Fundacja Rodzić po Ludzku zaprasza do pracy

Poszukujemy prawniczki/prawnika do prowadzenia działań prawnych, interwencyjnych i rzeczniczych Fundacji.

Zapraszamy do zespołu Fundacji Rodzić po Ludzku. Jesteśmy organizacją pozarządową działającą od ponad 22 lat na rzecz kobiet w ciąży i matek małych dzieci. Sprawdzamy jak działają szpitale, jak przestrzegają praw pacjenta i Standardów Opieki Okołoporodowej, jak traktowane są kobiety, ich dzieci, staramy się interweniować tam, gdzie łamane jest prawo. Prowadzimy także działania rzecznicze wobec decydentów w ochronie zdrowia. Walczymy o jawność na polskich porodówkach, a uzyskane informacje publikujemy na portalu www.gdzierodzic.info.

Przewidujemy dla Ciebie wiele wyjątkowych działań, które będziesz realizować samodzielnie oraz wspólnie z naszym zespołem. Będziesz odpowiedzialna/y za: udzielanie porad prawnych kobietom w ciąży i po porodzie, prowadzenie interwencji wobec placówek naruszających prawo, budowanie strategii działań interwencyjnych i rzeczniczych, pozyskiwanie informacji publicznej od instytucji, oraz pomoc w działaniach Fundacji. 

Oferujemy pracę w ciekawym zespole. Wierzymy, że warto się w życiu strać i ulepszać świat. Staramy się wcielać tę ideę w życie, a działamy po to, żeby każda kobieta w Polsce mogła urodzić po ludzku – z poszanowaniem intymności i godności. Chcemy i staramy się, by opieka okołoporodowa w Polsce odpowiadała na potrzeby kobiet i stawiała je w centrum, a prawa człowieka były respektowane we wszystkich placówkach. 

Jeśli jesteś osobą, która tak jak my wierzy, że każda kobieta ma prawo do godnego porodu, chcesz podejmować interwencje, walczyć o poprawę opieki okołoporodowej, to zgłoś się do nas. Zapraszamy do współpracy.

Wymagania: wykształcenie prawnicze, zainteresowanie kwestiami prawa medycznego oraz prawami człowieka, mile widziane doświadczenie w pracy. Niezbędna dobra komunikatywność, umiejętność organizacji pracy i współpracy zespołowej, biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie oraz umiejętności obsługi komputera: MS Office.

Warunki współpracy:

Oferujemy współpracę w wymiarze 80 godzin miesięcznie z wynagrodzeniem na poziomie 23-30 zł brutto za godzinę, w zależności od formy zatrudnienia. Forma zatrudnienia do uzgodnienia. 

Rekrutacja rozpoczyna się 05.08. 2021, a kończy 15.08.2021 r.

Prosimy o przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego w formacie PDF. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Oferty otrzymane lub uzupełniane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data wpływu).

 

law-40007 1280 1

zdjęcie Pixabay.com  

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe