Napisz do swojego konsultanta! Niech się dowie!

Konsultanci krajowi i wojewódzcy pełnią rolę doradczą i nadzorczą co do poszczególnych aspektów opieki medycznej w polskim systemie ochrony zdrowia. Ich stanowisko stanowi niezwykle istotny wkład dla pracy polskich lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych,położnych i innych pracowników ochrony zdrowia.

Chociaż ich zalecenia i rekomendacje nie są źródłem prawa, ich zdanie, jako specjalistów w określonych dziedzinach, jest wyjątkowo ważne. Konsultanci mają obowiązek kontrolować podlegające sobie placówki pod kątem postępowania zgodnego z najnowszą wiedzą medyczną. 

 

Z informacji, które dostajemy wynika, że czasami głos konsultantów w dziedzinie neonatologii nie jest wystarczająco słyszalny i że często nie mają oni pełnej świadomości na temat tego, co się dzieje na polskich porodówkach. Szczególnie w czasie epidemii. Zachęcamy Was do zgłaszania im nieprawidłowości, które zauważyłyście w szpitalach. Chociaż krajowi i wojewódzcy konsultanci nie podejmują ostatecznych decyzji mających bezpośredni wpływ na funkcjonowanie szpitali, ich głos ma znaczenie. 

 

TUTAJ możecie znaleźć adresy e-mail krajowych i wojewódzkich konsultantów - nie bójcie się do nich pisać i dzielić Waszymi historiami z porodów oraz tym jak ograniczenia wpłynęły na Was i Wasze rodziny. Tylko dzięki Waszym działaniom wspólnie możemy zmienić sytuację na porodówkach w czasach covid!

 

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe