Walczymy o porody rodzinne na Podkarpaciu!

Otrzymałyśmy od Was liczne skargi związane z niedostępnością porodów rodzinnych w województwie podkarpackim. Informowałyście nas, że jeszcze w styczniu w żadnym szpitalu w regionie nie były możliwe porody rodzinne!!! Skontaktowałyśmy się z prawie wszystkimi szpitalami w regionie i jedynie dwa z nich planowały przywrócenie porodów rodzinnych. 

W związku z tym, że większość szpitali spełnia wymagania określone w zaleceniach ministerialnych, czyli posiadają jednoosobowe sale porodowe z wyodrębnionym węzłem sanitarnym, złożyłyśmy wnioski do wojewody, wojewódzkiego oddziału NFZ oraz konsultanta wojewódzkiego w celu podjęcia działań w tym zakresie. 

 

 

Pismo do wojewody

Pismo do konsultantki

Pismo do NFZ

 

Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby być niezależne i patrzeć instytucjom i władzy na ręce, sprawdzać 400 porodówek, interweniować, dawać Wam wsparcie i dostarczać informacji. Teraz, w okresie pandemii musimy być silne i skuteczne, prężnie działać dla Was i zmieniać porodówki. Jak możecie wspierać nasze działania?

☕️kawą czyli przekazując Fundacji raz w miesiącu darowiznę nr konta: 79 1560 0013 2353 7811 8000 0001,  https://gdzierodzic.info/wspieram/ 

możesz wesprzeć darowizną naszą zbiórkę "Na pomoc  matkom"   www.facebook.com/donate/567155160902294/ 

organizując zbiórkę na Facebooku z okazji narodzin dziecka lub swoich urodzin

www.facebook.com/fundacjarodzicpoludzku/fundraisers/ 

przekazując raz w roku 1% swojego podatku KRS: 0000 150 773

Jeżeli to w jakich warunkach rodzą się dzieci w Polsce, a kobiety zostają matkami jest dla Ciebie ważne, dorzuć cegiełkę, wpływaj na zmiany!

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe