Konferencja prasowa "Czy w pandemii można urodzić po ludzku?". Prezentacja najnowszego raportu Fundacji o opiece okołoporodowej w czasie pandemii COVID-19

Jak wygląda sytuacja kobiet rodzących w Polsce w czasach pandemii COVID-19? Jak pracuje się na porodówce w czasach pandemii? Zapraszamy na konferencję prasową, na której zaprezentujemy najnowszy raport Fundacji pt. Opieka okołoporodowa podczas pandemii COVID-19 w świetle doświadczeń kobiet i personelu medycznegoKonferencja odbędzie się 30 listopada 2021 r. o godz. 10.00 na fanpage'u Fundacji.

 

Fundacja Rodzić po Ludzku po raz kolejny zbadała sytuację na salach porodowych i na oddziałach położniczych w Polsce. Zebrała doświadczenia od kobiet rodzących w czasach pandemii oraz od personelu medycznego pracującego na porodówkach w czasach COVID-19. Na konferencji przedstawione zostaną informacje zebrane od ponad 10 tys. kobiet i setek położnych, lekarek, lekarzy pracujących na salach porodowych i oddziałach położniczych oraz od dyrektorów szpitali. 

Opowiemy o warunkach w jakich rodzą kobiety, o tym jak są traktowane, w placówkach medycznych, jakie wsparcie i pomoc otrzymują. Przedstawimy także najważniejsze wyniki dotyczące realizacji Standardu Opieki Okołoporodowej oraz porozmawiamy o tym, jak poradziliśmy sobie z kwestią przemocy położniczej.

Przekażemy to, czego dowiedziałyśmy się o warunkach w jakich pracuje personel medyczny sprawujący opiekę nad matkami i dziećmi, o trudnościach i kosztach pracy w czasach pandemii, o relacjach personelu z kobietami. Pokażemy jak wygląda zarządzanie opieką okołoporodową w czasach kryzysu w Polsce.      

Pytania podczas konferencji będzie można zadawać na facebookowym fanpage'u bezpośrednio pod transmisją. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

 

głos matek 10

 


 

Projekt "Na straży praw rodzących w czasach kryzysu" jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. 

 

Active-citizens-fund4x 

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe