodawczyni i współorganizatorka społecznej akcji "Rodzic po ludzku" na rzecz poprawy sytuacji w polskich szpitalach położniczych w latach 94/95,2000 i 2006. Fundatorka, założycielka i prezes Fundacji "Rodzić po Ludzku", od 1996 roku działającej na rzecz poprawy sytuacji kobiet rodzących w szpitalach położniczych, respektowania praw pacjenta i prawa kobiet do godnego rodzenia. Założycielka pierwszej w Polsce szkoły porodu aktywnego, od 15 lat przygotowuje kobiety i pary do porodu.W Fundacji zajmuje się też szkoleniami dla położnych prowadzących szkoły rodzenia. Prywatnie: mama dwójki nastoletnich dzieci. Od wielu lat ćwiczy jogę i nurkuje.


Joanna Pietrusiewicz
asia2_120
Od lat zawodowo związana z organizacjami pozarządowymi. Pracowała jako wychowawczyni w ogniskach dziecięcych, przy realizacji środowiskowych programów psychoprofilaktycznychdla rodzin. W Fundacji Rodzić po Ludzku pracuje od 1999 roku, jako instruktorka szkoły rodzenia. Od 2005 roku współprowadzi program edukacyjny dla kobiet w ciąży i mam małych dzieci "Dni Otwarte" i warsztaty dla par przygotowujących się do porodu.
"Pracując w Fundacji mogę wpływać na rzeczywistość, i to na te jej obszary, z którymi się najbardziej nie zgadzam.Przez swoje własne doświadczenia, i porody moich dzieci zobaczyłam, czym poród może być dla kobiety, jak ważne jest wsparcie i edukacja. Dzięki wsparciu innych osób, i wiedzy jaką otrzymałam, dla mnie były to dobre doświadczenia.Teraz staram się wesprzeć inne kobiety.
Najbardziej lubię niedzielne poranki z moimi dziećmi."


Aleksandra Künstler
ola_2
Z wykształcenia psycholożka, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, szkoli się psychoterapeutycznie.
Z Fundacją związana od 2006 r. - najpierw w roli uczestniczki szkoły rodzenia i wolontariuszki. Obecnie prowadzi ćwiczenia z elementami jogi  dla kobiet w ciąży, jest na stażu w szkole rodzenia oraz pracuje przy telefonie wsparcia.
'Wiara w moc natury i siłę kobiecego instynktu towarzyszą mi od zawsze. Interesuję się różnymi technikami pracy z ciałem, oddechem, choreoterapią. Od kilku lat praktykuję jogę. Na samej sobie przećwiczyłam jej dobroczynne działanie podczas ciąży i porodu. Z radością dzielę się teraz tym doświadczeniem z innymi kobietami."

Elżbieta Gryczka

_4068337_120Zawód - położna,

pasja - położna,

hobby - towarzyszenie kobiecie w czasie porodu.

Od 10 lat pracuję na sali porodowej, od 8 lat współpracuję z różnymi szkołami rodzenia. 5 lat temu rozpoczęłam współpracę z zespołem szkoły rodzenia w Fundacji Rodzić po Ludzku. Ta praca pozwala poznać mi rzeczywiste oczekiwania kobiet dotyczące mojego zawodu, mobilizuje mnie do ciągłego pogłębiania wiedzy i uwrażliwia na potrzeby kobiety w ciąży, rodzącej i młodej mamy. Należę do grona szczęśliwców, którym ich praca sprawia przyjemność.

 

Katarzyna Grzybowska

_4068388_120

Położna, od 20 lat pracuje na sali porodowej. W Fundacji Rodzić po Ludzku prowadzi zajęcia w szkole rodzenia, indywidualne konsultacje i udziela porad.

"Budynki szpitali sie zmieniały, ale to dla mnie nigdy nie było najważniejsze. Cieszyłam się, że to moje ręce dotykały po raz pierwszy główki dziecka w najważniejszym dla niego momencie życia.

Obecnie realizuję plan, o którym zawsze jako położna marzyłam. Otwieram Dom Narodzin, miejsce, w którym w ciszy, w atmosferze intymności kobieta rodząca i ja będziemy czuły się bezpiecznie."

Marta Ślifirska

marta_slifirska_004

 

Magister psychologii (Uniwersytet Warszawski) i magister rehabilitacji ruchowej (AWF - Warszawa). Certyfikowana terapeutka Bobath-NDT i SI oraz certyfikowana nauczycielka metody SI. Od 1981 roku pracuje z dziećmi jako fizjoterapeutka, a od 2002 roku wyłącznie z niemowlętami.

 

 

 


 

 Wspierają nas:

 

sudocrem
emolium infacol
marimer

 

Ćwiczenia z elementami jogi

Ćwiczenia te możesz wykonywać we własnym domu od II trymestru ciąży. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj lekarza prowadzącego, czy możesz wykonywać łagodne ćwiczenia. Czas ciąży to czas wielu zmian w Twoim ciele. Wraz z powiększającą się masą ciała i rosnącym brzuchem przesuwa się środek ciężkości, pogłębia się krzywizna kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, a hormony rozluźniają więzadła stawowe. Dbanie o swoją kondycję fizyczną i psychiczną w tym okresie jest bardzo ważne.

Ćwiczenia oparte na jodze pozwalają utrzymać właściwy tonus mięśni poprzez ich napinanie i delikatne rozciąganie, usprawniają krążenie krwi w naczyniach, poprawiają trawienie, przywracają równowagę systemu neurohormonalnego i stabilizują stan emocjonalny. Pozycje, które proponujemy, wzmacniają i uelastyczniają mięśnie miednicy, poprawiają w jej obrębie krążenie krwi, ćwiczą kręgosłup, biodra, wnętrza ud, rozluźniają brzuch.

Ćwicząc pogłębiasz kontakt ze swoim ciałem, uczysz się dostosowywać oddech do wysiłku, co przyda się podczas porodu. Czas spędzony w trakcie sesji i skupienie się na swoim ciele i dziecku w łonie to również początki budowania więzi między matką a nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Spokojne trwanie w różnych pozycjach w rytmie oddechu pozwala przywrócić ciału harmonię oraz równowagę emocjonalną.

 


Wspierają nas:
sudocrem
emolium infacol
marimer

Informacje organizacyjne

Rodzaje kursów

Kurs podstawowy:
9 spotkań po 3 godziny, zajęcia 1 raz w tygodniu. Koszt - 590,40 zł.(480 zł + 23% VAT)
Kurs trzydniowy
3 spotkania (weekendowe) Koszt - 504, 30 zł (410 + VAT)

Kurs wakacyjny:
6 spotkań po 3 godziny, zajęcia 3 razy w tygodniu. Koszt - 492 zł. (400 zł + 23% VAT)

 

Zapisy na zajęcia

Zajęcia najlepiej zacząć na przełomie II/III trymestru ciąży. Zapisać się - nawet 2 miesiace wcześniej, ponieważ prowadzimy zajęcia w małych grupach i wolne miejsca szybko się kończą!

W ciągu tygodnia od telefonicznego zapisu należy wnieść opłatę rezerwacyjną (nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z zajęć) w wys. 246 zł. Pozostałą czesć onależy przelać na konto przed  pierwszymi zajęciami.

Zapisy telefoniczne - 22 887 78 76 w.10.

 


 

 

Wspierają nas:
sudocrem
emolium infacol
marimer

 

Program

I spotkanie:

Na pierwszym spotkaniu poznajemy się nawzajem, prowadząca przedstawia uczestnikom program zajęć i obowiązujące zasady, pyta uczestników o ich oczekiwania wobec kursu.

Druga część zajęć to wstęp do ćwiczeń opartych na asanach jogi (ćwiczą Panie i Panowie!) i nauka relaksu.

II spotkanie:

Zajęcia poświęcone emocjom w ciąży, zmianom w życiu codziennym, w sytuacji zawodowej i wzajemnych relacjach.

W drugiej części - "Spotkanie z dzieckiem" - położna opowie Wam o Waszym dziecku: co już umie, jak odbiera świat, jak można się z nim kontaktować i bawić. Na koniec wielkie wyzwanie dla tatów: z pomocą położnej, ale samodzielnie, własnymi rękoma określicie położenie i wielkość Waszego malucha, a potem narysujecie jego portret wprost na brzuchu mamy.

III spotkanie:

Joga - ćwiczenia rozluźniające i rozciągające, wzmacniające tonus mięśni i uelastyczniające mięśnie dna miednicy. Po ćwiczeniach - relaks.

W drugiej części wykład o emocjach w porodzie, hormonach, od których zależy jego przebieg i warunkach, jakie muszą być spełnione, aby poród przebiegał bez zakłóceń.

IV spotkanie

Joga - ćwiczenia poprawiające krążenie krwi, ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa, bioder, rozluźniające brzuch i wnętrza ud, ćwiczenia mięśni Kegla.

W drugiej części wykład położnej na temat porodu - m.in. jak rozpoznać, że poród się rozpoczął, jak przygotować się do porodu w szpitalu (torba, niezbędne dokumenty i badania!), omówienie pozycji wertykalnych, niefarmakologicznych i farmakologicznych sposobów radzenia sobie z bólem, a także o porodzie w wodzie. Będzie również mowa o pierwszym spotkaniu tuż po porodzie i dlaczego jest on taki ważny zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

V spotkanie:

Jak radzić sobie w czasie porodu - praktyczne wskazówki i ćwiczenia dla przyszłych rodzących i ich partnerów. Zapoznacie się z wieloma, prostymi ale skutecznymi sposobami radzenia sobie z bólem porodowym. M.in. ćwiczyć będziemy oddychanie, wertykalne pozycje do porodu, masaż pleców, akupresurę.

VI spotkanie

Warsztat "Decyzje" - uczestnicy aktywnie pracują nad stworzeniem własnej listy priorytetów związanych z porodem. Warsztat ma za zadanie pomóc w podjęciu decyzji m.in. co do miejsca porodu, jego przebiegu, osób towarzyszących itp.

W drugiej części zajęć wykład i ćwiczenia na temat karmienia piersią. Co zrobić, aby karmienie się udało, jak radzić sobie z problemami z laktacją, jak często karmić, jak rozpoznać, że dziecko jest najedzone i wiele, wiele innych.

VII spotkanie

Pielęgnacja noworodka - wykład i ćwiczenia praktyczne. Na tych zajęciach położna przekaże Wam wszystko to, co powinniście wiedzieć i umieć, aby bez obaw zająć się Waszym dzieckiem już od pierwszych dni. Dowiecie się, na czym polega codzienna higiena malucha, nauczycie się go kąpać, przewijać i ubierać. Podpowiemy Wam, jak radzić sobie z problemami w pielęgnacji i jak rozpoznać te, które wymagają konsultacji z położną lub lekarzem.

VIII spotkanie

Tym razem będą to zajęcia z fizjoterapeutą. Dowiecie się, jak przebiega rozwój małego dziecka i co wy, jako rodzice, możecie zrobić, aby stymulować jego naturalną dynamikę. Nie potrzeba do tego żadnych specjalnych ćwiczeń, wystarczy prawidłowa codzienna pielęgnacja, umiejętne noszenie, ubieranie itp. Na tych zajęciach prowadzący doradzi wam w kwestii kupna wózka, fotelika, chusty.

IX spotkanie

To już ostatnie spotkanie w szkole rodzenia! Będziemy rozmawiać o połogu, czyli o ważnych 6 tygodniach po porodzie, kiedy organizm kobiety dochodzi do formy sprzed ciąży. Dowiecie się od położnej, jak dbać o siebie w tym okresie, jak pielęgnować, jak rozpoznać niepokojące objawy, z którymi warto zwrócić się do położnej lub lekarza. Dowiecie się również, czym jest poporodowy ?baby blues" i czym różni się od depresji poporodowej.

Na koniec anonimowa ankieta w której ocenicie naszą prace, swoje (subiektywne) przygotowanie do porodu i bycia rodzicem.

X spotkanie

Pokazywanie dzieci

Spotkanie o nieustalonej dacie. Gdy wszystkie dzieci są już na świecie, organizowane jest spotkanie, na którym można pochwalić się swoją pociechą, opowiedzieć jak było, podzielić wrażeniami z pierwszych dni i tygodni bycia rodzicami!

 


 

 

Wspierają nas:
sudocrem
emolium infacol
marimer

 

 

sasakawa copy

sasakawa copy

jeden procent

sasakawa copy

kobiety mowia www

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

konferencje2016.jpg

raporty red

iconka zamow publikacje

iconka lektury obowiazkowe


Warning: include(/home/rodzice/public_html/templates/frpl/html/lnk.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/frpl/ftp/rodzicpoludzku/templates/frpl/index.php on line 153

Warning: include(): Failed opening '/home/rodzice/public_html/templates/frpl/html/lnk.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/frpl/ftp/rodzicpoludzku/templates/frpl/index.php on line 153