Zespół

 

Joanna Pietrusiewicz

ap 028

 

Prezeska Fundacji

Od lat zawodowo związana z organizacjami pozarządowymi. Pracowała jako wychowawczyni w ogniskach dziecięcych, przy realizacji środowiskowych programów psychoprofilaktycznych dla rodzin. W Fundacji Rodzić po Ludzku pracuje od 1999 roku. Od lat zaangażowana w działania na rzecz przestrzegania praw człowieka w opiece okołoporodowej, propagatorka idei opieki okołoporodowej opartej na szacunku i potrzebach kobiet. Członki ministerialnego zespołu ds. opracowania Standardów Organizacyjnych Opieki Okołoporodowej.
"Pracując w Fundacji mogę wpływać na rzeczywistość, i to na te jej obszary, z którymi się najbardziej nie zgadzam. Przez swoje własne doświadczenia, i porody moich dzieci zobaczyłam, czym poród może być dla kobiety, jak ważne jest wsparcie i edukacja. Dzięki wsparciu innych osób, i wiedzy jaką otrzymałam, dla mnie były to dobre doświadczenia. Teraz staram się wesprzeć inne kobiety."

 

Agnieszka Wądołowska

AgnieszkaWm
 
 
Członkini Zarządu Fundacji, specjalistka ds. polityki finansowej
 
Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na UW. Jeszcze w czasie studiów zawodowo związana z sektorem pozarządowym. Po kilku latach pracy terapeutycznej zrozumiała, że jej powołaniem jest raczej praca na poziomie organizacyjnym. Od 1998 roku doskonali wiedzę i umiejętności związane z zarządzaniem organizacją pozarządową, a w szczególności zarządzanie finansami. Od 2001 roku pracuje w Fundacji Rodzić po Ludzku, a od 2003 jest członkinią zarządu Fundacji.
"Moim marzeniem jest, aby sektor pozarządowy w Polsce był silny - aby istniały organizacje, które potrafią połączyć stabilność i profesjonalizm funkcjonowania z prawdziwym zapałem i pasją realizacji misji."
 
 
  
 
Monika Piekarek
_4068415_120
 
Członkini Zarządu Fundacji, koordynatorka Działu współpracy z Partnerami, koordynakorka Programu GdzieRodzic.Info
 
Politolożka, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek: politologia oraz Podyplomowego Gender Studies Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW. Od 1995 do 2002 roku pracowała w firmach działających na rynku reklamowym. W Fundacji Rodzić po Ludzku pracuje od stycznia 2006 r., jest odpowiedzialna za fundrising i współpracę z partnerami.  
"Moje zadanie polega na współpracy z firmami, które chcą wspomagać poszczególne działania Fundacji. Najprzyjemniejszą częścią tej pracy jest kontakt z ludźmi, którzy są wrażliwi na otoczenie i którzy rozumieją potrzebę zmian w sposobie opieki nad kobietą w ciąży, podczas porodu i połogu. Dzięki temu codziennie uczę się, że warto angażować się i nie być obojętną.
Jestem mamą Marysi, Marcela i Marty. Uwielbiam grać w brydża, zimą - jeździć na nartach, a latem - oddawać się lenistwu na plaży."
 
 
 
Anna Jankowska-Zdral
 
ania_zdral_120
Psycholożka, absolwentka Wydziału Psychologii UW. Certyfikowana trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (lista trenerów PTP). W Fundacji Rodzić po Ludzku pracuje od 1999 r. - początkowo jako realizatorka warsztatów wychowawczych dla rodziców małych dzieci. Obecnie zajmuje się w Fundacji opracowywaniem i prowadzeniem szkoleń z umiejętności psychospołecznych dla położnych.
Prywatnie: mama córki Magdy, lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, miłośniczka i posiadaczka zwierząt, chętnie uczestniczy w nietypowych przedsięwzięciach artystyczno-społecznych. 
"Prowadzę od kilku lat warsztaty dla położnych, rozwijające podstawowe umiejętności psychologiczne niezbędne w ich codziennej pracy. Sprawia mi to satysfakcję, ponieważ dzięki temu wpływam na wzmacnianie profesjonalizmu położnych - kobiet, które towarzyszą innym kobietom, w tak wyjątkowym momencie ich życia. Cieszę się, że dzięki pracy w Fundacji zmieniam, małymi krokami, położniczą rzeczywistość polskich szpitali".
 
 
Iwona Adamska 
 
20200707 154410
Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Koordynatorka projektów w obszarze innowacji społecznych, rynku pracy, rozwoju zasobów ludzkich, potencjału trzeciego sektora. Związana z Fundacją Rodzić po Ludzku od 2016 r., zajmuje się monitoringami opieki okołoporodowej, rzecznictwem, komunikacją oraz fundraisingiem. 

 

 

 

 

Margo Sikora Borecka

IMG 9395

Pedagożka, doula, instruktorka w szkołach rodzenia, mama piątki wspaniałych młodych ludzi. Związana z Fundacją od lat, od października 2019 jako współpracownica przy projektach związanych z portalem GdzieRodzic.info i mediami społecznościowymi.

Nieustannie studiuję i zgłębiam tematykę ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa, w kraju i za granicą. Jako doula towarzyszę kobietom i rodzinom w znajdowaniu ich własnej rodzicielskiej ścieżki. Cenię wiedzę i mądrość tak społeczną jak i płynącą z medycyny opartej na dowodach i przekładam to na język codzienny w rodzicielstwie. Wierzę w moc systemu wsparcia. Dużą inspiracją w mojej pracy są podróże, przede wszystkim do Meksyku, i ciekawość tego, jak to dawniej w różnych kulturach okołoporodowo bywało. Szkolę specjalistów ze wspierania okołoporodowego w Akademii Wsparcia Okołoporodowego Stowarzyszenia DOULA w Polsce. Przepadam za szalami Rebozo, książkami, ceramiką bolesławiecką i tkam na krosnach. A! I mam dwa koty :)

 

 

 Joanna Rokicka

IMG 20200630 120803

Absolwentka Wydziału i Administracji (Uniwersytet Warszawski), certyfikowana Life Coach (Uniwersytet Łódzki). Współtwórczyni i animatorka Latającego Koła Gospodyń Wiejskich. 

Pasjonatka ogrodnictwa. W Fundacji zajmuje się fundraisingiem indywidualnym i rozwojem kontaktów z darczyńcami.

 

 

 

Dominika Kuźnicka-Błaszkowska

1534247883331

 

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich na tym samym wydziale w Katedrze Prawa Konstytucyjnego. Od początku studiów związana z sektorem pozarządowym i kołami naukowymi, w swojej pracy stara się w praktyczny sposób zastosować wiedzę na temat realizacji praw człowieka i obywatela we współczesnym świecie. Specjalistka w prawie ochrony danych osobowych oraz dostępie do informacji publicznej. W Fundacji zajmuje się poradnictwem prawnym. W wolnym czasie podróżuje i spaceruje z adoptowanym psem Leonem.

 

 

 

Maria Godlewska

EMI 6598

Posiada tytuł zawodowy radcy prawnego, który uzyskała po odbyciu aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Praktyki odbywała w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Centrum Praw Kobiet. Odbyła roczny kurs praw człowieka organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka.

Pracowała początkowo jako negocjator, a następnie radca prawny w dziale prawnym IBM Polska w Warszawie. Tworzyła i negocjowała umowy na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań IT (w sektorze prywatnym oraz publicznym), zajmowała się bieżącą obsługą prawną spółki oraz udzielaniem porad prawnych, opinii i wyjaśnień w zakresie stosowania prawa. Od 2017 roku prowadzi swoją własną kancelarię prawną. Do Fundacji dołączyła stosunkowo niedawno, aby wspierać zespół pod kątem działań rzeczniczych, w zakresie poradnictwa oraz obsługi instytucjonalnej.

Prywatnie mam trójki dzieci. Puzzle to jej pasja.

 

 

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe