Projekt "Na straży praw rodzących w czasach kryzysu"

Fundacja w okresie od listopada 2020 r. do stycznia 2022 r. realizuje projekt "Na straży praw rodzących w czasach kryzysu". Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

W okresie od grudnia do marca zrealizowany został monitoring sytuacji w szpitalach i na oddziałach położniczych oraz przestrzegania praw pacjenta i Standardu Organizacyjnego Opieki Okołoporodowej w Polsce w czasie pandemii COVID-19. Kobiety biorące udział w badaniu wypełniały ankietę o swoich doświadczeniach w ciąży, w trakcie porodu i pobytu w szpitalu w czasie pandemii COVID-19: ANKIETA DLA KOBIET. W monitoringu wzięło udział ponad 10 tys. kobiet, które rodziły w okresie marzec 2020-marzec 2021. 

Czytaj więcej: Projekt "Na straży praw rodzących w czasach kryzysu"

5 powodów, dla których rodzic powinien być przy dziecku w szpitalu

Najlepszy prezent dla malutkiego dziecka to dotyk i bliskość rodzica. Bezcenny, z ogromną mocą. Szczególnie dla wcześniaków, noworodków i niemowlaków przebywających w szpitalach. Dziś w Dzień Dziecka o tym bezcennym darze, jakim jest bliskość, przypominamy. Życzymy każdemu dziecku, żeby przychodząc na świat mogło poczuć tę bliskość. I o to walczymy nie tylko w Dzień Dziecka.

 

5 Reasons to Give to Charity 3

Pod naszą jesienną petycją „W obronie noworodków przebywających w szpitalach w Polsce” podpisało się 115 tys. osób. Po jej złożeniu w Ministerstwie Zdrowia sytuacja się poprawiła, ale nadal dostajemy sygnały, że Wam i Waszym dzieciom odbiera się tę bliskość. Wiemy, że to boli, że nic tego czasu nie jest w stanie zrekompensować. 

Działamy z Wami, izolacji dzieci od rodziców mówimy stanowcze „NIE”! Nieustannie apelujemy do szpitali o respektowanie wytycznych Ministerstwa Zdrowia, na które i Wy możecie się powoływać. Wykaz wytycznych znajdziecie tu: WYTYCZNE

Nie zostawiamy żadnej wiadomości bez reakcji! Piszcie do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , nie poddawajcie się.


 

Projekt "Na straży praw rodzących w czasach kryzysu" jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. 

 

Active-citizens-fund4x

 

 

Zmieniamy porodówki dla każdej mamy

Zmieniamy porodówki dla każdej mamy 

 

Widzimy każdą z nich. Tę, która rodzi naturalnie i tę, która rodzi przez cesarskie cięcie. Tę, która rodzi w domu i tę, która rodzi ze znieczuleniem. Tę, która rodzi z mężem w szpitalu i tę, która rodzi z doulą. Tę, która karmi piersią i tę, która karmi butelką. 

Zmieniamy porodówki dla nich wszystkich. Od 25 lat w miejsca przyjazne mamom i ich rodzinom, gdzie nie będą oceniane ich potrzeby i wybory.

Najlepsze życzenia drogie Mamy!

 

 

Dekalog "Rodzenia po ludzku" ma 25 lat!

W 1997 r. spisaliśmy Dekalogu “Rodzenia po ludzku”, w którym zawarłyśmy wszystkie istotne dla nas wartości. W Dekalogu podkreślamy prawo każdej kobiety do opieki okołoporodowej opartej na szacunku, poszanowaniu jej godności, intymności i decyzji, o prawie do przygotowania się i urodzenia dziecka w zgodzie ze sobą, w wybranym miejscu z bliską osobą, do kontaktu z dzieckiem i rodziną bez ograniczeń. 

W 2011 r. Dekalog stał się obowiązującym prawem jako Standardy Opieki Okołoporodowej. Od tego czasu działamy, żeby był przestrzegany.

Zapraszamy na stronę 25lat.rodzicpoludzku.pl gdzie dowiesz się więcej co się kryje pod każdym z punktów Dekalogu.

iw 7 1

 

 

Co zrobiłyśmy w kwietniu?

Kwiecień był dla nas bardzo pracowity. Dziękujemy wszystkim osobom, które nam zaufały i zgłaszają się do nas ze swoimi problemami. Chcemy poprawiać sytuację w szpitalach, a możemy to robić dzięki informacjom, które nam przekazujecie. To Wasza odwaga, by mówić o trudnych i bolesnych doświadczeniach, jest początkiem każdej interwencji Fundacji.

Pamiętajcie, możeci nas wspierać w tym co robimy przekazując darowiznę, 1% podatku, organizując na Facebooku zbiórkę urodzinową. 

 184191627 10165197486530370 6052945992572826065 n

 

Działamy od 25 lat, żeby ciąża i poród były dobrym doświadczeniem. Zapraszamy do podróży przez ćwierćwiecze na stronę jublileuszową.

Szukamy osoby do współpracy na stanowisku księgowa/księgowy - do samodzielnego prowadzenia pełnej księgowości Fundacji z działalnością gospodarczą.

Oczekiwania:

- znajomość specyfiki działalności organizacji pozarządowych

- doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu księgowości fundacji z działalnością statutową i gospodarczą

- dobra znajomość zagadnień dotyczących sporządzania sprawozdań finansowych

- dobra znajomość zagadnień dotyczących rozliczeń podatkowych (PIT, CIT i VAT)

- dobra znajomość zagadnień płacowo-kadrowych (w tym rozliczeń z ZUS)

 

Opis stanowiska:

- forma zatrudnienia: umowa o pracę

- wymiar czasu pracy: niepełny, od ½ do ¾ etatu (do ustalenia)

- godziny pracy: możliwość elastycznego planowania godzin pracy

- miejsce pracy: Warszawa, siedziba Fundacji

- termin rozpoczęcia pracy: lipiec/sierpień b.r.

- możliwość rozwoju zawodowego

- możliwość współtworzenia Fundacji, wpływania na jej działania i rozwój

 

Zakres obowiązków:

- prowadzenie ksiąg rachunkowych i dokumentacji finansowej

- kontrola formalno - rachunkowa oraz dekretacja dokumentów finansowych

- sporządzanie wymaganych przepisami prawa rozliczeń i deklaracji

- naliczanie wynagrodzeń i przygotowywanie list płac

- sporządzanie dokumentów z zakresu umów cywilno-prawnych

- sporządzanie deklaracji podatkowych oraz dokumentów zgłoszeniowych do ZUS

- prowadzenie akt osobowych pracowników

- prowadzenie ewidencji czasu pracy i urlopów pracowników

- obsługa rachunków bankowych

- opracowywanie sprawozdań finansowych dotyczących realizowanych przez Fundację projektów finansowanych z dotacji i grantów

- monitoring budżetu i płynności finansowej Fundacji

- sporządzanie raportów i zestawień na potrzeby Zarządu

- współpraca z Zarządem w zakresie oceny zgodności planowanych działań z przepisami podatkowymi

- współpraca z pracownikami Fundacji w celu sprawnej realizacji zadań

- archiwizowanie dokumentów księgowych

 

Sposób rekrutacji:

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

W tytule maila prosimy wpisać: „rekrutacja księgowa/księgowy”.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 13 czerwca 2021 r. Oferty otrzymane lub uzupełniane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data wpływu). Zgłoszenia rozpatrujemy na bieżąco. Zastrzegamy możliwość wcześniejszego zakończenia procesu rekrutacji lub jej przedłużenia. Odpowiemy tylko na wybrane oferty.

 

zdjecie ksiegowa

 

Walczymy o prawa dzieci i ich rodziców! Apelujemy do Rzeczników

Co dzień słuchamy Waszych opowieści, w których powtarza się smutna skarga - nie możecie opiekować się swoimi dziećmi, które przebywają w szpitalach. Uważamy, że każde dziecko ma prawo do obecności rodziców lub opiekunów w trakcie hospitalizacji.

Czytaj więcej: Walczymy o prawa dzieci i ich rodziców! Apelujemy do Rzeczników

Co zrobiłyśmy w I kwartale 2021?

Działamy z Wami i dla Was już od 25 lat, ale...co właściwie robimy? Pokazujemy podsumowanie tego, co udało nam się wypracować w pierwszym kwartale roku 2021!

Dziś pokazujemy niezwykle istotny wycinek naszej działalności - zobaczcie w ilu sprawach mogłyśmy już radzić i interweniować! To liczby, za którymi stoją prawdziwe historie, często wymagające wielu dni, a nawet miesięcy, by doczekać satysfakcjonującego zakończenia. 

Wspieramy Was, walczymy z Wami i dla Was na pierwszej linii frontu, a nasze wspaniałe prawniczki dbają o profesjonalizm każdej porady i interwencji. Nie zostawiamy żadnej wiadomości bez odpowiedzi, słuchamy i dodajemy sił! Dzięki Waszemu wsparciu, możemy dużo, a mamy apetyt na jeszcze więcej!

Walczymy, a Twój 1% podatku może w tym pomóc! Pomóż kobietom w pandemii, w PIT wpisz Fundacja Rodzić po Ludzku KRS: 0000 150 773.

 

Statystyki FRPL 3

 

 

Mamy dla Was prezent z okazji 25-lecia Fundacji Rodzić po Ludzku

Świętujemy dalej jubileusz 25-lecia powstania Fundacji Rodzić po Ludzku! Chcemy świętować go z Wami :)

 

Chcemy podziękować Wam w szczególny sposób za to, że jesteś blisko nas i wspieracie naszą misję pomagania kobietom w ciąży, w porodzie i w połogu.

Czytaj więcej: Mamy dla Was prezent z okazji 25-lecia Fundacji Rodzić po Ludzku

W stracie nie jesteś sama! Apelujemy do szpitali

Strata dziecka to jedno z najtrudniejszych doświadczeń, jakie może dotknąć kobietę. W tym trudnym czasie powinna ona być otoczona szczególną opieką, tak ze strony personelu, jak i osób jej najbliższych. Raport Naczelnej Izby Kontroli, o którym pisałyśmy kilka tygodni temu pokazał, że w wielu szpitalach kobieta po stracie nie może liczyć na odpowiednie wsparcie.

Czytaj więcej: W stracie nie jesteś sama! Apelujemy do szpitali

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe