W stracie nie jesteś sama! Apelujemy do szpitali

Strata dziecka to jedno z najtrudniejszych doświadczeń, jakie może dotknąć kobietę. W tym trudnym czasie powinna ona być otoczona szczególną opieką, tak ze strony personelu, jak i osób jej najbliższych. Raport Naczelnej Izby Kontroli, o którym pisałyśmy kilka tygodni temu pokazał, że w wielu szpitalach kobieta po stracie nie może liczyć na odpowiednie wsparcie.

Bardzo trudno było tym z was, które doznałyście straty w czasie epidemii. Są placówki, które nie pozwalają na obecność osoby bliskiej na oddziale szpitalnym nawet w tak trudnej sytuacji! Apelujemy do dyrekcji szpitali i ordynatorów oddziałów ginekologiczno-położniczych o poszanowanie gwarantowanych kobietom praw! Przede wszystkim apelujemy o serce i ludzkie podejście! Pozostawienie kobiety po stracie bez wsparcia osób bliskich oceniamy jako barbarzyńskie. Utracone dzieci to również osierocone rodziny - ojcowie, babcie, dziadkowie. Oni też mają prawo do pożegnania się z dzieckiem.

Do wszystkich szpitali w Polsce rozesłałyśmy pismo, w którym apelujemy o zaprzestanie procederu uniemożliwiającego przeżywanie straty i żałoby z osobami bliskimi. Z jego treścią możecie zapoznać się klikając w ten link.

Jeśli masz w sobie siłę, żeby podzielić się swoją historią napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .

 

Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby być niezależne i patrzeć instytucjom i władzy na ręce, sprawdzać 400 porodówek, interweniować, dawać Wam wsparcie i dostarczać informacji. Teraz, w okresie pandemii musimy być silne i skuteczne, prężnie działać dla Was i zmieniać porodówki. Jak możecie wspierać nasze działania?

☕️kawą czyli przekazując Fundacji raz w miesiącu darowiznę nr konta: 79 1560 0013 2353 7811 8000 0001,  https://gdzierodzic.info/wspieram/ 

możesz wesprzeć darowizną naszą zbiórkę "Na pomoc  matkom"   www.facebook.com/donate/567155160902294/ 

organizując zbiórkę na Facebooku z okazji narodzin dziecka lub swoich urodzin

www.facebook.com/fundacjarodzicpoludzku/fundraisers/ 

przekazując raz w roku 1% swojego podatku KRS: 0000 150 773

Jeżeli to w jakich warunkach rodzą się dzieci w Polsce, a kobiety zostają matkami jest dla Ciebie ważne, dorzuć cegiełkę, wpływaj na zmiany!

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe