Wciąż walczymy na Podkarpaciu

Słyszymy Wasze głosy o trudnej sytuacji w dostępności porodów rodzinnych na Podkarpaciu. Niemal codziennie piszecie nam, że w wybranym przez Was szpitalu nie ma porodów rodzinnych. Zainterweniowałyśmy dla Was i są już zmiany na lepsze! Szpitale powoli otwierają się na porody rodzinne

Niestety szpitale w Rzeszowie pozostają ostoją niezgodnego z zaleceniami procederu. Nadal żaden ze szpitali w tym mieście nie umożliwia porodów rodzinnych. Wiemy, że co najmniej w 2 z nich w obecnym stanie epidemicznym jest to niemożliwe. Zachowanie dyrekcji szpitala Pro-Familia uważamy za godzące w podstawowe prawa pacjenta. Szpital ten ma przecież największą ilość jednoosobowych sal porodowych w regionie, jednak do dzisiaj nie umożliwia porodów z osobą towarzyszącą. Od dyrekcji i pracowników szpitala usłyszałyście już chyba wszystko: “przywrócimy porody jak zaszczepi się personel” czy  “przywrócimy porody jak zmniejszy się liczba zakażeń”, ale również “nie przywrócimy porodów rodzinnych, bo taka jest nasza decyzja”. 

 

Mamy dość wymówek! Składamy wniosek do Rzecznika Praw Pacjenta o stwierdzenie w tym szpitalu naruszenia zbiorowych praw pacjenta i nałożenie kary finansowej.

Złożyłyśmy również wniosek do Marszałka wojewodztwa podkarpackiego oraz oddziału podkarpackiego Narodowego Funduszu Zdrowia o kontrolę dostępności porodów rodzinnych w wybranych szpitalach Podkarpacia.

Wniosek Rzecznik Praw Pacjenta

Wniosek NFZ

Wniosek Marszałek Województwa

 

Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby być niezależne i patrzeć instytucjom i władzy na ręce, sprawdzać 400 porodówek, interweniować, dawać Wam wsparcie i dostarczać informacji. Teraz, w okresie pandemii musimy być silne i skuteczne, prężnie działać dla Was i zmieniać porodówki. Jak możecie wspierać nasze działania?

☕️kawą czyli przekazując Fundacji raz w miesiącu darowiznę nr konta: 79 1560 0013 2353 7811 8000 0001,  https://gdzierodzic.info/wspieram/ 

możesz wesprzeć darowizną naszą zbiórkę "Na pomoc  matkom"   www.facebook.com/donate/567155160902294/ 

organizując zbiórkę na Facebooku z okazji narodzin dziecka lub swoich urodzin

www.facebook.com/fundacjarodzicpoludzku/fundraisers/ 

przekazując raz w roku 1% swojego podatku KRS: 0000 150 773

Jeżeli to w jakich warunkach rodzą się dzieci w Polsce, a kobiety zostają matkami jest dla Ciebie ważne, dorzuć cegiełkę, wpływaj na zmiany!

 

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe