Wydarzenia lokalne w II Tygodniu Godnego Porodu

 

W dniach 21-27 maja wraz z położnymi, doulami, instruktorkami szkół rodzenia, promotorkami karmienia piersią, osobami, którym bliska jest idea „rodzenia po ludzku” organizujemy II Tydzień Godnego Porodu - ogólnopolski cykl wydarzeń lokalnych dla kobiet w ciąży i par oczekujących dziecka. W tym roku pod hasłem „Plan porodu – poznaję moje potrzeby i prawa”.

 

W ramach II Tygodnia Godnego Porodu odbędzie się blikso 120 bezpłatnych wydarzeń w 51 miejscowościach w całym kraju.

 

Wsród wydarzeń lokalnych:

- spotkania na temat planu porodu

- warsztaty z technik łagodzenia bólu

- warsztaty z pozycji wertykalnych;

- projekcje filmów "Uwolnić poród", "Microbirth - poród w skali mikro", "Orgasmic birth"

- spotkania laktacyjne

- kręgi okołoporodowe

- warsztaty jogi

- wystawy zdjęć

 

i wiele innych. Sprawdź co się dzieje w Twojej okolicy - 

MAPA WYDARZEŃ II TYGODNIA GODNEGO PORODU.

 

Bądź z nami w tym Tygodniu!

 

 

Bez tytułu

 

Wszystkie wydarzenia będzie łączyło jedno – będą dostarczać konkretnej wiedzy i przekazywać wizję porodu, jako pięknego i umacniającego wydarzenia. Będą wracać do tego, co naturalne i instynktowne, przypominać, że to kobieta zna swoje ciało najlepiej. 

II Tydzień Godnego Porodu 21-27.05.2018

Fundacja Rodzić po Ludzku po raz drugi organizuje Tydzień Godnego Porodu - ogólnopolski cykl wydarzeń lokalnych dla kobiet w ciąży i par oczekujących dziecka. Tegoroczny Tydzień odbędzie się pod hasłem „Plan porodu – poznaję moje potrzeby i prawa”.

 

Wspólnie z położnymi, doulami, instruktorkami szkół rodzenia, promotorkami karmienia piersią, doradczyniami laktacyjnymi, osobami, którym bliska jest idea „rodzenia po ludzku”, w kilkudziesięciu miastach i miasteczkach w Polsce zorganizowanych zostanie kilkaset bezpłatnych wydarzeń o tematyce okołoporodowej. W dniach 21-27 maja lokalne aktywistki będą mówić o standardach opieki okołoporodowej oraz o planie porodu – czym jest i dlaczego warto go mieć. Po to, by kobiety w Polsce wiedziały, że zgodnie z prawem mogą rodzić w zgodzie z własnymi potrzebami. 

 

W jednym majowym tygodniu kilka tysięcy kobiet i mężczyzn będzie podnosić swoją świadomość, dyskutować i dzielić doświadczeniami. Obok spotkań na temat planu porodu i jego korzyści, będą warsztaty z technik łagodzenia bólu porodowego, z pozycji wertykalnych. Będą projekcje filmów, spotkania laktacyjne, kręgi okołoporodowe, warsztaty jogi, wystawy. Będą rozmowy o roli bliskiej osoby w porodzie. Dyskusje o porodzie naturalnym, cesarskim cięciu i porodzie do wody, zaletach kangurowania. Będą spotkania i rozmowy z ekspertami - położnymi, doulami, doradczyniami laktacyjnymi, fizjoterapeutami. Będą rozmowy na temat sytuacji i jakości opieki okołoporodowej w lokalnych szpitalach. 

 

Wszystkie spotkania będzie łączyło jedno – będą dostarczać konkretnej wiedzy i przekazywać wizję porodu, jako pięknego i umacniającego wydarzenia. Będą wracać do tego, co naturalne i instynktowne, przypominać, że to kobieta zna swoje ciało najlepiej. 

 

 tgp 2018 baner fb nowy

Rekrutacja Organizatorek/ów lokalnych wydarzeń na II Tydzień Godnego Porodu 21-27.05.2018 r.

W dn. 21-27.05.2018 r. organizujemy II Tydzień Godnego Porodu w Polsce - ogólnopolski cykl spotkań lokalnych dla kobiet w ciąży, par oczekujących dziecka i rodziców! Pierwsza edycja, ktora się odbyła w 2016 r. cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W wydarzeniach w ponad 50 miastach w Polsce wzięło udział blisko 3 tys. osób! 

 

Tegoroczny Tydzień Godnego Porodu będzie się odbywał pod hasłem "Plan porodu - poznaję moje potrzeby i prawa". Będziemy mówić o tym czym jest plan porodu, jaki jest jego cel, jakie korzyści przynosi kobietom, które go wypełniają.

 

Jeżeli jesteś położną, doulą, instruktorką szkoły rodzenia, prowadzisz klub mam, szkołę rodzenia, stowarzyszenie, bliska jest Ci idea "rodzenia po ludzku" - nie może Cię zabraknąć w tych dniach z nami! Zorganizuj jedno lub kilka wydarzeń w swoim mieście dla kobiet w ciąży, dla par! Warsztaty edukacyjne i rozwojowe o tematyce związanej z porodem oraz okresem okołoporodowym, pikniki, festyny, wystawy zdjęć, koncerty, projekcje filmów. Bądź z nami!

 

Zapoznaj się z regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy! Na zgłoszenia czekamy do 8 maja do godz. 12.00.

 

Regulamin II Tygodnia Godnego Porodu

 

 

 

 baner tgp 2018 rekrutacja

sasakawa copy

GRI

sasakawa copy

https://www.rodzicpoludzku.pl/dokumenty/aktualnosci/15102019/konfa_wroclaw_na%20www.png

sasakawa copy

jeden procent

raporty red

raporty red

zorganizuj pokaz filmu zielony

iconka zamow publikacje

kobiety mowia www

sasakawa copy

iconka lektury obowiazkowe