Nie ustajemy w walce o porody rodzinne!

 

Nie ustajemy w walce o porody rodzinne! Wysłałyśmy nasze stanowisko na temat możliwości przeprowadzania porodów rodzinnych do dyrektorów wszystkich szpitali w Polsce. Wskazujemy w nim, że w przypadku, gdy szpital spełnia wszystkie wymogi zaleceń Konsultantów krajowych  dniu 15 lipca 2020 r. porody rodzinne powinny się odbywać!

Naszym zdaniem, sytuacja, w której pomimo, że szpital spełnia zalecenia i nie zezwala się na porody rodzinne jest naruszeniem zbiorowych praw pacjenta!

 

Przesłałyśmy również wiadomość do szpitali w województwie kujawsko-pomorskim, w których według naszej wiedzy wciąż nie są dostępne porody rodzinne przypominając, że zalecenia wojewody kujawsko-pomorskiego zakazujące porodów rodzinnych na terenie województwa zostały odwołane. Z czego bardzo się cieszymy, czekamy teraz aż wszystkie placówki z tego województwa przywrócą porody rodzinne!

 

TREŚĆ STANOWISKA FUNDACJI

 

Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby być niezależne i patrzeć instytucjom i władzy na ręce, sprawdzać 400 porodówek, interweniować, dawać Wam wsparcie i dostarczać informacji. Teraz, w okresie pandemii musimy być silne i skuteczne, prężnie działać dla Was i zmieniać porodówki. Jak możecie wspierać nasze działania?

☕️kawą czyli przekazując Fundacji raz w miesiącu darowiznę nr konta: 79 1560 0013 2353 7811 8000 0001,  https://gdzierodzic.info/wspieram/ 

możesz wesprzeć darowizną naszą zbiórkę "Na pomoc  matkom"   www.facebook.com/donate/567155160902294/ 

organizując zbiórkę na Facebooku z okazji narodzin dziecka lub swoich urodzin

www.facebook.com/fundacjarodzicpoludzku/fundraisers/ 

przekazując raz w roku 1% swojego podatku KRS: 0000 150 773

Jeżeli to w jakich warunkach rodzą się dzieci w Polsce, a kobiety zostają matkami jest dla Ciebie ważne, dorzuć cegiełkę, wpływaj na zmiany!

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe