Szukamy osoby do współpracy na stanowisku księgowa/księgowy - do samodzielnego prowadzenia pełnej księgowości Fundacji z działalnością gospodarczą.

Oczekiwania:

- znajomość specyfiki działalności organizacji pozarządowych

- doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu księgowości fundacji z działalnością statutową i gospodarczą

- dobra znajomość zagadnień dotyczących sporządzania sprawozdań finansowych

- dobra znajomość zagadnień dotyczących rozliczeń podatkowych (PIT, CIT i VAT)

- dobra znajomość zagadnień płacowo-kadrowych (w tym rozliczeń z ZUS)

 

Opis stanowiska:

- forma zatrudnienia: umowa o pracę

- wymiar czasu pracy: niepełny, od ½ do ¾ etatu (do ustalenia)

- godziny pracy: możliwość elastycznego planowania godzin pracy

- miejsce pracy: Warszawa, siedziba Fundacji

- termin rozpoczęcia pracy: lipiec/sierpień b.r.

- możliwość rozwoju zawodowego

- możliwość współtworzenia Fundacji, wpływania na jej działania i rozwój

 

Zakres obowiązków:

- prowadzenie ksiąg rachunkowych i dokumentacji finansowej

- kontrola formalno - rachunkowa oraz dekretacja dokumentów finansowych

- sporządzanie wymaganych przepisami prawa rozliczeń i deklaracji

- naliczanie wynagrodzeń i przygotowywanie list płac

- sporządzanie dokumentów z zakresu umów cywilno-prawnych

- sporządzanie deklaracji podatkowych oraz dokumentów zgłoszeniowych do ZUS

- prowadzenie akt osobowych pracowników

- prowadzenie ewidencji czasu pracy i urlopów pracowników

- obsługa rachunków bankowych

- opracowywanie sprawozdań finansowych dotyczących realizowanych przez Fundację projektów finansowanych z dotacji i grantów

- monitoring budżetu i płynności finansowej Fundacji

- sporządzanie raportów i zestawień na potrzeby Zarządu

- współpraca z Zarządem w zakresie oceny zgodności planowanych działań z przepisami podatkowymi

- współpraca z pracownikami Fundacji w celu sprawnej realizacji zadań

- archiwizowanie dokumentów księgowych

 

Sposób rekrutacji:

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

W tytule maila prosimy wpisać: „rekrutacja księgowa/księgowy”.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 23 maja 2021 r. Oferty otrzymane lub uzupełniane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data wpływu). Zgłoszenia rozpatrujemy na bieżąco. Zastrzegamy możliwość wcześniejszego zakończenia procesu rekrutacji lub jej przedłużenia. Odpowiemy tylko na wybrane oferty.

 

zdjecie ksiegowa

 

Walczymy o prawa dzieci i ich rodziców! Apelujemy do Rzeczników

Co dzień słuchamy Waszych opowieści, w których powtarza się smutna skarga - nie możecie opiekować się swoimi dziećmi, które przebywają w szpitalach. Uważamy, że każde dziecko ma prawo do obecności rodziców lub opiekunów w trakcie hospitalizacji.

Czytaj więcej: Walczymy o prawa dzieci i ich rodziców! Apelujemy do Rzeczników

Co zrobiłyśmy w I kwartale 2021?

Działamy z Wami i dla Was już od 25 lat, ale...co właściwie robimy? Pokazujemy podsumowanie tego, co udało nam się wypracować w pierwszym kwartale roku 2021!

Dziś pokazujemy niezwykle istotny wycinek naszej działalności - zobaczcie w ilu sprawach mogłyśmy już radzić i interweniować! To liczby, za którymi stoją prawdziwe historie, często wymagające wielu dni, a nawet miesięcy, by doczekać satysfakcjonującego zakończenia. 

Wspieramy Was, walczymy z Wami i dla Was na pierwszej linii frontu, a nasze wspaniałe prawniczki dbają o profesjonalizm każdej porady i interwencji. Nie zostawiamy żadnej wiadomości bez odpowiedzi, słuchamy i dodajemy sił! Dzięki Waszemu wsparciu, możemy dużo, a mamy apetyt na jeszcze więcej!

Walczymy, a Twój 1% podatku może w tym pomóc! Pomóż kobietom w pandemii, w PIT wpisz Fundacja Rodzić po Ludzku KRS: 0000 150 773.

 

Statystyki FRPL 3

 

 

Mamy dla Was prezent z okazji 25-lecia Fundacji Rodzić po Ludzku

Świętujemy dalej jubileusz 25-lecia powstania Fundacji Rodzić po Ludzku! Chcemy świętować go z Wami :)

 

Chcemy podziękować Wam w szczególny sposób za to, że jesteś blisko nas i wspieracie naszą misję pomagania kobietom w ciąży, w porodzie i w połogu.

Czytaj więcej: Mamy dla Was prezent z okazji 25-lecia Fundacji Rodzić po Ludzku

W stracie nie jesteś sama! Apelujemy do szpitali

Strata dziecka to jedno z najtrudniejszych doświadczeń, jakie może dotknąć kobietę. W tym trudnym czasie powinna ona być otoczona szczególną opieką, tak ze strony personelu, jak i osób jej najbliższych. Raport Naczelnej Izby Kontroli, o którym pisałyśmy kilka tygodni temu pokazał, że w wielu szpitalach kobieta po stracie nie może liczyć na odpowiednie wsparcie.

Czytaj więcej: W stracie nie jesteś sama! Apelujemy do szpitali

Wciąż walczymy na Podkarpaciu

Słyszymy Wasze głosy o trudnej sytuacji w dostępności porodów rodzinnych na Podkarpaciu. Niemal codziennie piszecie nam, że w wybranym przez Was szpitalu nie ma porodów rodzinnych. Zainterweniowałyśmy dla Was i są już zmiany na lepsze! Szpitale powoli otwierają się na porody rodzinne

Czytaj więcej: Wciąż walczymy na Podkarpaciu

Stajemy w obronie urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich

Podpisałyśmy się pod oświadczeniem organizacji społecznych sprzeciwiających się zawłaszczeniu funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich. Trybunał Konstytucyjny wydał w zeszły czwartek wyrok stwierdzający niekonstytucyjność przepisów o kontynuacji prac Rzecznika Praw Obywatelskich po zakończeniu jego pięcioletniej kadencji a przed wyborem nowego Rzecznika. 

Czytaj więcej: Stajemy w obronie urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich

Interweniujemy w Oleśnie

Zaczęło się od jednej kobiety, która wzięła sprawę w swoje ręce i skierowała do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oleśnie pytania w kwestiach dotyczących Jej praw porodu bez maseczki, nie wyrażenia zgody na izolację dziecka wbrew jej woli w przypadku zakażenia COVID-19 oraz możliwości kangurowania dziecka przez ojca, gdyby poród zakończył się cesarskim cięciem.

Czytaj więcej: Interweniujemy w Oleśnie

Apelujemy do Naczelnej Izby Lekarskiej

W naszych działaniach często współpracujemy z pracownikami opieki medycznej. Mądrymi, odpowiedzialnymi i odważnymi lekarzami i położnymi. Dzięki ich fachowej wiedzy i wsparciu jesteśmy w stanie podejmować racjonalne działania. Szanujemy poglądy ludzi, którzy całe życie poświęcili medycynie, nawet jeśli nie zawsze się z nimi zgadzamy.

Czytaj więcej: Apelujemy do Naczelnej Izby Lekarskiej

25-lat Fundacji. Zapraszamy na stronę jubileuszową!

Nasza Fundacja obchodzi w tym roku 25 lat! Taki jubileusz to ważny moment, jednocześnie wciąż jest wiele do zrobienia i nie spoczywamy na laurach. Szczególnie teraz w czasie pandemii. Z okazji 25-lecia Fundacji stworzyłyśmy stronę jubileuszową, by pokazać Wam, jak to wszystko było, skąd pomysł na “rodzenie po ludzku” i ile w tej kwestii udało się nam wspólnie zrobić. Wspólnie, bo przez te 25 lat towarzyszło Fundacji tysiące kobiet, położnych, osób wspierających. Bez nich ta zmiana, która się zaczęła wraz z pierwszą akcją "rodzić po ludzku", nie byłaby możliwa. 

 

projekty FB 86

 

Jubileusz to też dobry moment, żeby się zatrzymać na chwilę i objąć refleksją Dekalog “rodzenia po ludzku”, który powstał 25 lat temu. Walczymy o to, żeby nasz Dekalog nie był tylko abstrakcyjnym prawem, takim na papierze. Chcemy, żeby te zasady były przestrzegane. Zapraszamy na stronę jubileuszową i poznanie Dekalogu w nowej odsłonie: Dekalog “rodzenia po ludzku”.

Chcemy poznać też Wasze opinie o Dekalogu. Jeżeli uważacie, że coś należy w nim zmienić napiszcie nam o tym: ankieta "Co to znaczy dla Ciebie "rodzić po ludzku"

Będziemy świętować początek jubileuszu w swoich domach, które rok temu stały się też miejscem naszej pracy. Będziemy działać dalej, słuchać kobiet, wspierać je i reagować gdy dzieje im się krzywda. Będziemy nadal pytać, czego potrzebują rodzące i młode matki. Będziemy czujnie patrzeć na ręce osobom decyzyjnym i naciskać na wprowadzanie zmian. 

Świętujcie z nami! Zróbcie sobie kawę, weźcie ciastko i zajrzyjcie na stronę 25-lecia Fundacji. Przeczytajcie o naszej historii, obejrzyjcie zdjęcia z ważnych momentów, z salonów i od kuchni. Zobaczycie jak zmieniał się nasz zespół przez te 25 lat, posłuchacie o tym dlaczego jesteśmy w Fundacji i jakie mamy fundacyjne marzenia. Zapraszamy!

Bądźcie z nami!

 

logo niw proo

 

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe