Szczepienia rodziców dzieci hospitalizowanych

Fundacja zwróciła się do Ministerstwa Zdrowia z apelem o zakwalifikowanie rodziców dzieci hospitalizowanych (nie będących wcześniakami) przebywających na oddziałach Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka bezzwłocznie do szczepień przeciwko COVID-19. 

Wciąż otrzymujemy informacje, że wizyty na oddziałach intensywnej terapii noworodka w większości szpitali są bardzo utrudnione. Piszecie, że widzicie swoje dzieci raz w tygodniu przez 30 min., albo jeszcze rzadziej. Z wielką radością przyjęłyśmya informację, iż rodzice wcześniaków zostali zakwalifikowani do szczepień przeciwko COVID-19 w ramach grupy „0” – jednak stoimy na stanowisku, iż matki i ojcowie dzieci hospitalizowanych (nie będących wcześniakami) nie powinni być dyskryminowani. Zagwarantowane powinno im być prawo do bezzwłocznego szczepienia, pozostawiając jednak po ich stronie decyzję czy chcą z tej możliwości skorzystać.

Petycja Fundacji Rodzić po Ludzku "W obronie noworodków" podpisana przez ponad 115 tysięcy osób i złożona w zeszłym roku do Ministerstwa Zdrowia dotyczyła właśnie możliwości odwiedzania przez rodziców wszystkich hospitalizowanych dzieci, bez tworzenia kategorii i podziałów. Stop separacji - oznaczało prawo do obecności przy swoich dzieciach dla wszystkich rodziców. 

Pismo Fundacji do Ministerstwa Zdrowia

 

Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby być niezależne i patrzeć instytucjom i władzy na ręce, sprawdzać 400 porodówek, interweniować, dawać Wam wsparcie i dostarczać informacji. Teraz, w okresie pandemii musimy być silne i skuteczne, prężnie działać dla Was i zmieniać porodówki. Jak możecie wspierać nasze działania?

☕️kawą czyli przekazując Fundacji raz w miesiącu darowiznę nr konta: 79 1560 0013 2353 7811 8000 0001,  https://gdzierodzic.info/wspieram/ 

możesz wesprzeć darowizną naszą zbiórkę "Na pomoc  matkom"   www.facebook.com/donate/567155160902294/ 

organizując zbiórkę na Facebooku z okazji narodzin dziecka lub swoich urodzin

www.facebook.com/fundacjarodzicpoludzku/fundraisers/ 

przekazując raz w roku 1% swojego podatku KRS: 0000 150 773

Jeżeli to w jakich warunkach rodzą się dzieci w Polsce, a kobiety zostają matkami jest dla Ciebie ważne, dorzuć cegiełkę, wpływaj na zmiany!

 

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe