Nie daj się naciąć!

O kampanii "Nie daj się naciąć!"

logo_naciecieNacięcie krocza jest najczęściej stosowanym zabiegiem chirurgicznym w czasie porodu, pomimo tego, że szkodliwość tej procedury została udowodniona w wielu badaniach naukowych. W Polsce nacięcie krocza w większości szpitali wykonywane jest rutynowo - z danych zebranych w trakcie ostatniej edycji akcji "Rodzić po ludzku" (2006 r.) wynika, że blisko 80% kobiet rodzących miało nacięte krocze, w tym 60% z nich nie zapytano o zgodę na wykonanie tego zabiegu.

Czytaj więcej: O kampanii "Nie daj się naciąć!"

Wywiady, artykuły

Wywiady, artykuły o kampanii i opublikowane w ramach kampanii.

Czytaj więcej: Wywiady, artykuły

Przeczytaj więcej o nacięciu

Broszurka prezentuje wyniki prowadzonych na świecie badań dot. konsekwencji rutynowego stosowania nacięcia krocza. Porusza również kwestie wpływu nacięcia na jakość życia kobiet po porodzie, pozamerytoryczne powody wykonywania tego zabiegu oraz praw pacjenta i prawnej odpowiedzialności za wykonywanie zabiegów medycznych. Piszemy także o doświadczeniach położnych, które zrewidowały swoje poglądy na rutynowe nacięcie, oraz dajemy praktyczne rady - jak chronić krocze.

Dlaczego warto uniknąć naciecia krocza? Jakie argumenty przedstawić lekarzowi lub położnej? Jak się przygotować do porodu, aby zminimalizować ryzyko nacięcia lub pęknięcia?

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe