Kto nie słyszy Głosu matek

Akcja „Głos matek ma moc zmiany” – to stały monitoring opieki okołoporodowej. Kobiety wypełniając ankietę internetową szczegółowo opowiadają o swoich doświadczeniach z pobytu w szpitalu położniczym. Dzięki tym informacjom wiemy, jak realizowany jest Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej, jak przestrzegane są prawa pacjenta i czy personel medyczny traktuje kobiety z szacunkiem i godnością.

Na podstawie ankiet od kobiet opracowaliśmy raport o opiece okołoporodowej w Polsce wraz z rekomendacjami dla decydentów w opiece okołoporodowej. Możecie się z nim zapoznać (KLIK).

Raport został opublikowany w czerwcu 2018 roku. Od tego czasu Minister Zdrowia nie spotkał się z przedstawicielami Fundacji, by porozmawiać o wynikach raportu.

W czerwcu 2019 planowane jest Zebranie Sekcji Ochrony Zdrowia w Narodowej Radzie Rozwoju przy Prezydencie RP. Niestety i tym razem nikt nie chce wysłuchać Głosu Matek.

Przedstawiamy Wam pisma, jakie skierowaliśmy do Ministra Zdrowia, Narodowej Rady Rozwoju oraz Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Pismo do Narodowej Rady Rozwoju - 30.05.2019 r.

Pismo do Prezydenta Andrzeja Dudy - 31.05.2019 r.

Pismo do Ministra Zdrowia - 24.05.2019 r.

Pismo do Ministra Zdrowia w sprawie raportu Fundacji - 11.07.2019 r.

 

 

Wspieraj nasze działania rzecznicze i interwencyjne. Wpłać nam darowiznę. Dzięki Twojemy wsparciu będziemy mogli dalej działać. Tak jak kropla drąży skałę, tak Twoja złotówka wzmacnia nasze działania. Dzęki temu Fundacja może niezależnie i skutecznie działać!

baner FB 1

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe