Rejestracja Wrocław

Pytania o dostępne miejsca w przypadku rezygnacji osób zgłoszonych prosimy kierować na e-mail: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Wrocław

Konferencje 2019

„Położne kobiet – siła w porozumieniu”

Wrocław, 13 listopada 2019 

 

 

Hotel Śląsk, ul. Oporowska 60

53-434 Wrocław

 

 

Program

 

08.30–09.30  Rejestracja uczestników

09.30–09.50 Rozpoczęcie Konferencji -Położna w sieci” – Joanna Pietrusiewicz, prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku; partnerem wykładu jest Polski Bank Komórek Macierzystych

09.50–10.50 Jak badać ryzyko i nasilenie objawów depresji w okresie ciąży i po porodzie? Dlaczego jest to ważne?

Dr Magdalena Chrzan-Dętkoś – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, pracowniczka Zakładu Psychologii i Psychopatologii Rozwoju Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jest autorką publikacji dotyczących rozwoju wcześniaków, a także leczenia i profilaktyki depresji poporodowej oraz depresji ciężarnych. Współpracuje ze Szpitalem Świętego Wojciecha w Gdańsku – obecnie jest kierowniczką merytoryczną programu profilaktycznego „Przystanek Mama” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Power przez Copernicus Podmiot Leczniczy w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

 

10.50–11.05 Zadbana mama to szczęśliwa mama – czy/jak położna może wesprzeć kobietę w pielęgnacji skóry w czasie ciąży i wczesnego macierzyństwa?” – Dorota Graboś, biotechnolog, ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry (Bio-Oil)

11.05–11.20 Jak pomóc mamom dłużej karmić piersią? Rola położnej w profesjonalnym wsparciu i edukacji już podczas ciąży" Daria Jeżewska, położna (Philips Avent)

11.20–11.50 Przerwa

11.50–12.05 Wszystko czego nie wiecie o diecie w ciąży – quiz naukowy” – Szymon Czupkiewicz (Nutropharma) 

12.05–13.05 Ocena aktu karmienia piersią – nowe narzędzie pracy

Agnieszka Muszyńska – magister położnictwa, posiada Certyfikat Doradcy Laktacyjnego, członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych. Pracuje w Szpitalu Klinicznym  im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, na stanowisku edukator do spraw laktacji, gdzie prowadzi poradnię laktacyjną. Zajmuje się także szkoleniem personelu z zakresu laktacji, przeprowadza ankiety wśród pacjentek dotyczące edukacji i wsparcia laktacyjnego, pomaga matkom karmić swoje dzieci piersią, wspiera także matki oddzielone od swoich dzieci. Jest wykładowczynią i trenerką praktyk w Centrum Nauki o Laktacji.

13.05–13.20Opóźniona laktogeneza II - jak wspierać matkę?” – mgr Agnieszka Muszyńska (wykład w ramach grantu edukacyjnego marki Femaltiker)

13.20–13.50 Przerwa

13.50–14.50Współczesna generacja rodzących Y i Z – czy i jak możemy się porozumieć?

Anna Jankowska-Zdral– certyfikowana trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (licencja trenerskie I stopnia), psycholożka, trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych. Od ponad 15 lat przygotowuje i prowadzi w Fundacji Rodzić po Ludzku oraz w szpitalach szkolenia rozwijające umiejętności społeczne dla  położnych.

14.50–15.00 Zakończenie konferencji

15.15–16.00 Warsztat: Pielęgnacja ran i blizn po porodzie naturalnym oraz cięciu cesarskim - jak pomóc pacjentce?"  prowadząca: położna Agnieszka Gąsior-Guziak; organizator: firma Verco S.A.       

 

Konferencje 2019 - ruszamy pod hasłem "Położne kobiet - siła w porozumieniu"

Zapraszamy położne oraz wszystkich profesjonalistów zajmujących się kobietami w okresie ciąży, porodu i połogu do udziału w naszych tegorocznych konferencjach.

 

Odwiedzimy 5 miast. Będziemy jeździły pod hasłem: „Położne kobiet – siła w porozumieniu”.

 

   Celem tegorocznych konferencji jest wzmacnianie dobrego porozumienia między położnymi i kobietami, korzystającymi z ich profesjonalnej opieki. Każda ze stron ma swoją perspektywę i percepcję, swoje potrzeby i cele – jednak wierzymy, że istnieje wiele wspólnych płaszczyzn konstruktywnej współpracy. Zależy nam na mocnej pozycji zawodu położnej w naszym kraju, tak samo jak zależy nam na wzmacnianiu kobiet w tym szczególnym dla nich okresie.
     Nowy Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej nakłada na personel medyczny nowe obowiązki. Jeden z zapisów Rozporządzenia Ministra zobowiązuje osobę sprawującą opiekę do oceny ryzyka i nasilenia objawów depresji. Jak należy ten obowiązek spełnić? Z jakich dostępnych narzędzi mogą korzystać położna i lekarz? Podczas tegorocznych konferencji podzielimy się najnowszą wiedzą i rekomendacjami w tym zakresie.
     Obecnie w szkołach rodzenia, w salach porodowych, na oddziałach położniczych i podczas wizyt patronażowych spotykamy przedstawicielki generacji Y oraz Z. Tak zostały nazwane przez socjologów pokolenia osób urodzonych po 1985 roku i po 1995 roku – pokolenia nowych technologii, połączone z internetem 24 h na dobę. Ich dzieciństwo lub młodość przypadły w czasie wielkich zmian gospodarczo-ekonomicznych w naszym kraju. Porozmawiamy o tym, jak zrozumieć inne spojrzenie na świat młodej generacji, jak się z nimi – w sposób satysfakcjonujący obie strony – porozumieć.
     Pierwsze godziny i dni po narodzinach dziecka to niezwykle wrażliwy czas dla młodej matki. To, co wtedy wydarzy się podczas pobytu noworodka w szpitalu, ma ogromny wpływ na dalszy rozwój dziecka i jego więzi z matką. Położne są pierwszymi osobami, które towarzyszą tej parze w początkach karmienia piersią. Podczas naszych wykładów poruszymy również ten obszar – jak położna może pomóc w tych kluczowych momentach, przekażemy wiedzę w świetle najnowszych badań, dzięki której ta pomoc będzie jeszcze bardziej skuteczna.

 


Poczucie wspólnoty wzmacnia.
Siła kobiety i położnej to obiecujący start dla noworodka.
Poszukajmy jej razem!

 

W programie:


•  Jak badać ryzyko i nasilenie objawów depresji w okresie ciąży i po porodzie? Dlaczego jest to ważne?
Dr Magdalena Chrzan-Dętkoś jest psycholożką, certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, pracowniczką Zakładu Psychologii i Psychopatologii Rozwoju Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jest autorką publikacji dotyczących rozwoju wcześniaków, a także leczenia i profilaktyki depresji poporodowej oraz depresji ciężarnych. Współpracuje ze Szpitalem Świętego Wojciecha w Gdańsku – obecnie jest kierowniczką merytoryczną programu profilaktycznego „Przystanek Mama” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Power przez Copernicus Podmiot Leczniczy w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.


•  Ocena prawidłowego przystawienia dziecka do piersi oraz cechy skutecznego karmienia w świetle najnowszych zaleceń
Agnieszka Muszyńska - magister położnictwa; posiada Certyfikat Doradcy Laktacyjnego, jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych. Pracuje w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, na stanowisku Edukator do spraw laktacji. W szpitalu prowadzi Poradnię Laktacyjną, zajmuje się szkoleniem personelu z zakresu laktacji, przeprowadza ankiety wśród pacjentek dotyczące edukacji i wsparcia laktacyjnego, pomaga matkom karmić swoje dzieci piersią, wspiera matki oddzielone od swoich dzieci. Co roku organizuje Tydzień Promocji Karmienia Piersią na Karowej. Uczestniczy w warsztatach dla rodziców wcześniaków, opracowała ulotki i broszurkę dla pacjentek szpitala na temat karmienia piersią i odciągniętym mlekiem matki oraz program edukacyjny dla kobiet w ciąży z wadą u płodu. Jest wykładowcą i trenerem praktyk w Centrum Nauki o Laktacji.

•  Współczesna generacja rodzących Y i Z – czy i jak możemy się porozumieć?
Alicja Firsowicz-Madej, Anna Jankowska-Zdral: certyfikowane trenerki Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (rekomendacje trenerskie I stopnia), psycholożki, trenerki warsztatu umiejętności psychospołecznych. Od ponad 15 lat przygotowują i prowadzą w Fundacji Rodzić po Ludzku, w szpitalach szkolenia rozwijające umiejętności społeczne dla położnych.

Udział w konferencjach jest bezpłatny!


Wiemy, że bardzo chcecie się szkolić i rozwijać. Wiemy też, ile zarabiają położne w Polsce. Dlatego nie ustajemy w działaniach, aby zdobywać fundusze na działania edukacyjne Fundacji. Dzięki pozyskaniu wsparcia finansowego od firm, również w tym roku możemy zaoferować Wam bezpłatny udział w naszych konferencjach. Nasi partnerzy i sponsorzy pomogą nam sfinansować pracę ekspertów, koszty sal, sprzętu, materiałów oraz całą masę kosztów organizacyjnych, bez których nasze konferencje nie miałyby szans się wydarzyć. Firmy te będą obecne podczas konferencji – będziecie mogli się z nimi spotkać w sali wystawców.


Odwiedzimy 5 miast w Polsce:

3 kwietnia – Katowice - Rejestracja Zakończona
8 maja – Olsztyn
12 czerwca – Szczecin
16 października – Rzeszów
13 listopada – Wrocław 

 

 

Olsztyn

Konferencje 2019

„Położne kobiet – siła w porozumieniu”

Olsztyn, 8 maja 2019 

Program

 

 

08.30–09.30 Rejestracja uczestników

09.30–09.50 Rozpoczęcie Konferencji -Położna w sieci” – Joanna Pietrusiewicz, prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku; partnerem wykładu jest Polski Bank Komórek Macierzystych

09.50–10.50 Jak badać ryzyko i nasilenie objawów depresji w okresie ciąży i po porodzie? Dlaczego jest to ważne?

Dr Magdalena Chrzan-Dętkoś – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, pracowniczka Zakładu Psychologii i Psychopatologii Rozwoju Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jest autorką publikacji dotyczących rozwoju wcześniaków, a także leczenia i profilaktyki depresji poporodowej oraz depresji ciężarnych. Współpracuje ze Szpitalem Świętego Wojciecha w Gdańsku – obecnie jest kierowniczką merytoryczną programu profilaktycznego „Przystanek Mama” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Power przez Copernicus Podmiot Leczniczy w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

 

10.50–11.05Zadbana mama to szczęśliwa mama – czy/jak położna może wesprzeć kobietę w pielęgnacji skóry w czasie ciąży
i wczesnego macierzyństwa?
” – Dorota Graboś, biotechnolog, ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry (Bio-Oil)

 

11.05–11.20Jak pomóc mamom dłużej karmić piersią? Rola położnej w profesjonalnym wsparciu i edukacji już podczas ciąży" Zuzanna Szupryczyńska, położna, ratownik medyczny (Philips Avent)

11.20-11.50 Przerwa

11.50-12.05 Wszystko czego nie wiecie o diecie w ciąży – quiz naukowy” – Ewa Olkusz (Nutropharma)

 

12.05–13.05 Ocena aktu karmienia piersią – nowe narzędzie pracy

Agnieszka Muszyńska – magister położnictwa, posiada Certyfikat Doradcy Laktacyjnego, członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych. Pracuje w Szpitalu Klinicznym  im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, na stanowisku edukator do spraw laktacji, gdzie prowadzi poradnię laktacyjną. Zajmuje się także szkoleniem personelu z zakresu laktacji, przeprowadza ankiety wśród pacjentek dotyczące edukacji i wsparcia laktacyjnego, pomaga matkom karmić swoje dzieci piersią, wspiera także matki oddzielone od swoich dzieci. Jest wykładowczynią i trenerką praktyk w Centrum Nauki o Laktacji.

 

13.05–13.20Opóźniona laktogeneza II - jak wspierać matkę?” – mgr Agnieszka Muszyńska (wykład w ramach grantu edukacyjnego marki Femaltiker)

 

13.20–13.50 Przerwa

 

13.50–14.50Współczesna generacja rodzących Y i Z – czy i jak możemy się porozumieć?

Alicja Firsowicz-Madej – certyfikowana trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (licencja trenerskie I stopnia), psycholożka, trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych. Od ponad 15 lat przygotowuje i prowadzi w Fundacji Rodzić po Ludzku oraz w szpitalach szkolenia rozwijające umiejętności społeczne dla  położnych.

14.50–15.00 Zakończenie konferencji

15.15–16.00 Warsztat: Pielęgnacja ran i blizn po porodzie naturalnym oraz cięciu cesarskim - jak pomóc pacjentce?

prowadząca: położna Agnieszka Gąsior-Guziak;organizator: firma Verco S.A.

 

 

Materiały konferencyjne do pobrania na stronie:

http://www.rodzicpoludzku.pl/Konferencje-2019/Materialy-konferencyjne-Olsztyn.html

Login: Olsztyn                       Hasło: OL2019

Szczecin

„Położne kobiet – siła w porozumieniu”
12 czerwca 2019 r., godz.9.30–15.00

 

 Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego – Szczecińskie Centrum Przedsiębiorczości

ul. Kolumba 86, 70-035 Szczecin

Program

08.30–09.30 Rejestracja uczestników

09.30–09.50 Rozpoczęcie Konferencji -Położna w sieci
Joanna Pietrusiewicz, prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku; partnerem wykładu jest Polski Bank Komórek Macierzystych

09.50–10.50 Jak badać ryzyko i nasilenie objawów depresji w okresie ciąży i po porodzie? Dlaczego jest to ważne?

Dr Magdalena Chrzan-Dętkoś – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, pracowniczka Zakładu Psychologii i Psychopatologii Rozwoju Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jest autorką publikacji dotyczących rozwoju wcześniaków, a także leczenia i profilaktyki depresji poporodowej oraz depresji ciężarnych. Współpracuje ze Szpitalem Świętego Wojciecha w Gdańsku – obecnie jest kierowniczką merytoryczną programu profilaktycznego „Przystanek Mama” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Power przez Copernicus Podmiot Leczniczy w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

10.50–11.05 Zadbana mama to szczęśliwa mama – czy/jak położna może
                        wesprzeć kobietę w pielęgnacji skóry w czasie ciąży i wczesnego
                        macierzyństwa?

Dorota Graboś, biotechnolog, ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry (Bio-Oil)

11.05–11.20 Jak pomóc mamom dłużej karmić piersią? Rola położnej
                        w profesjonalnym wsparciu i
edukacji już podczas ciąży"
Zuzanna Szupryczyńska, położna, ratownik medyczny (Philips Avent)

11.20-11.50 Przerwa

11.50-12.05 Wszystko czego nie wiecie o diecie w ciąży – quiz naukowy
Ewa Olkusz (Nutropharma)

12.05–13.05 Ocena aktu karmienia piersią – nowe narzędzie pracy

Agnieszka Muszyńska – magister położnictwa, posiada Certyfikat Doradcy Laktacyjnego, członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych. Pracuje w Szpitalu Klinicznym  im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, na stanowisku edukator do spraw laktacji, gdzie prowadzi poradnię laktacyjną. Zajmuje się także szkoleniem personelu z zakresu laktacji, przeprowadza ankiety wśród pacjentek dotyczące edukacji i wsparcia laktacyjnego, pomaga matkom karmić swoje dzieci piersią, wspiera także matki oddzielone od swoich dzieci. Jest wykładowczynią i trenerką praktyk w Centrum Nauki o Laktacji.

13.05-13.20 "Opóźniona laktogeneza II - jak wspierać matkę?"
mgr Agnieszka Muszyńska, położna (Nutropharma)

13.20–13.50 Przerwa

13.50–14.50Współczesna generacja rodzących Y i Z – czy i jak możemy się
                        porozumieć?

Alicja Firsowicz-Madej – certyfikowana trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (licencja trenerskie I stopnia), psycholożka, trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych. Od ponad 15 lat przygotowuje i prowadzi w Fundacji Rodzić po Ludzku oraz w szpitalach szkolenia rozwijające umiejętności społeczne dla  położnych.

14.50–15.00 Zakończenie konferencji

15.15–16.00 Warsztat: Pielęgnacja ran i blizn po porodzie naturalnym oraz cięciu
                        cesarskim
- jak pomóc pacjentce?
prowadząca: położna Agnieszka Gąsior-Guziak; organizator: firma Verco S.A.

Program konferencji Rzeszów 2019

„Położne kobiet – siła w porozumieniu”
16 października 2019 r., godz.8.30–16.00

 

Uniwersytet Rzeszowski

Budynek A0, aula "Jajo"

ul. Pigonia 1, 35-959 Rzeszów 

Program

08.30–09.15 Rejestracja uczestników

09.15–09.35 Rozpoczęcie Konferencji-Położna w sieci” - Joanna Pietrusiewicz, prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku; partnerem wykładu jest Polski Bank Komórek Macierzystych

09.35–10.35 Jak badać ryzyko i nasilenie objawów depresji w okresie ciąży i po porodzie? Dlaczego jest to ważne?

 

Dr Magdalena Chrzan-Dętkoś – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, pracowniczka Zakładu Psychologii i Psychopatologii Rozwoju Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jest autorką publikacji dotyczących rozwoju wcześniaków, a także leczenia i profilaktyki depresji poporodowej oraz depresji ciężarnych. Współpracuje ze Szpitalem Świętego Wojciecha w Gdańsku – obecnie jest kierowniczką merytoryczną programu profilaktycznego „Przystanek Mama” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Power przez Copernicus Podmiot Leczniczy w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

 

10.35–10:50 Zadbana mama to szczęśliwa mama – czy/jak położna może wesprzeć kobietę w pielęgnacji skóry w czasie ciąży i wczesnego macierzyństwa?” - Dorota Graboś, biotechnolog, ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry (Bio-Oil)

10:50–11.05 Jak pomóc mamom dłużej karmić piersią? Rola położnej w profesjonalnym wsparciu i edukacji już podczas ciąży" - Daria Jeżewska, położna (Philips Avent)

11.05-11.35 Przerwa

11.35-11.50Wszystko czego nie wiecie o diecie w ciąży – quiz naukowy” – Anna Stępniak (Nutropharma)

11.50–12.50 Ocena aktu karmienia piersią – nowe narzędzie pracy

Agnieszka Muszyńska – magister położnictwa, posiada Certyfikat Doradcy Laktacyjnego, członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych. Pracuje w Szpitalu Klinicznym  im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, na stanowisku edukator do spraw laktacji, gdzie prowadzi poradnię laktacyjną. Zajmuje się także szkoleniem personelu z zakresu laktacji, przeprowadza ankiety wśród pacjentek dotyczące edukacji i wsparcia laktacyjnego, pomaga matkom karmić swoje dzieci piersią, wspiera także matki oddzielone od swoich dzieci. Jest wykładowczynią i trenerką praktyk w Centrum Nauki o Laktacji.

 

12.50–13.05Opóźniona laktogeneza II - jak wspierać matkę?” - mgr Agnieszka Muszyńska (wykład w ramach grantu edukacyjnego marki Femaltiker)

13.05–13.35 Przerwa 

13.35- 13.50 „Aplikacje dla przyszłych rodziców - czy warto z nich korzystać ?”

Joanna Błajda - magister położnictwa, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, instruktor profilaktyki raka piersi, pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Anna Pieniążek – magister położnictwa, na co dzień uczestniczy w cudzie narodzin, swoją pasją i doświadczeniem dzieli się poprzez uczenie przyszłych adeptek zawodu na Uniwersytecie Rzeszowskim.

13.50–14.50Współczesna generacja rodzących Y i Z – czy i jak możemy się porozumieć?

Anna Jankowska-Zdral– certyfikowana trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (licencja trenerskie I stopnia), psycholożka, trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych.Od ponad 15 lat przygotowuje i prowadzi w Fundacji Rodzić po Ludzku oraz w szpitalach szkolenia rozwijające umiejętności społeczne dla  położnych.

 

14.50–15.00 Zakończenie konferencji

 

Warsztat

 

15.15–16.00 Pielęgnacja ran i blizn po porodzie naturalnym oraz cięciu cesarskim - jak pomóc pacjentce?

                       prowadząca: położna Agnieszka Gąsior-Guziak;organizator: firma Verco S.A.

 

 

Nasi Partnerzy:

biooil femaltiker 
 mucovagin  pbkm
 prenatal  sutricon
   

 philips

Nasi Partnerzy:

 

 

biooil femaltiker 
 mucovagin  pbkm
 prenatal  sutricon
   

 philips

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe