Mamy 185 Położnych Aniołów! Szukamy dalej!

 

Informacja prasowa - Konkurs Anioły Rodzić po Ludzku 2020 r. 

Materiały graficzne do pobrania - https://drive.google.com/drive/folders/1IOrs8CXltL7ko-ouulU9uCrwL2QNzKAC

Kopia anioly fbavatar

Od pół roku wcielanie w życie idei “rodzić po ludzku” jest niezwykle trudne. Nie jest jednak niemożliwe. Ważne jest w tym czasie dostrzeganie i pokazywanie osób, które praktykują tę ideę na co dzień, w każdym czasie, w każdych warunkach. Dlatego Fundacja Rodzić po Ludzku od kilku miesięcy szuka położnych Aniołów, które z wyjątkowym zaangażowaniem pomagają kobietom przygotować się do porodu, witają na świecie ich dzieci, wspierają w początkach macierzyństwa. Kobiety z całej Polski wskazały do tej pory 185 takich położnych. Jeszcze tylko do 27 października można podziękować swojemu “aniołowi” i oddać głos w konkursie “Anioły Rodzić po Ludzku”.   

Konkurs „Anioły Rodzić po Ludzku” jest podziękowaniem dla wszystkich położnych za ich ciężką pracę i wsparcie kobiet na salach porodowych, oddziałach położniczych, w ich domach, na zajęciach szkół rodzenia. W czasach pandemii wykonują one swój zawód w trudnych warunkach. Fundacja zachęca wszystkie kobiety, które na swojej drodze spotkały położną “anioła”, żeby poprzez portal www.gdzierodzic.info podziękowały i oddały głos na wybraną położną. Tysiące kobiet już zagłosowało i przesłało swoje historie, o tym jak poznały “anioła”:

Dzięki jej zaangażowaniu, profesjonalizmie i sercu mój poród był godnym, dobrym i pięknym choć trudnym przeżyciem.

Nie spotkałam bardziej ciepłej, inteligentnej, empatycznej, zaangażowanej i otwartej na drugiego człowieka położnej na swojej drodze. Anioł to niesamowicie trafne określenie.

Nauczyła mnie karmić piersią i wsparła swoja fachowa wiedza podczas połogu. Okazała mi ogromne wsparcie psychiczne. Ma do tego niesamowity dar, co sprawiło że myślę o niej jak o swoim Aniele połogu ;), jej optymizm, entuzjazm, wiedza, wyczucie, delikatność a zarazem siła były dla mnie ogromna pomocą. Dostałam od niej to, co powinna dostać kobieta od innych kobiet po porodzie, za co będę do końca życia wdzięczna.

 

Z myślą o kobietach szukających położnych Fundacja tworzy od blisko roku bazę położnych na swoim portalu www.gdzierodzic.info. Położne w całym kraju zakładają swoje zawodowe wizytówki, w których można znaleźć informacje na temat wsparcia jakie oferują kobietom - porody domowe, edukacja przedporodowa, wsparcie laktacyjne itd. W konkursie “Anioły Rodzić po Ludzku” mogą wziąć udział położne posiadające swój profil w bazie położnych. 

Głosy oddawać można do 27 października. Następnym etapem Konkursu jest praca Kapituły, która na podstawie oddanych głosów i komentarzy wybierze Anioły Rodzić po Ludzku. W skład Kapituły, wchodzi 10 niezwykłych kobiet: Justyna Dąbrowska, Magda Mołek, Agnieszka Lisiecka, Katarzyna Branny, Ewą Wietrak, Elżbieta Cherezińska, Anna Małek, Dorota Karkowska, Alicja Kost oraz Joanna Pietrusiewicz. 

Więcej o kapitule i konkursie na stronie: anioly2020.gdzierodzic.info

 

 

Fundacja Rodzić po Ludzku od 24 lat działa po to, aby każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem i opieką. Od lat realizuje działania strażnicze, rzecznicze, interwencyjne i edukacyjne kierowane do decydentów, personelu medycznego oraz kobiet w okresie ciąży i matek małych dzieci. Prowadzi stały monitoring opieki okołoporodowej w Polsce, ujawnia nadużycia i łamanie prawa, wnosi głos kobiet do przestrzeni publicznej. Organizuje konferencje dla personelu medycznego, wydaje publikacje. Od 2012 r. prowadzi portal www.gdzierodzic.info z bazę i rankingiem porodówek, dostarczające wiedzy i wsparcia w okresie okołoporodowym. W 2015 r. Fundacja otrzymała nagrodę WHO, a w 2016 r. nagrodę ONZ za „skuteczne rzecznictwo oraz wsparcie praw kobiet”.

 

Partnerami konkurs są Femaltiker, M jak mama, Johnson&Johnson, Prenatal. Wydarzenie sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

 

Informacje do kontaktu:

Małgorzata Sikora-Borecka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

 

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe