Zbieramy doświadczenia położnych i lekarzy pracujących w czasie pandemii. Ankieta dla personelu placówek położniczych.

Drogie położne, lekarki, lekarze! Prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety na temat pracy w pandemii na salach porodowych i oddziałach położniczych. Zależy nam, żeby się dowiedzieć, co Wam pomogło, a co utrudniało pracę w pandemii, na kogo mogliście liczyć, a co zawiodło. Jak wyglądały relacje z kobietami, a jak z przełożonymi? Czego się obawialiście? Co powinno zostać poprawione na przyszłość? Zależy nam na usłyszeniu Waszego głosu! 

 

projekty FB 79 

Czytaj więcej: Zbieramy doświadczenia położnych i lekarzy pracujących w czasie pandemii. Ankieta dla personelu...

Mówimy NIE maseczkom w czasie porodu

Zdaniem Fundacji sala porodowa nie jest miejscem ogólnodostępnym, a co z tym związane, kobieta rodząca w I, II lub III okresie porodu nie jest zobligowana do zasłaniania nosa ani ust. Wysłałyśmy nasze stanowisko do dyrektorów wszystkich szpitali w Polsce.

Czytaj więcej: Mówimy NIE maseczkom w czasie porodu

Stajemy po stronie kobiet w Bielsko Białej!

Kobiety w Bielsko-Białej wzięły sprawy w swoje ręce i aktywnie piszą do dyrektorów szpitali i Rzecznika Praw Pacjenta wnioski o wznowienie porodów rodzinnych. W całym mieście nie ma żadnego szpitala, który by to umożliwiał. 

Czytaj więcej: Stajemy po stronie kobiet w Bielsko Białej!

Porody rodzinne znów możliwe w Lublinie

Dobre wieści! Przywrócone zostały od 1 marca br. porody z osobą towarzyszącą w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lublinie. Nasza interwencja u Wojewody Lubelskiego i w Urzędzie Marszałkowskim poskutkowała.

Czytaj więcej: Porody rodzinne znów możliwe w Lublinie

Walczymy o porody rodzinne na Podkarpaciu!

Otrzymałyśmy od Was liczne skargi związane z niedostępnością porodów rodzinnych w województwie podkarpackim. Informowałyście nas, że jeszcze w styczniu w żadnym szpitalu w regionie nie były możliwe porody rodzinne!!! Skontaktowałyśmy się z prawie wszystkimi szpitalami w regionie i jedynie dwa z nich planowały przywrócenie porodów rodzinnych. 

Czytaj więcej: Walczymy o porody rodzinne na Podkarpaciu!

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe