Akcja "Głos matek ma moc zmiany" 2019

Już po raz drugi tysiące kobiet w całej Polsce oceniają porodówki i opowiadają o swoich doświadczeniach na oddziałach położniczych. Zachęćmy razem Polki do udziału w akcji "Głos matek ma moc zmiany"! 

Dzięki ich głosom i opowieściom będzie można pokazać, jak realizowany jest standard organizacyjny opieki okołoporodowej w konkretnym szpitalu, jak są traktowane kobiety i gdzie w Polsce można urodzić po ludzku. Blisko 35 tys. historii już zebranychpomoże w podejmowaniu interwencji wobec tych placówek, w których łamane jest prawo, dochodzi do nadużyć lub przemocy. 

 

Ocenić opiekę, zachowanie personelu, wsparcie po porodzie, a także warunki, kobiety mogą w anonimowej ankiecie na stronie ankieta.rodzicpoludzku.pl. Sprawdza ona jakość opieki okołoporodowej w każdym z 400 szpitali - od izby przyjęć do momentu wyjścia. Wyniki ankiet dla poszczególnych szpitali będą prezentowane na stronie www.GdzieRodzic.info. Ułatwi to innym kobietom wybranie miejsca do porodu. Jednocześnie głosy i opinie matek pomogą Fundacji w podjęciu 30 interwencji prawnych tam, gdzie łamane są prawa kobiet.

 

Informacja prasowa

Materiały graficzne

 

Glos matek 2019 baner2

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe