NARODOWY PROGRAM ZDROWIA NA LATA 2021-2025

Zakończyły się konsultacje publiczne projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021–2025. Ten dokument dotyczy nas wszystkich -  wyznacza na kolejne 5 lat najważniejsze zadania na rzecz poprawy zdrowia a tym samym jakości życia. 

W naszych uwagach wniosłyśmy o  wprowadzenie zadań z zakresu promocji karmienia piersią jako profilaktyki nadwagi i otyłości oraz ochrony zdrowia prokreacyjnego.

 

Dlaczego uważamy, że to ważne?

Celem Fundacji jest także szerzenie wiedzy na temat karmienia piersią i właściwości, jakie posiada mleko matki nie tylko wśród kobiet w okresie okołoporodowym, ale także wśród personelu medycznego. Karmienie piersią to nie tylko kwestia wartości odżywczych i możliwości nawiązania więzi między matką a dzieckiem, co wpływa na stabilizację psychiczno-emocjonalną obojga, ale także, jak wskazują badania naukowe, na ochronę przed otyłością i nadwagą. Monitoringi prowadzone przez Fundację wskazują, że kobiety wciąż nie otrzymują odpowiedniego wsparcia w karmieniu piersią lub mlekiem mamy. Naszym zdaniem zmiana w tym zakresie wymaga wieloletnich programów profilaktycznych i pomocowych.

Stanowisko Fundacji

 

Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby być niezależne i patrzeć instytucjom i władzy na ręce, sprawdzać 400 porodówek, interweniować, dawać Wam wsparcie i dostarczać informacji. Teraz, w okresie pandemii musimy być silne i skuteczne, prężnie działać dla Was i zmieniać porodówki. Jak możecie wspierać nasze działania?

☕️kawą czyli przekazując Fundacji raz w miesiącu darowiznę nr konta: 79 1560 0013 2353 7811 8000 0001,  https://gdzierodzic.info/wspieram/ 

możesz wesprzeć darowizną naszą zbiórkę "Na pomoc  matkom"   www.facebook.com/donate/567155160902294/ 

organizując zbiórkę na Facebooku z okazji narodzin dziecka lub swoich urodzin

www.facebook.com/fundacjarodzicpoludzku/fundraisers/ 

przekazując raz w roku 1% swojego podatku KRS: 0000 150 773

Jeżeli to w jakich warunkach rodzą się dzieci w Polsce, a kobiety zostają matkami jest dla Ciebie ważne, dorzuć cegiełkę, wpływaj na zmiany!

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe