Zespół

 

Joanna Pietrusiewicz

ap 028

 

Prezeska Fundacji

Od lat zawodowo związana z organizacjami pozarządowymi. Pracowała jako wychowawczyni w ogniskach dziecięcych, przy realizacji środowiskowych programów psychoprofilaktycznych dla rodzin. W Fundacji Rodzić po Ludzku pracuje od 1999 roku. Od lat zaangażowana w działania na rzecz przestrzegania praw człowieka w opiece okołoporodowej, propagatorka idei opieki okołoporodowej opartej na szacunku i potrzebach kobiet. Członki ministerialnego zespołu ds. opracowania Standardów Organizacyjnych Opieki Okołoporodowej.
"Pracując w Fundacji mogę wpływać na rzeczywistość, i to na te jej obszary, z którymi się najbardziej nie zgadzam. Przez swoje własne doświadczenia, i porody moich dzieci zobaczyłam, czym poród może być dla kobiety, jak ważne jest wsparcie i edukacja. Dzięki wsparciu innych osób, i wiedzy jaką otrzymałam, dla mnie były to dobre doświadczenia. Teraz staram się wesprzeć inne kobiety."

 

 Agnieszka Wądołowska

 
AgnieszkaWm
 
Członkini Zarządu Fundacji, specjalistka ds. polityki finansowej
 
Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na UW. Jeszcze w czasie studiów zawodowo związana z sektorem pozarządowym. Po kilku latach pracy terapeutycznej zrozumiała, że jej powołaniem jest raczej praca na poziomie organizacyjnym. Od 1998 roku doskonali wiedzę i umiejętności związane z zarządzaniem organizacją pozarządową, a w szczególności zarządzanie finansami. Od 2001 roku pracuje w Fundacji Rodzić po Ludzku, a od 2003 jest członkinią zarządu Fundacji.
"Moim marzeniem jest, aby sektor pozarządowy w Polsce był silny - aby istniały organizacje, które potrafią połączyć stabilność i profesjonalizm funkcjonowania z prawdziwym zapałem i pasją realizacji misji."
 
 
  
 
Monika Piekarek
 
_4068415_120
Koordynatorka Działu współpracy z Partnerami, koordynakorka Programu GdzieRodzic.Info
 
Politolożka, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek: politologia oraz Podyplomowego Gender Studies Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW. Od 1995 do 2002 roku pracowała w firmach działających na rynku reklamowym. W Fundacji Rodzić po Ludzku pracuje od stycznia 2006 r., jest odpowiedzialna za fundrising i współpracę z partnerami.  
"Moje zadanie polega na współpracy z firmami, które chcą wspomagać poszczególne działania Fundacji. Najprzyjemniejszą częścią tej pracy jest kontakt z ludźmi, którzy są wrażliwi na otoczenie i którzy rozumieją potrzebę zmian w sposobie opieki nad kobietą w ciąży, podczas porodu i połogu. Dzięki temu codziennie uczę się, że warto angażować się i nie być obojętną.
Jestem mamą Marysi, Marcela i Marty. Uwielbiam grać w brydża, zimą - jeździć na nartach, a latem - oddawać się lenistwu na plaży."
 
 
 
Anna Jankowska-Zdral
 
ania_zdral_120
Koordynatorka programów edukacyjnych
 
Psycholożka, absolwentka Wydziału Psychologii UW. Certyfikowana trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (lista trenerów PTP). W Fundacji Rodzić po Ludzku pracuje od 1999 r. - początkowo jako realizatorka warsztatów wychowawczych dla rodziców małych dzieci. Obecnie zajmuje się w Fundacji opracowywaniem i prowadzeniem szkoleń z umiejętności psychospołecznych dla położnych.
Prywatnie: mama córki Magdy, lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, miłośniczka i posiadaczka zwierząt, chętnie uczestniczy w nietypowych przedsięwzięciach artystyczno-społecznych. 
"Prowadzę od kilku lat warsztaty dla położnych, rozwijające podstawowe umiejętności psychologiczne niezbędne w ich codziennej pracy. Sprawia mi to satysfakcję, ponieważ dzięki temu wpływam na wzmacnianie profesjonalizmu położnych - kobiet, które towarzyszą innym kobietom, w tak wyjątkowym momencie ich życia. Cieszę się, że dzięki pracy w Fundacji zmieniam, małymi krokami, położniczą rzeczywistość polskich szpitali".
 
   

Małgorzata Darmas

zdjecie gosi darmas

 Z wykształcenia prawniczka i iberystka. Już od czasów studiów zainteresowana kwestią praw człowieka i prawami kobiet. Była stażystką w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz wolontariuszką w Centrum Praw Kobiet; uczestniczyła w programie Humanity in Action dla liderów praw człowieka oraz w międzynarodowym  programie dla prawników na temat praw człowieka organizowanym przez Women's Human Rights Training Institute w Bułgarii. 

Jej największą pasją jest sport, stąd w wolnym czasie zajmuje się zarażaniem miłością do aktywności fizycznej i szkoleniem innych w zakresie tańca, snowboardu, windsurfingu i fitnessu.
Zakochana po uszy w języku hiszpańskim i krajach Ameryki Południowej. Wspiera także kobiety jako doula.
W Fundacji zajmuje się działem prawnym - podejmuje działania rzecznicze i  interwencyjne, a także udziela korespondencyjnie porad prawnych.

 

 Iwona Adamska-Sala

 

IAdamska-pic

Koordynatorka projektu modernizacji portalu www.gdzierodzic.info

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek: polityka społeczna. Koordynatorka projektów społecznych w obszarze innowacji społecznych, rynku pracy i integracji społecznej, rozwoju zasobów ludzkich, potencjału trzeciego sektora. Od 2016 r. związana z Fundacją Rodzić po Ludzku, zajmuje się monitoringami opieki okołoporodowej, rzecznictwem oraz komunikacją.  

 

 

Olga Ślifirska

Olga foto 3psycholożka i trenerka umiejętności społecznych. Absolwentka Unwersytetu SWPS w Warszawie ze specjalnościami: gender studies, szkolenia, Szkoły Warsztatu i Treningu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od początku swoich działań zawodowych związana ze środowiskiem organizacji pozarządowych głównie jako trenerka i edukatorka, a także moderatorka spotkań oraz dyskusji. W pracy trenerskiej skupia się na dostrzeganiu korzyści płynących z różnorodności grup, czerpiąc z edukacji międzykulturowej i równościowej. W Fundacji zajmuje się dbaniem o to, by działania edukacyjne (szkolenia, konferencje) przebiegały sprawnie od strony organizacyjnej. 

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe