Walczymy o prawa dzieci i ich rodziców! Apelujemy do Rzeczników

Co dzień słuchamy Waszych opowieści, w których powtarza się smutna skarga - nie możecie opiekować się swoimi dziećmi, które przebywają w szpitalach. Uważamy, że każde dziecko ma prawo do obecności rodziców lub opiekunów w trakcie hospitalizacji.

Poczucie osamotnienia, jakiego doświadczają dzieci w trakcie pobytu w szpitalu, ma kolosalny wpływ na ich dalsze zdrowie i życie. Liczne badania naukowe wskazują, że obecność rodzica/opiekuna podczas pobytu w szpitalu obniża poziom stresu u dziecka i wpływa na jego poczucie bezpieczeństwa, co z kolei korzystnie wpływa na proces terapeutyczny. Pozbawienie chorego dziecka wsparcia bliskich może wywołać u niego uczucie porzucenia i zaburzyć więź między nim a rodzicem/opiekunem. Doświadczenie to może spowodować traumę i, w rezultacie, wymagać kolejnego długotrwałego leczenia.

Wystosowałyśmy apel do Rzecznika Praw Pacjenta i Rzecznika Praw Dziecka o zajęcie stanowiska. Chcemy, by Rzecznicy oficjalnie uznali, że nawet w czasie pandemii rodzice mają prawo do nieprzerwanego pobytu w szpitalu ze swoim dzieckiem, a dzieci - do nieograniczonej opieki rodziców. Trzymajcie kciuki za szybkie i pomyślne rozwiązanie tej ważnej dla nas wszystkich sprawy!

Pismo do RPP

Pismo do RPD

 

Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby być niezależne i patrzeć instytucjom i władzy na ręce, sprawdzać 400 porodówek, interweniować, dawać Wam wsparcie i dostarczać informacji. Teraz, w okresie pandemii musimy być silne i skuteczne, prężnie działać dla Was i zmieniać porodówki. Jak możecie wspierać nasze działania?

☕️kawą czyli przekazując Fundacji raz w miesiącu darowiznę nr konta: 79 1560 0013 2353 7811 8000 0001,  https://gdzierodzic.info/wspieram/ 

możesz wesprzeć darowizną naszą zbiórkę "Na pomoc  matkom"   www.facebook.com/donate/567155160902294/ 

organizując zbiórkę na Facebooku z okazji narodzin dziecka lub swoich urodzin

www.facebook.com/fundacjarodzicpoludzku/fundraisers/ 

przekazując raz w roku 1% swojego podatku KRS: 0000 150 773

Jeżeli to w jakich warunkach rodzą się dzieci w Polsce, a kobiety zostają matkami jest dla Ciebie ważne, dorzuć cegiełkę, wpływaj na zmiany!

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe