Jak znaleźć położną?

Tagi: poród poza szpitalem | poród w domu | położna

Dotarcie do położnej, która przyjmuje porody domowe nie zawsze jest łatwe.
Raczej niewiele da pytanie o takie osoby w szpitalach czy ośrodkach zdrowia. Pytając, częściej można uzyskać pouczającą pogawędkę o tym, jak niebezpiecznym i nieodpowiedzialnym pomysłem jest rodzenie w domu, niż kontakt do właściwej osoby. Położne często nie przyznają się w miejscu pracy, że przyjmują porody domowe, by nie narażać się na przykre komentarze i ostracyzm w środowisku. Najlepsze źródło informacji to instytucje promujące porody naturalne lub fora internetowe skupiające osoby zainteresowane porodem domowym.

Ryzykownym przedsięwzięciem jest namawianie do przyjęcia porodu w domu położnej, czy lekarza, którzy dotychczas mieli do czynienia jedynie z porodami szpitalnymi. Przeniesienie do domu zwyczajów z sali porodowej może mieć opłakane skutki. Oczywiście, dla każdej położnej któryś poród domowy musiał być tym pierwszym, jednak przyjęcie takiego porodu wymaga właściwego przygotowania merytorycznego, a przede wszystkim mentalnego. Dlatego namawianie do pomocy kogoś, kto nie czuje się przekonany do idei porodów poza szpitalem i nie jest wewnętrznie gotowy do wspierania kobiety rodzącej w zgodzie z fizjologią, nie jest dobrym pomysłem.

Zawierając umowę z położną należy mieć na uwadze to, że kobieta powinna czuć się w jej towarzystwie komfortowo i bezpiecznie - kluczową kwestią dla prawidłowego przebiegu porodu domowego jest dobre porozumienie i wzajemne zaufanie rodzącej i położnej. Jeśli obecność położnej wpływa na kobietę stresująco, to poród w towarzystwie takiej osoby może być trudny.
Opracowanie działu "Poród w domu" - Katarzyna Karzel

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe