II Tydzień Godnego Porodu 21-27.05.2018

Fundacja Rodzić po Ludzku po raz drugi organizuje Tydzień Godnego Porodu - ogólnopolski cykl wydarzeń lokalnych dla kobiet w ciąży i par oczekujących dziecka. Tegoroczny Tydzień odbędzie się pod hasłem „Plan porodu – poznaję moje potrzeby i prawa”.

 

Wspólnie z położnymi, doulami, instruktorkami szkół rodzenia, promotorkami karmienia piersią, doradczyniami laktacyjnymi, osobami, którym bliska jest idea „rodzenia po ludzku”, w kilkudziesięciu miastach i miasteczkach w Polsce zorganizowanych zostanie kilkaset bezpłatnych wydarzeń o tematyce okołoporodowej. W dniach 21-27 maja lokalne aktywistki będą mówić o standardach opieki okołoporodowej oraz o planie porodu – czym jest i dlaczego warto go mieć. Po to, by kobiety w Polsce wiedziały, że zgodnie z prawem mogą rodzić w zgodzie z własnymi potrzebami. 

 

W jednym majowym tygodniu kilka tysięcy kobiet i mężczyzn będzie podnosić swoją świadomość, dyskutować i dzielić doświadczeniami. Obok spotkań na temat planu porodu i jego korzyści, będą warsztaty z technik łagodzenia bólu porodowego, z pozycji wertykalnych. Będą projekcje filmów, spotkania laktacyjne, kręgi okołoporodowe, warsztaty jogi, wystawy. Będą rozmowy o roli bliskiej osoby w porodzie. Dyskusje o porodzie naturalnym, cesarskim cięciu i porodzie do wody, zaletach kangurowania. Będą spotkania i rozmowy z ekspertami - położnymi, doulami, doradczyniami laktacyjnymi, fizjoterapeutami. Będą rozmowy na temat sytuacji i jakości opieki okołoporodowej w lokalnych szpitalach. 

 

Wszystkie spotkania będzie łączyło jedno – będą dostarczać konkretnej wiedzy i przekazywać wizję porodu, jako pięknego i umacniającego wydarzenia. Będą wracać do tego, co naturalne i instynktowne, przypominać, że to kobieta zna swoje ciało najlepiej. 

 

 tgp 2018 baner fb nowy

sasakawa copy

sasakawa copy

konferencje2018.jpg

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe