Współpracownicy

Anna Otffinowska
 
anna_otffinowska
 
Psycholożka, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Pomysłodawczyni i współorganizatorka społecznej akcji "Rodzić po ludzku" na rzecz poprawy sytuacji w polskich szpitalach położniczych w latach 94/95,2000 i 2006. Fundatorka, założycielka i prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku (do 2012 r. włącznie), od 1996 roku działającej na rzecz poprawy sytuacji kobiet rodzących, respektowania praw pacjenta i prawa kobiet do godnego rodzenia. Założycielka pierwszej w Polsce szkoły porodu aktywnego, od 1991 roku przygotowuje kobiety i pary do porodu.W Fundacji zajmowała się też szkoleniami dla położnych prowadzących szkoły rodzenia.  W latach 2007 - 2009 członkini zespołu ds. opracowania standardu opieki okołoporodowej przy Ministerstwie Zdrowia.
Prywatnie: mama dwójki dzieci. Od wielu lat ćwiczy jogę i nurkuje.
 

 


 
  

Alicja Firsowicz-Madej

ala1_120 W Fundacji Rodzić po Ludzku pierwszy raz pojawiłam się latem 1999 roku. Wtedy właśnie współtworzyłam program o rozwijaniu umiejetności wychowawczych dla mam małych dzieci - stworzyłyśmy  z Anią Jankowską-Zdral "Szkołę Matek". Niedługo potem tatusiowie zaczęli "pukać" do naszej szkoły, więc powstała "Szkoła Rodziców". I tak już 8 lat przychodzą do nas rodzice małych dzieci, żeby przekuć marzenia o dobrym rodzicielstwie na fakty.

Cieszę się, mogę im w tym towarzyszyć i ciągle mieć natchnienie, aby rozwijać się jako matka dla własnego syna, Maćka (13 lat). Od 2004 roku współprowadzę dodatkowo szkolenia dla środowiska położnych, rozwijające umiejetności psychologiczne potrzebne im do wykonywania zawodu.

 
 
 
 
Barbara Baranowska
 
"Jestem położną i biologiem, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zafascynowana procesem poczęcia, który mogłam obserwować jako embriolog, odkryłam w sobie powołanie do towarzyszenia przy cudzie narodzin, doświadczania i dzielenia radości porodu. Położnictwo jest dla mnie sztuką i nauką. W Fundacji zaangażowana jestem w działania programu dotyczącego Rzecznictwa i monitoringu wybranych aspektów opieki okołoporodowej i przestrzegania praw kobiet w Polsce. Zajmuję się poszukiwaniami aktualnych badań naukowych, by w zgodzie z medycyną opartą na dowodach wskazywać pomocne rozwiązania w pracy położnych".
 
 
 


sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe