Kręgi Opowieści Porodowych - przyjdź i opowiedz swoją historię

Zapraszamy do Kręgów Opowieści Porodowych!

Na spotkanie zapraszamy wszystkie Kobiety – zarówno te, które o byciu Mamą dopiero myślą, te, które Matkami wkrótce zostaną, jak i te, które Mamami już są – od miesiąca, roku, 10 lat czy więcej.

Przyjdźcie i opowiedzcie swoją historię niezależnie od tego czy rodziłyście w domu czy w szpitalu, czy był to poród naturalny, czy przez cesarskie cięcie. Przyjdźcie i podzielcie się tym wspomnieniem z innymi. Pomóżcie nam nadac porodwi należny mu wymiar społeczny.  W bezpieczeństwie Kręgu stworzymy razem przestrzeń na otwarcie się i podzielenie swoimi historiami porodowymi. Bo z każdego doświadczenia można wydobyć piękno i moc.

Spotkania maja charakter otwarty i bezpłatny, adresowane są do kobiet.  

Dla porządku i organizacji projektu, obowiązują wcześniejsze zapisy u Prowadzącej.

Spis aktualnych Kręgów  

Krąg Opowieści Porodowych to inicjatywa która ma za zadanie ukazać pozytywne oblicze porodu. Organizatorkami wydarzeń są Matecznik – miejsce twórczego rozwoju Rodziny oraz Vivat Poród - portal kreujący pozytywny wizerunek porodu www.vivatporod.pl oraz Stowarzyszenie Doula w Polsce.

Naszymi matronatkami są Fundacja Rodzic po Ludzku, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni, Wydawnictwo Mamania i portal DzieciSaWazne.pl

Już po raz trzeci kobiety zasiądą w Kręgach Opowieści w całej Polsce i poza jej granicami.

W 2014 roku po raz pierwszy w blisko 40 Kręgach zasiadło ponad 400 kobiet. W 2015 było ich ponad 500.

Wspomnienie z tego wydarzenia

Każdy poród ma moc zmienić kobietę, a przez to jej rodzinę, na poziomie duszy, ciała, emocji. Wspomnienie porodu zostaje głęboko na całe życie. Wierzymy, że każdy poród może być i powinien być mocnym i pięknym przeżyciem. Może wzmocnić, rozwinąć i dać ogromną wewnętrzną siłę. Głęboko poruszyć i transformować, po nim życie może nabrać nowego wymiaru. Ostatnie wydarzenia w Polsce pokazują, że jeszcze dużo jest do zrobienia w zakresie opieki okołoporodowej, kobiety domagają się godnego porodu. Dlatego tak ważne jest, by opowieści porodowe płynęły.

Kregi Opowiesci Porodowych

sasakawa copy

sasakawa copy

konferencje2018.jpg

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

baza porodowek

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe