Apelujemy do Naczelnej Izby Lekarskiej

W naszych działaniach często współpracujemy z pracownikami opieki medycznej. Mądrymi, odpowiedzialnymi i odważnymi lekarzami i położnymi. Dzięki ich fachowej wiedzy i wsparciu jesteśmy w stanie podejmować racjonalne działania. Szanujemy poglądy ludzi, którzy całe życie poświęcili medycynie, nawet jeśli nie zawsze się z nimi zgadzamy.

Same często musimy podejmować działania, które przez wielu odczytywane są jako “walka z systemem”. Tym większy nasz sprzeciw budzą doniesienia medialne, które dotyczą wniosku złożonego przez Pana Krzysztofa Saczkę, pełniącego obowiązki Głównego Inspektora Sanitarnego, w którym domaga się pozbawienia dra Pawła Grzesiowskiego prawa do wykonywania zawodu. Wyrażamy swoje poparcie dla działań dra Pawła Grzesiowskiego oraz stanowczo protestujemy wobec próby ograniczania wolności słowa i  prawa do krytyki!  

 

Wystosowałyśmy pismo do Naczelnej Izby Lekarskiej, w którym sprzeciwiamy się jakimkolwiek próbom ograniczenia wolności wypowiedzi przedstawicieli zawodów medycznych. Uważamy, że tylko oparta na szacunku dyskusja prowadzi do rozwoju nauk medycznych oraz polepszenia sytuacji pacjentów. Nie możemy się zgodzić na zastraszanie osób, które w oparciu o dowody naukowe krytykują działania obecnej władzy. 

 

Nie można pozwolić, by pracownicy ochrony zdrowia obawiali się wypowiadać publicznie, komentować proponowane rozwiązania, czy wręcz alarmować opinię publiczną w sytuacjach, które tego w ich opinii wymagają. W interesie społecznym jest, by w przestrzeni publicznej toczyła się dyskusja publiczna z udziałem niezależnych ekspertów  pochodzących z różnych środowisk medycznych!

 

Treść pisma

 

 

Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby być niezależne i patrzeć instytucjom i władzy na ręce, sprawdzać 400 porodówek, interweniować, dawać Wam wsparcie i dostarczać informacji. Teraz, w okresie pandemii musimy być silne i skuteczne, prężnie działać dla Was i zmieniać porodówki. Jak możecie wspierać nasze działania?

☕️kawą czyli przekazując Fundacji raz w miesiącu darowiznę nr konta: 79 1560 0013 2353 7811 8000 0001,  https://gdzierodzic.info/wspieram/ 

możesz wesprzeć darowizną naszą zbiórkę "Na pomoc  matkom"   www.facebook.com/donate/567155160902294/ 

organizując zbiórkę na Facebooku z okazji narodzin dziecka lub swoich urodzin

www.facebook.com/fundacjarodzicpoludzku/fundraisers/ 

przekazując raz w roku 1% swojego podatku KRS: 0000 150 773

Jeżeli to w jakich warunkach rodzą się dzieci w Polsce, a kobiety zostają matkami jest dla Ciebie ważne, dorzuć cegiełkę, wpływaj na zmiany!

 

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe