Wydarzenia

Warte uwagi wydarzenia, które Fundacja objęła matronatem.

Jednym z wydarzeń tegorocznego Poznańskiego Tygodnia Rodziny będzie konferencja porodowa: "Dobry poród - silna rodzina", która odbędzie się 17 maja 2014, od godziny 10:00 do około 15:00 w Domu Kultury Pod Lipami, na os. Pod Lipami, pawilon 108.

Konferencja organizowana jest przez Klub Mam Mamissima skupiający mamy pragnące cieszyć się macierzyństwem.

Wydarzenie to ma na celu propagowanie otwartej, głośnej rozmowy o porodach;

- o tym jakie są, a jakie być powinny,

- gdzie szukać pomocy w razie kłopotów i wątpliwości,  

- jak czynić poród wspaniałym wydarzeniem, wyjątkowym spotkaniem z nowym człowiekiem i przywilejem kobiety

- jak budować więź z dzieckiem po porodzie i kto może pomóc w razie trudności.

 

Konferencja kierowana jest do każdej kobiety, która planuje ciążę lub w niej jest oraz do mężczyzn - ojców. Zapraszamy również kobiety, które już urodziły ale czują, że poród mógł być lepszym doświadczeniem.

Podczas konferencji wysłuchamy sześciu prelekcji wygłaszanych przez Położne z poznańskich szpitali, Przedstawicielkę Stowarzyszenia Doula w Polsce, Przedstawicielkę fundacji Rodzić po Ludzku i Psychologa. Odbędzie się także konkurs z losowaniem atrakcyjnych nagród.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prowadzimy rejestrację, która potrwa od 20. 03. 2014 do 5. 05. 2014 roku.

REJESTRACJA

Szegółowe informacje

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Zapraszamy wszystkie mamy i ojców - osoby, które planują ciążę, albo już w niej są i pragną zgłębić wiedzę na temat porodu!!

 


 • „Karm, Mamo!" to projekt społeczny, który ma na celu ukazanie matek karmiących piersią w różnych sytuacjach życiowych, promocję karmienia piersią jako wartościowego dla dziecka i matki (korzyści medyczne i pozamedyczne) oraz obalanie mitów i stereotypów dotyczących karmienia piersią.

  Projekt będzie składał się z dwóch części: wystawy zdjęć wykonanych przez fotografa Zofię Bobrowską, przedstawiających karmiące mamy wraz z ich dziećmi, połączonej ze spotkaniem z konsultantką lub doradczynią laktacyjną, lub innym specjalistą opiekującym się kobietami w ciąży i po porodzie na temat karmienia piersią w różnych sytuacjach życiowych. Wystawa będzie podróżowała po Polsce.

  Druga część równoległa to wydanie książki pod tytułem "Opowieści o karmieniu piersią. Przełamując bariery". Znajdą się w niej opowieści 12 mam – bohaterek wystawy fotograficznej, spisane na podstawie wywiadów oraz informacje dotyczące dobrego startu w karmieniu piersią oraz jego zalet dla dziecka i mamy.

  Pomysłodawczynią i realizatorką projektu jest Marianna Szymarek - mama i doula z Poznania.

  Pod względem merytorycznym i w części teoretycznej nad projektem pracują również Ewa Masełkowska-Stępnik - konsultantka IBCLC oraz Alicja Nowaczyk - wyszkolona w CNOL Promotor Karmienia Piersią i doula.

  Portalu PolakPotrafi http://polakpotrafi.pl/projekt/karm-mamo?utm_source=projects można zapoznać się ze szczegółowym opisem projektu i przyłączyć do zbiórki pieniędzy potrzebnych na jego zrealizowanie.

  Aktualności dotyczące realizacji projektu można śledzić na stronie pomysłodawczyni http://doula.szymarek.pl/ oraz na Fejsbku https://www.facebook.com/karmmamo.

  Zapraszamy do wsparcia tego projektu!

 


 • "Akademia Mama Pyta"- Fundacja objęła matronatem warsztaty dla kobiet w ciązy i mam małych dzieci!

 Jesteś w ciąży lub rozpoczynasz przygodę z macierzyństwem, a wciąż nurtuje Cię wiele pytań dotyczących okresu ciąży i połogu - weź udział w bezpłatnej konferencji Akademia MamaPyta.pl.

 
Spotkanie odbędzie się w piątek 27 września br. w godz. 12.00-16.30 w Sali Żółtej, budynku FOCUS, Al. Armii Ludowej 26 w Warszawie.
 
Wraz z Akademią MamaPyta.pl do Warszawy zawita Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta, autor książek z serii "Mamo, Tato, co Ty na to?", który od lat doradza rodzicom jak przez dotyk, ruch oraz zwariowane pomysły wspierać prawidłowy rozwój ich dzieci. Paweł Zawitkowski będzie do dyspozycji uczestników przez cały czas trwania spotkania. W trakcie spotkania będzie można również nabyć książki z serii Mamo, Tato co Ty na to? z dedykacją i autografem autora.
 
Program znajdziesz tu:
 
 
TERMINY KOLEJNYCH SPOTKAŃ:
24 października 2013 – Gdańsk
28 listopada 2013 – Kraków
5 grudnia 2013 – Poznań 

 

 • Fundacja  objęła matronatem zjazd Centrum Nauki o Lakatacji. 7-8 czerwca 2013 w hotelu BOSS w Warszawie. Polecamy!. Udział weźmie prof. Paula Meier z Chicago i prof. Kerstin Uvnäs - Moberg ze Szwecji. Więcej o zjeździe

 

 • Zielona Góra Klub mam zaprasza rodziców z najmłodszymi dziećmi oraz tych, którzy spodziewają się potomstwa na kolejne spotkania w ramach "Maja dla Mam" w zielonogórskim Klubie Mam.

  18 maja 2013 r. o godz. 15.00 serdecznie.

  O godz. 16.00 zapraszamy wszystkie obecne, przyszłe i bardzo przyszłe mamy, a także tatusiów i wszystkich zainteresowanych tematyką ciąży, porodów i narodzin dziecka na bezpłatny pokaz filmu "Uwolnić poród". Organizatorami spotkania są Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Fundacja Rodzić po Ludzku.
  Miejsce: sala dębowa Biblioteki Norwida.
  Wstęp wolny.

  „Uwolnić poród” (Freedom for Birth) to 60-minutowy film, w którym występują czołowi eksperci dziedziny położnictwa oraz prawnicy z wielu krajów zajmujący się prawami człowieka. Wszyscy oni wzywają do przeprowadzenia radykalnej zmiany w systemach opieki okołoporodowej na całym świecie.
  Opowiadając dramatyczną historię węgierskiej położnej Agnes Gereb, brutalnie aresztowanej i pozbawionej wolności za przyjmowanie porodów domowych, autorzy chcą pokazać, jak dalece poród, jako doświadczenie głęboko intymne i wyjątkowe w życiu kobiety i jej dziecka, został kobietom odebrany.
  Propaganda strachu, traktowanie ciała jako dysfunkcyjnej maszyny, a porodu jako niebezpiecznego procesu, który wymaga interwencji medycznej, uniemożliwia kobietom przeżywanie go w pozytywnej i pełnej skupienia atmosferze. Dlatego ważne jest, aby cofnąć się o krok i zwrócić kobietom ?ich? poród!

  Przed pokazem, o godz.15.00 proponujemy też spotkanie z Katarzyną Windak, Doradcą Noszenia ClauwiŽ, która opowie o rodzajach chust, splotach, długościach, zaletach noszenia i pokaże m.in. kilka podstawowych wiązań.
  Zainteresowani rodzice będą mieli okazję pod czujnym okiem doradcy zawiązać własne dziecko.
  Będziemy też gościć brafitterki z Salonu Bielizny KAROline, które doradzą, podpowiedzą i pokażą jak dobrać odpowiedni stanik, aby zadbać o swój biust.

  Link do wydarzenia na Facebooku:
  https://www.facebook.com/events/502319913168564/
  Kolejne sobotnie programy można znaleźć tutaj:
  https://www.facebook.com/events/150712825110180/

  Więcej informacji uzyskacie także pisząc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub dzwoniąc 602116931

 

 •  Tydzień Świadomości Endometriozy, 4-10 marca 2013 „Bo wstążki są nie tylko różowe”
 
W dniach 4-10 marca, na całym świecie obchodzony będzie Tydzień Świadomości Endometriozy (TŚE). W Polsce od 2010 roku organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Endometrioza (PSE) oraz Fundację Dla Kobiet (FDK). Podobnie jak w ubiegłych latach,  tegoroczne  działania  będą się odbywały  pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. 
 
Czytaj więcej

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe