Konferencje 2020 - ruszamy pod hasłem " mniej znaczy więcej – nowoczesne położnictwo"

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy położne oraz wszystkich profesjonalistów wspierających kobiety w okresie ciąży, porodu i połogu do udziału w naszych tegorocznych konferencjach.

 

Zobaczymy się z Wami w 5 miastach: Krakowie, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi i Poznaniu.

Cykl spotkań 2020r. realizowany będzie hasłem: „Mniej znaczy więcej – nowoczesne położnictwo”.

Od XIX wieku obserwujemy stały postęp technologiczny. W ciągu ostatnich stuleci ludzkość dokonała ogromnego rozwoju cywilizacyjnego. Technologia obecna jest w każdym obszarze życia, poprawia jego jakość, ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Największy skok widoczny jest w medycynie. Mimo tak znacznego postępu technologicznego i powszechnego dostępu do zdobyczy nauki wciąż czujemy lęk i zagubienie. Czy technologia i procedury mogą zdjąć z nas odpowiedzialność za czułe i troskliwe towarzyszenie kobietom? Gdzie medycyna jest w służbie pacjentom, a gdzie osłabia naszą czujność? 

Mamy nadzieję, że najnowszy cykl konferencji Fundacji Rodzić po Ludzku przybliży osiągnięcia nowoczesnego położnictwa, a jednocześnie pozwoli lepiej rozumieć potrzeby kobiet i ich rodzin.

W programie:

Jaki mamy wpływ na kobiety – jak towarzyszyć im w drodze do macierzyństwa - dr Barbara Baranowska 

Położna, pełniąca obowiązki Kierownika Zakładu Położnictwa, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Prezes Fundacji na rzecz Wspierania Położnych im. Stanisławy Leszczyńskiej. Prowadzi działania na rzecz jakości opieki okołoporodowej w Polsce oraz badania naukowe dotyczące zdrowia prokreacyjnego.

Wykład będzie odpowiedzią na pytanie czy to system, lekarze, położne czy kobiety mają największy wpływ na sposób rodzenia na polskich porodówkach. Wyniki badań naukowych pokażą nam, który sposób opieki nad kobietą daje najlepsze wyniki okołoporodowe. Na przykładach wybranych interwencji położniczych zobaczymy, które z nich mogą zmienić preferencje i wybory kobiet w odniesieniu do drogi porodu. 

Wzmacniać Kegla? – mięśnie dna miednicy a krocze. Spojrzenie położnej w okresie ciąży, porodu i połogu – mgr Izabela Dembińska

Położna, psycholog, trener świadomego ruchu w okresie okołoporodowym. Związana ze szpitalem Praskim w Warszawie oraz Kliniką Osteopatii Ginekologicznej i Ginekologii Renort Słuchając Ciała. Członkini Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni. Autorka książki „Rodzić można łatwiej” oraz „Pierwsze chwile z noworodkiem”. Szkoleniowiec z zakresu świadomego ruchu szkoleń „Poród to ruch”. Prywatnie żona, mama i córka położnej.

 

Czym są mięśnie dna miednicy i jak o nie dbać? Czy ochrona krocza to zawsze ochrona mięśni dna miednicy? Czy na na pewno silne i mocne mięśnie są dla nas dobre? Czy prawidłowo uczymy kobiety dbania o tak ważne partie ciała? Jakie są możliwość współpracy położnej z fizjoterapią/osteopatią ginekologiczną i po co nam ta współpraca?

 Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas wykładu.

„Mówić żyrafą" - czyli komunikacja oparta o język Porozumienia bez Przemocy w życiu położnej - Anna Zdral i Alicja Madej 

Certyfikowane trenerki Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (licencja trenerskie I stopnia), psycholożki, trenerki warsztatu umiejętności psychospołecznych. Od ponad 15 lat przygotowują i prowadzą w Fundacji Rodzić po Ludzku oraz w szpitalach szkolenia rozwijające umiejętności społeczne dla  położnych.

Podczas wykładu poruszymy kwestię codziennego języka i postaw, jakich używamy w pracy. Od nich zależy to, jak budujemy więzi w ramach naszego zespołu, relacje z kobietami i ich rodzinami, jak również jak dbamy o siebie. Inspiracją dla nas jest koncepcja Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga. W filozofii tej rozróżniamy dwa typy komunikatów: język żyrafy i język szakala. Żyrafa to zwierzę o największym sercu wśród ssaków – dlatego Porozumienie bez Przemocy (nonviolant communication w skrócie NVC) to komunikacja oparta na empatii, ale nie tylko do innych, również do siebie. Będziemy Was zachęcać do uznania kluczowej roli potrzeb w codziennych relacjach. Jesteśmy przekonane, że dobrze jest zacząć zmianę od rozwijania empatii wobec siebie, żeby móc dawać ją innym. Pozwoli nam to przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu i wzmacniać poczucie satysfakcji z własnej pracy. Postawa i język żyrafy oraz identyfikacja osobistych potrzeb pomogą nam budować porozumienie i radość z życia.

W programie nie zabraknie również wystąpień Partnerów konferencji m.in. firmy Bayer o tematyce higieny niemowląt w zgodzie z EVIDENCE BASED MEDICINE, które poprowadzi dr n. Agnieszką Kotusz czy też warsztatów przeprowadzonych przez dobrze Wam już znaną położną Agnieszkę Gąsior-Guziak (firma Verco) o pielęgnacji ran i blizn po porodzie naturalnym oraz cięciu cesarskim.

Szczegółowe informacje o programie i wystąpieniach pozostałych Partnerów konferencji już wkrótce !

 

Udział w konferencjach jest bezpłatny!


Wiemy, że bardzo chcecie się szkolić i rozwijać. Wiemy też, ile zarabiają położne w Polsce. Dlatego nie ustajemy w działaniach, aby zdobywać fundusze na działania edukacyjne Fundacji. Dzięki pozyskaniu wsparcia finansowego od firm, również w tym roku możemy zaoferować Wam bezpłatny udział w naszych konferencjach. Nasi partnerzy i sponsorzy pomogą nam sfinansować pracę ekspertów, koszty sal, sprzętu, materiałów oraz całą masę kosztów organizacyjnych, bez których nasze konferencje nie miałyby szans się wydarzyć. Firmy te będą obecne podczas konferencji – będziecie mogli się z nimi spotkać w sali wystawców.


Terminy konferencji w 2020r. :

 

Kraków – termin przeniesiony

Bydgoszcz – termin przeniesiony

Lublin – (termin zostanie podany wkrótce)

Łódź – 21 października

Poznań – 18 listopada

 

Zapraszamy - rezerwujcie terminy i monitorujcie daty rozpoczęcia rekrutacji!

 

Nasi Partnerzy:

 

 

 

 

 

 

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe